YouTube - S koliko zarade sa YT-a ste zadovoljni?

Ja mislim da ste ga pretjerali u ovoj temi sa osuđivanjem. Doduše, neznam što je bilo u prošlosti …ali sudeći samo po ovoj temi čovjeku je sve na mjestu. A i sam je rekao da je nekada ranije zabrazdio u krivom smjeru…

Malo je ovo u uvodu sa 1000$ pik u oko, ali mislim da se svatko voli pohvaliti sa svojim postignućima i razmjeniti mišljenja i na toj razini. Na kraju krajeva, tema nije nastavila u smjeru “moj je veći od tvoga” …nego čovjek zaista napisao kako pristupa poslu i dijeli svoja iskustva…što je po meni hvale vrijedno. Mnogi ovdje nebi ni pisnuli gdje su pronašli svoju zlatnu koku, nebi li se još netko slučajno prikopčao na istu “sisu”.

Meni eto posebno drago da se otvorila ovakva tema, pošto sam u posljednje vrijeme baš nešto znatiželjan oko tog youtubea. :slight_smile:

Moje pitanje autoru, koliko ukupno imaš subsa ?
Ako sam dobro shvatio, do publike dodješ i djeljenjem filmića putem facebooka? Da li paralelno razvijaš svoje fb stranice, ili imaš neki obim grupa na kojima znaš da možeš podijeliti svoje filmiće? Koliko ih je?
Za jedan prosječni kanal, koja brzina rasta ti je subsa i gledanosti? Ako možeš ugrubo sumirati po mjesecima, ili tromjesečjima? Čisto da se stekne okvirni dojam koliko traje proces iz ničega u nešto.

I jedno globalno pitanje, koliko uopće gledanost videa zavisi od broja subsa? Tipa, ako je 5000 subsa, da li je to garancija da će vide u startu biti pogledan barem 10 000 puta (subs x 2) …ili tako neka brojka koji zavisi u postotku od subsa?
Hoćem pitati, koliko su subsi jaka i stabilna podloga da video u startu kreće sa nekom gledanosti? Postoji li tu kakva statistika?

Pozdrav interesuje me koliko vredi youtube kanal koji je verifikovan i ima partnerstvo direktno sa youtubom i narado zarada ide i od viewsa i od klikova…

Verificiran na koga? Ako je na neku osobu, onda drugoj osobi i ne vrijedi… Barem ne ako ce ici sa legalnim stvarima. Tko god se imalo zeli ozbiljno baviti sa tim, onda ce napraviti svoj kanal, povezati ga i ako treba verificirati na sebe…

Tomo će ti odgovoriti uskoro nadam se, a prije toga kaži molim te kako si došao do ove formule;

Zašto duplo više? Ja mislim da je vjerojatnije da će tih “garantiranih” pregleda biti duplo manje nego više (čak ako su to sve i realni pratitelji), ni ja ne pregledam sve videe na koje sam pretplaćen. :blush:
A može ih u konačnici biti i više naravno, i mnogostruko više, ali to ovisi o kanalu i o videu te promociji. :smile:

Nisam ja došao do nikakve formule, samo pitam da li se može ikako statistički prikazati ovisnost inicijalnih pogleda i subsa. E sada, ja sam stavio x2, mogao sam i x0.5 …prilično nebitno jer sam brojku bubao bezveze.

Ali ajd, zašto sam stavio faktor veći od jedan a ne manji…zato jer možda subsi djeljenjem sadržaja stvore više inicijalnih pogleda nego je njih samih. Recimo vitaly ima 1 500 000 subsa, a redovito mu video ide na 3-7 milijona pogleda. Ne vjerujem da se on previše brine oko dodatne promocije osim toga što su mu njegovi subsi promocija koji ga sheraju…

Postavlja se pitanje, da netko tko ima 0 subsa i napravi video na razini vitalya …bi li njegov video bez znatne promocije išao na milijon+ pogleda. Vjerovatno nebi…tako da su subsi očito važan parametar za prirodni share videa… a to bi se sigurno moglo uobličiti u nekakvu statistiku u ovisnosti o nekim parametrima. Koji su sve bitni parametri u igri, najbolje zna netko tko je imao dovoljan broj pokušaja raznih oblika…

Broj subscribera nema neku značajnu ulogu posebno kod manjih kanala koji imaju nekoliko hiljada subscribera, uglavnom većina pregleda dolazi preko preporučenih videa.

