WP zakuca CPU na par minuta

Koliki ti je mysql, koliko imaš istih na tom hostingu?

MySQL® Disk Usage

948.56 MB / 4.49 GB (20.63%)


Physical Memory Usage

210.19 MB / 2 GB (10.26%)


[MySQL® Databases]

1 / 15 (6.67%)


CPU Usage

2 / 100 (2%)


[Bandwidth]

1.26 TB / 2.98 TB (42.46%)

Isti problem imam, hosting provider predlaže semi dedicated server.

jel i kod tebe litlle speed

Misliš na hosting providera, bio je namecheap.

Koliko kreiranih objava imaš?
A koja je razlika ako se prebaciš na semi ?

Nisu mi rekli, samo su predložili semi-dedicated, imam 139k postova. Imam i druge sajtove sa tim brojem, istim pluginima, ali jedan sajt pravi problem.

Ja sam se prebacio na hosting kojem ne smeta povremeni cpu usage skok. Nisam uspio trajno riješiti problem jer mi ne pada na pamet da plaćam semi-dedicated jer nije toliko profitabilan.

@milito moze preporuka za host koji kortis? Sigurno je dobar

https://www.interserver.net/r/743999 (brišite ovo iza ako ne želite pogurati hahah).

Prije toga sam bio na namecheapu i ljudi me suspendovali zbog ovog problema.

Veoma zanimljiv interserver. Managed vps sa directadmin panelom jeftiniji nego kod contaba. Recenzije su veoma dobre sto govori da nije prevara i rade od 1999

Da, i ja sam dugo tragao da nađem solidan hosting za solidnu cijenu. Za sad sam zadovoljan.

Uzmete sebi dedicated server, sto cete placat shared hosting.
https://www.hetzner.com/dedicated-rootserver/matrix-ax

koji si ti paket uzeo ?

pa šta misliš, jel stvarno do wp ili hostinga?
ne znam što da radim… luda ideja da sve nanovo… al ode mi 1,5k i više članaka…

Standardni paket… ne znam stvarno, ali ovaj hosting mi bar ne suspenduje acc, ne usporava brzinu, tako da me malo brine to variranje CPU-a.

Imam plan testirati i hawkhost, samo čisto sumnjam da će biti bolji od ovog jer ovaj ima 2gb rama, hawk ima 1gb.

1 Like

@milito prijatelju sto dalje od Hawka, pre mesec dana sam ih ostavio. Imao sam kod njih najaci paket Shared Hostinga i na jednom sajtu smo imali svega 30k poseta mesecno i samo je taj sajt bio na tom hostingu, i bilo je 99% iskoriscen server od 100%. Haos

Inace presao sam na Unlimited.rs hosting, serveri u Srbiji, 88 eura za 3 godine (najmanji paket). Vise nego zadovoljan! :slight_smile:

klikeo sam ti na reff
prijavio, i zakupio vps, i dao im podatke za transfer wp stranice 7gb, domen ostaje kod mene, i to se desilo oko 12 sati dns, i kažu nemoj sad ništ objavljivat… bkte još nisu gotovi, kažu da čekam, kojeg boga toliko premještaju?

Ima nešto što se zove Heartbeat na wordpress-u, i on kreira periodična automatska spremanja, nacrte i revizije, prikazuje obavijesti dodataka u stvarnom vremenu itd. sve dok si na stranici za objavu posta, zbog toga ti se dešava taj problem. Heartbeat se pokreće svako 1-2 min, možeš ga skroz isključiti ili ograničiti na 3 min da se pokreće.

S obzirom da se ja bavim optimizacijom wordpress stranica, mogu ti reći da LiteSpeed dodatak ima jako puno opcija koje ti mogu trošiti CPU i na to i upozorava LS, kao u ovom primjeru ispod.

Ako želiš maximalne performanse, uzmi namecheap hosting, on ima LiteSpeed na nivou servera (brže od keširanja zasnovanog na fajlovima) LiteSpeed ima i QUIC.cloud koji je razvijen posebno za rad sa LiteSpeed-om. To je besplatan CDN sa visokim performansama koji je bolji od Cloudflare.

Ako mislimo na isto, to je ono kada pišeš članak a on ti to spremi u skicu!?
To nije problem, rekoh problem je samo kad se klikne objavi… :confused:

Ali to je samo jedan od načina šta radi Heartbeat u pozadini kada klikneš na objavi, istraži malo sam, pa vidi kako radi, ali mislim da je to problem, treba pokušati to ugasiti.