YouTube is Dead!?

Naletio na bit.tube pogledajte.

Youtube bez centralizirane cenzure. No nemojte misliti da mozete bilo sto uploadat, censorship je decentralized i plus monetizacija contenta je daleko bolje napravljena nego YouTube.

Ja sma tek poceo pa sad nemogu nista previse napisat, ako netko koristi duze (navodno je staro nekoliko mjeseci) nek da vise detalja.

P.S. Jordan Peterson je nedavno presao kod njih on je cini mi se najpopularnija licnost koja je presla.

2 Likeova

Ne vjerujem ni da će trajati duže. :smile:
Kakav si ovo title topica stavio Dadaas? :blush: Ispast’ će da mamimo posjetitelje, a ovdje na našem Forumu ustvari pišu bijesni i sposobni Youtuberi. Samo sad odmaraju poslije Novogodišnjeg slavlja. :smile: :o:

domena je registrovana na firmu DevCups SL koja je registrovana na Tenerifima, na adresi na kojoj se nalazi coworking space

sumnjivo jarane, sumnjivo

1 Like

Vjezbam malo, a vidi se i po views, lol.

A gle tema je zanimljiva, na papiru bit.tube ce ubiti YouTube i to rapidnom brzinom. U realnosti je jako zanimljivo pratiti sto ce se dogoditi s ovim.

Ja sam isto misljenja da ce bit.tube izvuci deblji kraj, ali pustimo da vidimo, imaju ovi neke revolucionarne ideje. Ako moram birat prije ce bit.tube zamjeniti YouTube nego Bitcoin novac…

Bitcoin nikada nece zameniti novac, a bit.tube youtube bas bas tesko. Ali ako youtube nastavi da sere po svojim content creatorima to se mozda i desi. Mozda ne bit.tube ali nesto slicno ce ga verovatno zameniti.

Ali ako YT nastavi mjenjati pravila, sigurno ce otvarati vrata drugima…

Nikad?
Ako na nikad gledas kao na limitirajuci tvoj zivotni vijek onda se mozda mogu sloziti mada mislim da su sanse i za taj nikad male. Ali reci da nesto nikad nece u 21 stoljecu dok su iza nas cuda koja su promjenila svijet preko noci je smijesno.

Kucanstva nikad nece imat struju, nikad necemo imat struju, nikad necemo imat telefon, nikad necemo imat bezicni telefon, nikad necemo imat (internet koji je pao iz vedra neba). pa eto ove koji brzo zaboravljaju:

I ako bas zelis Bitcoin je vec zamjenio novac, samo se ceka kada ce biti koristen u masama. Bas kao sto je nekad bio internet, bas kao sto je nekad bio automobil, bas kao sto je nekad bio mobitel, dostupan samo nekolicini da bi nakraju bio dostupan svima.

1 Like

Kada ljudi budu prestali da gledaju na btc kao na priliku da zarade vec kao valutu onda ce biti vise koriscen za placanje svega i svacega, ali ne verujem da ceo u sledecih 50-100 godina potpuno zameniti ostale valute.

Dobro je vec smo sa nikad dosli u nekad. Sad jos samo obrises jednu nulu i mozemo reci da bi u tom periodu mogli vidjeti system za placanje koji je slican danasnjem bitcoinu.

Zasto nisam napisao da ce bitcoin biti ta valuta je jer je vrlo moguce da ce netko uzet postojeci system malo ga jos dotjerat i preuzet ulogu bitcoina. Desilo se to u povijesti mnogo puta.

Najbolji primjer je McDonalds.

Da se vratimo na temu. zasto sma napisao YouTube is dead, je ovo:

Na papiru ovaj system izgleda fenomenalno, e sad kako ce se to sprovest u djelo je totalno druga prica. U ovom trenutku pola toga napisanog na ovom FAQ nije implementirano i cini mi se da jedan lik vodi sve, LOL, sto je katastrofa lose IMO, cak bi rekao i neozbiljno. Ali eto, mozda se tko pridruzi i krneu zaozbiljno s ovim. No ipak treba rec da je jedan Vitalik napravio Ethereum a Jedan Satoshi Bitcoin pa mozda i nije tako lose za pocetak.

I oni sami su odustali od ideje iskljucivo videohostinga. Da ne duzim. Sam sajt ce prebaciti u nesto poput socijalne mreze.

Jedna od njihovih ideja koju sad forsiraju: https://bittubeapp.com/

Moja ukupna zarada kao kreatora dok nije bilo “puno” korisnika, kreatora.