Mišljenja sam da se ne treba time (preveć) zamarati (ovo sam već jednom napisao). Ako se radi dobar kanal doći će i subsi. :slight_smile:
Ovo mi se čini jako slično s onim kada se je nedavno naš kolega, kojeg pozdravljam ovim putem, :slight_smile: brinuo kako mu ne raste njegov Alexa status za web stranice. Sada i on zna da je potrebno samo raditi na pravi način i kada se poveća promet i Alexa će reagirati. Tako i ovdje, doći će i pretplatnici sami, i biti će tada korisni i dobrodošli. naravno. :smile:

:joy:

1 Like

Dragi Uber Gosu, čekao sam da se pojaviš u ovoj temi, hvala ti (na sudjelovanju). :smile:
He he he :blush:

Hvala na malo potpore ovdje :slight_smile:

Pa ja sam mislio da ovdje većina ekipe zarađuje više love… ne od YT nego od drugih informatičkih stvari i online biznisa…bar sam ja stekao takav dojam…pa sam samo htio reći da je ovdje omjer uloženog7dobivenog jako dobar… i nadam se da će rast se nastaviti uz više truda

Na ovom kanalu koji zarađuje zadnjih 5 mjeseci 400+ dollara (i u prosincu puno više) je oko 10 000 tisuća sub… i sada raste taj broj oko 1200+ subova svaki mjesec…
Na ostalim kanalima je različit broj, na ovim koji donose oko 100+ dollara mjesečno je između 2-4 tisuće pretplatnika…

Da, uvijek kada napravim neki kanal odmah radim fb stranicu sa sličnim ili istim nazivom… čak i dvije tri fb stranice koje će pratiti sadržaj tog kanala… napravio sam i par twitter acc (nema nekog učinka, ali budući da se automatski može spojiti twitter acc sa yt pa čim uplodaš on se pojavi i na twitteru - onda je cijeli posao oko twittera 5 minuta i više nikada ne moraš ni ući na acc…a ako dođe koji pregled super… naravno može se i tu više raditi i napredovati, ali zasad nemam vremena za twitter)…
Na tim svojim fb stranicama ne plaćam nikakvu reklamu niti išta… nego imam par fb profila sa ljudima i onda obavim poziv za lajk na stranicu… tu recimo dobijem prvih 100-300 lajkova na fb stranicu… nakon toga objavljujem uglavnom svoje klipove i eventualno neki tuđi čisto da imam sadržaja ako mi nedostaje… s tih mojih stranica ne dolazi nikakav extra promet, ali eto razvijam svoje kanale distribucije… više sreće imam sa drugim fb grupama…
Kada napravim yt kanal, napravim i jedan fb profil…na taj fb profil uglavnom samo dodajem stranice i grupe koje su te tematike…npr. ako je tema automobili onda dodajem samo grupe i stranice u vezi automobila… isto također krećem s dodavanjem ljudi na profil nakon što sam u par grupa - što je stvar ako si član 10 grupa oko auta i lajkao si 40 stranica oko auta…ponda su ti predloženi ljudi za prijatelja uglavnom osobe koje su članovi tih grupa i stranica-…pa zapravo među prijatelje dobivaš još zainteresiranih… i onda preko tog profila lijepim po grupama, stranicama (a čak nekada i zamolim neku stranicu da objavi ako nije problem video… nekada se dobije pozitivan odgovor)… uglavnom to sve izgleda komplicirano, ali zapravo je jako jednostavno kada postane automatizam…
Kod ljepljenja u grupe nikako nisam dosadan, nego napišem post kada objavljujem u grupu…onako ‘‘sa dušom’’… smiješno zvuči, ali post napišem tako da potakne i neke komentare, lajkove i slično… npr ako se držimo automobila i imamo video top 5 auta bivše Yuge… napišem post - koji ste vi od ovih oldtimera vozili… nekada smo se vozili u ovakvim automobilima i ništa nam nije falilo…gdje su ta vremena?’’…nakon toga možeš očekivati 10-50 komentara i puno lajkova… ljudi pišu svoja sjećanja, komentiraju kako je prije bilo bolje itd itd… uglavnom pazim da ne objalvjujem svaki video i da ne objavljujem prečesto… također ako imaš onaj gore video sa top 5 auta bivše yuge… onda se ne trebaš ograničiti samo na grupe oko auta… možeš i grupe oko bivše Yuge, grupe nostalgije i grupe za one 40+…

