WP zakuca CPU na par minuta

CentOS ili Ubuntu nisu paneli. Ti i dalje biraš koji želiš/trebaš. Predlažem CWP jer je kompletan, jako stabilan, brz i povoljna je licenca.
Ne znam kako stvari stoje sa CentOS 8, ali mislim da za 7-icu već daju migrirati na Alma bez da glava boli.

Ubuntu je OK OS, i to je to.

evo tog dijela

nisam ni ja znao hahahha

Ok, to je code koji ispisuje grešku (i eventualno zaustavlja neki [dalji] workflow).

Možeš li prebrojati kol’ko ima puta u aplikaciji da se poziva WP_Scripts::localize, pretraži u fajlovima.

4
ako mislimo na isto

Stvar je da je ta funkcija definisana k’o

public function localize($handle, $object_name, $l10n);

gdje se u daljem kodu zahtjeva očekuje da $l10n variabla bude niz.
U moderno pravilno pisanom PHP-u se korištenjem type hinting-a (type declaration, ustvari)

public function localize($handle, $object_name, array $l10n);

izbjegava upravo ovakva situacija (ovde to ne može pomoći).

Moguće da ćeš rješenje naći ovde:

Mada nemam pojma je l’ tvoja situacija identična ovom pitanju.

Edit: pazi, mi ovde sada rješavamo pitanje localize funkcije, ne znam da l’ to ima direktne veze sa zakucavanjem procesora.

1 Like

Pusti sad to, daj vidi onaj query što visi u zraku…

:upside_down_face:

1 Like

Shared hosting ?

Ne koristiš ga sam možda neko u tom trenutku ima 1k :smiley:

Esi ga izvalio…
Citaj ponovo…

Hoće to kad ne čitaš cijeli post.

To ne mora imati veze sa zakucavanjem procesora.

U wordpress-u ova greška je uglavnom kod pluginova, eventualno tema i kod korištenja ove funkcije wp_localize_script() | Function | WordPress Developer Resources, ali ne mora biti, ovisi koliko je velik plugin.

Zato sam mu napisao da isključuje pluginove, jedan po jedan, da vidi koji radi grešku, pa onda neka traži wp_localize_script, pa neka vidi tu eventualno grešku.

već je dva puta napisao da je isključio sve plugine i da je ista stvar

Što se te greške tiče, sam wordpress sigurno nema tu grešku. A ta sama greška ne vjerujem da je uzrok zakucavanja cpu-a.

Nikako CWP, ja ga upravo obrisao. Kao free a traži da platiš za instalaciju PHP fpm. Za te pare mogu WHM i cPanel da kupim. Instalirao sam Ubuntu,Webmin i Ngnix. Inače Apache nije mogao da se izbori sa velikim brojem konekcija.

razmisli o openlitespeed

Za 1,5$ mjesečno? Ne znam šta možeš kupiti po toj cijeni? Kako god, daj mi reci koji je po tebi dobar free a da ima sve što je tebi po volji? Zanima me, da vidim što bi meni nedostajalo …

Ako koristi lscache sigurno vec ima openlitespeed

Mozda on nije bas kompatibilan sa svim pluginima ili necim u wp jer ja kad sam vratio na nginx server se vratio na minimalno opterecenje.

kompatibilan je sa svim, ja ga koristim godinu dana … trebao si vidjeti koji procesi opterećuju

Kod mene je directadmin panel i on podrzava openlitespeed i veliko je bilo opterecenje na bazu i admin-ajax
Prebacio sam nginx_apache i sve je nestalo. Mozda nije samo do toga, sa openlitespeed sam koristio lscache i kad sam presao na nginx onda sam instalirao wp-optimize, naravno da sve bolje radi sa openlitespeed ali mozda treba nesto podesiti, jos jedan je veliki problem sto ovi koji mi odrzavaju server ne rade sa cyberpanel a koliko vidim nisu bas ni sa openlitespeed veliki jarani :grinning:

Na upwork sam bio naso jednog naseg koji ima preko 100k dolara zarade sve top ocjene i covjek nije znao da rijesi problem, zato sam prebacio na nginx.

Sajt ima skoro 40k clanaka i tezak je samo 7GB mozda i tu ima nekih problema.

1 Like

prođe puno vremena a nisam ništa riješio :slight_smile:
jel kome govori šta ova slika

to je ono što kaže Query Monitor plugin…u trenutku kada se cpu zakuca