Youtube - 100 % Free Laravel tutoriali

Laravel

How to Build a Blog with Laravel

Laravel - Create Blog and Admin Panel

Kakve su ovo teme :slight_smile: sve je to dosta staro iz 2016 najbolje pratit laracast ali ajde da podrzim iako mislim da je ovo beskorisno jer to vec svi znaju nac i koristit youtube

Isto kao i tema za udemy gde se radi copy paste sa https://www.real.discount/

Nema veze što je staro, ali radi i najnovijim laravelom, samo su file-ovi malo drukčije posloženi i treba malo prilagoditi.

Počeo sam raditi po tom tutorialu i super mi je, sve mi je jasno jer sam do sada radio sa drugim frameworcima.

To ti je istina ziva sto pricas da je sve skoro isto i funkcionise samo se u nove verzije po nesto promijeni oko rasporeda ili dodatnih funkcija.

dokle si dogurao s programiranjem kad već radiš s frameworcima? radit već negdje kao programer ili jos uvijek učiš?

1 Like

Sa laravelom prosirujem svoje znanje.

Ide ti dobro sto posto cim znas blog napravit i radit u drugim frameworcima, sad je tebi lako prec sa jednog na drugi.

Nema veze da li je u pitanju blog ili bilo sto drugo, ako znas logiku i probleme, mozes rijesiti bilo kakvu problematiku.

1 Like

Ovaj mi je jako pomogao sa Laravelom kad sam počeo učiti Laravel. Koncizan i jasan:

2 Likeova

Treba se cijelo vrijeme obrazovati, jer neprijatelj vreba na sve strane.:smile::smile::smile::smile:

Kako ucim svakim danom sve vise, recimo 3-4 sata, tako dobivam sve vise snage i moci, kao u nekoj igri, sto skupite vise necega imate vise energije.:grinning::grinning::grinning::grinning:

A tada znanje izaziva balkanski jal lokalno, posebno kad imate znanja, posla i love.

A to me veseli kad su uhljebi ljubomorni i nos do poda, ali nitko im nije kriv sto se grabe za mrvice.

Posto znam c# , kad rijesim php(laravel i php unit) do kraja, onda idem na asp.net i ruby on rails.

I nakon toga xamarin za mobilne app.

1 Like

Kad znas C# brzo prelazis i na Javu jer je sve skoro isto. Takodje i Xamarin C# ce ti idealno leci jer sa njim danas mozes sve i Web i Mob aplikacije radit.
E sad ja sam za to da se baziras na jedno i doktoriras ga ne povrsno svaki.

Tako je. A tko je rekao da ce biti povrsno?
Ovo sto sam nabrojio je minimum 2-3 god. ucenja i gledam dugorocno.

Java me ne zanima, jer se po novom placa licenca za produkciju.

Radije kupim imac i licencu za vs nego da radim javu. S javom nema bas posla kod freelanciga.

Php, ruby in rails, go, python i asp.net se trazi u vecini slucajeva.

Rokaj onda to sto se trazi i sto mozes da unovcis najbolje, ali nemoj prelazit sa jednog na drugi cesto vec kompletiraj ga. 2 -3 godine je smijesno samo za Laravel, a ne jezike koje si pomenuo :slight_smile:

Svakako vjerujem da treba zagazit i u druga područja.
TensorFlow, PyTorch, Keras, OpenCV…

2-3 god. za laravel?
Ne bi se slozio. 6-8 mj uvrh glave, svaki dan po 4 sata ucenja.

720 - 960 sati.

900 sati je fond sati jedne god. na fakultetu.

Znaci 3 god. – isapada 4.5 god. laravel , odnosno znanje u rangu 9 semestara??:smile::smile:

Onda jos toliko php i jos toliko baze i dodjemo do studija od 13.5 god. I nakon toga :face_with_head_bandage::face_with_head_bandage::face_with_head_bandage::face_with_head_bandage::face_with_head_bandage:
Toliko se medicina ne studira sa specijalizacijom, sub specijalizacijom i doktorskim.

Zaboravio sam linux, unit testing, git. DDD, solid state, design patterns. :smile::smile::smile::smile::smile::smile:

Probao sam python, ne lezi mi, kao ni go lang.
Kad pogledate na youtubu, svi preporucuju barem 5 jezika, realno 2-3 + za svaki framework i mozda nesto reactjs ili vuejs.

Realno preporuča se znati.
Jedan skriptni jezik
Jedan objektni jezik
Jedan funkcijski jezik.

Već sam neko vrijeme proveo u mobile i web svijetu.
Tako da nije loše isprobat i druge stvari npr. Deep learning, Gaming, Iot

Evo recimo kome je dosadio flow dohvat podataka iz baze i spremanje u nju.
Mislim da je ovo odlična prilika za nešto ovakvo počet učit.

2 Likeova

Da sam novi ja bi učio ovako.

Za back ASP.NET Core
Za front Vue.JS
Za mobile Kotlin

Za vlastiti užitak
Python s libovima Pandas, Flask, OpenCV.

Zbog cega, ako nije tajna ?

Ne odgovara mi sintaksa.