Screenshot

1 Like

Znaci skoro 1000$ si zaradio kao creator? Jesi mozda paralelno vodio i YouTube pa da kazes kolika je razlika u zaradi?

Nisam, jer to na youtube-u ne bih mogao da radim. Neko vreme uz njihovu dozvoli sam imao 24/7 stream gde sam svoju nagradu delio i sa osobama koje gledaju moj stream.

Tad, prosli septembar, pa i oktobar, ako neko gleda moj stream 24h dobija od njih 8 coin-a, ja 25. Znalo je i da bude po sto ljudi, naravno nisu svi 24h gledali. Ali eto na taj broj, cena coin-a je bila 0.1$, dnevno je bilo i do 50$.

A ne pravi se razlika odakle posetilac dolazi. Da su svi ti sto su gledali stream bili sa nasih prostora isto bih zaradio.

2 Likeova

Pozdrav svima novi sam na forumu i zanima me koliko ovo gledanje video snimaka trosi struje zbog rudarenja,jer je ocigledno da se tu zaradjuje na rudarenju od strane gledaoca.

Sigurno nesto vise nego dok ne gledas. A onda opet najbolje je ugasiti comp pa ne trosi struje uopce.

Nije ovo napravljeno da se sad vrti i zaradjuje, nego da ljudi koji inace vise po tim youtubima, iz bilo kojeg razloga usput mogu i zaraditi i opet nije cilj na zaradi jer te ljude ne zanima zarada nego je cilj na tome da su u fair sustavu i mogu uzivat u onome sto vole bez nekih sankcija osim naravno ako prekrse zakone zemlje, ne ove umjetne zakone koje forsira Google…

Kada se gleda video na youtube onda se trosi malo struje samo na video a na ovom sajtu se trosi malo vise struje dodatno i na rudarenje,ako nije samo zarada u pitanju onda je isto postaviti video na youtubu i na ovom sajtu jer isto imaju sankcije za sve ono sto ima i na youtube.Ko ne zaradjuje moze da postavi bilo sta i ko ce ga sankcionisati na youtube sankcionisace ga i na ovom sajtu za primer nesto sto je piraterija.Ne vidim veliku razliku u slobodi izmedju youtube i ovog sajta.

Ahh nisi procitao izgleda kako funkcionira Youtube a kako funkcionira ili ce funkcionirati bit.tube.

Na YouTube ako te uhvati AI od YouTibea ti se mozes postavljat na trepavice, gotovo je.

Na bit.tube ce to funkcionirat da ce moderatori, ja ti, tko zeli, a pri tome mora zadovoljiti neke kriterije odluciti dali ce te system banat ili ne. Pri tome i moderatori imaju sankcije ako pogrijese, ako te banaju ili kazne ili stogod ti se mozes zaliti, ali to radis tako da te opet nesto kosta. Pa brate ako si ti ukrao Coca Colinu reklamu i ona se zalila svi moderatori ce te kazniti, onaj moderator koji te nece kazniti odnosno glasati da te se ne kazni ce sam biti kaznjen jer je glup. A ti ako se nakon takve kazne ides zaliti onda si mozes dati ruku sa ovim moderatorom iz prijasnje recenice, pa mozete zajedno probat otvoriti glup.tube

EDIT:
ovo gore se ne obracam tebi da se ne uvrijedis nego pisem generalno kako system funkcionira. A sto se tice potrosnje struje. Da malo je veca potrosnja, ali zanemarivo… Odprilike ako te taj komp kosta struja 70 kuna, onda ce te sa ovim kostat 80.

2 Likeova

To sam i ja napisao kao sto si i ti nave za kaznjavanje a to je,coca cola ce te ukloniti sa oba sajta pa se on zvao i dariotube,inace sad na yutube ima vise piraterije nego ikad jer ne unovcavaju pa samo prave naloge i postavljaju i brihga ih sto ih ugase oni promene ip mail mob i opet novi nalog…

Nemoze ilegalno nista proc. Ali naprimjer sad ti streamas neki video onak i ispadne ti jedno jaje onak slucajno. Ai to zabiljezi i sa tobom je gotovo.

E sad kako ce mdoeratori koji ce sami odglasat u ovom slucaju neznam postoji sansa da te i oni kazne ako je jaje veliko i zoomirano, ali ako je na sekundu ispalo vjerojatno nece.

Mozes jaje zamijeniti sa sisa ako lijepse zvuci.

Registrovao sam se pa cu da probam i taj sajt.