Tu se već dođe do dobrih povratnih informacija… dobije se i neki friend request… tako da već se stvara neka zajednica koju zanimaju te teme… naravno ako imas kanal oko auta, onda i tvoj fb profil koji si napravio za tu svrhu će imati profil uređen tako da je profilna slika neki bijesni auto, timeline photo je auto itd itd… uglavnom gledaš da sve povežeš u nešto smisleno…

e sada…to je različito… uglavnom kako raste gledanost raste i broj subova… oko pretplatnika se ne moraš brinuti, ako bude pogleda oni sami dolaze… znači sada neki broj pregleda i kolko znači pretplatnika teško je procjeniti i dati neki točan odgovor jer ovisi o puno faktora… moje mišljenje je da se time ne treba zamarati nego treba napraviti sve da ih se dobije što više… znači urediti svoj kanal (staviti opis, staviti channel art neki dobar, staviti dobru sliku profila i najbitnije po meni za subove (osim sadržaja) imati ono što YT zove branding… onu ikonicu u donjem desnom uglu (ja stavim da bude prisutna cijeli video)… ja osobno ne koristim baš one gluposti što budu po videu pa da ljudi moraju stalno x stavljati…(notifikacije i sl)… iako mislim da se i te stvari mogu dobro koristiti…

Ono što ja vidim otprilike ako radiš neki zanimljiv sadržaj u prvih mjesec do dva dana ti moraš prijeći prvih 100 subova…a i to je realno malo…ali daje nadu… u prvih 3-5 mjeseci treba prijeći 500 subova sigurno ako je kanal uspješan…a u prvoj godini mora će ići na 2-5 tisuća subova… a ako se kanal zarotira da postane jako popularan onda to ide lako na 100subova (san svakoga on YT igrača :slight_smile: )…

Pa ono… ako imas ogroman broj subova i YT te nekako favorizira (iako to nigdje ne piše da je tako)…ali je vjerojatno tako… pa dolazi do većeg broja pregleda… ali sve je to individualno…

Prije je pretplatnik značio i pregled…danas više ne… moje mišljenje je da je to zato što je sada jako puno kanala i onda je svako preplaćen na previše kanala i jednostavno se ne može pogledati sve… s druge strane i puno je onih koji nemaju yt kanal nego samo gledaju video sadržaje, prijavljuju se s posla i sl gdje nisu logirani pa pogledaju tvoj video ako im se prikaže sa strane… ja se nisam s time nikada pretjerano zanima iako YT ima jako dobru statistiku i može se vidjeti otkud dolaze pregledi i koliko…

Već sam prije napisao da ja radim više kanala jer mi je svaki kanal cjelina za sebe… sadrćaj na kanalu je samo u vezi jedne teme… i onda tako si stvaram čvršću i da kažem tako vjerniju publiku…pa i sub tu više znači…i vjerojatnost je veća da će pretplatnik pogledati novi video koji staviš…

suma sumarum je da ako imaš pregleda dolaze i subovi…a subovi ne mogu odmoći, smao pomoći,… a ako kanal nije velika svaštara onda će to još više pomoći da sub gledaju nove video jer ih taj sadržaj zanima…

I recimo uvijek treba imati i dozu sreće da se iz onog 20-50 dollara mjesečno prijeđe u rang 300+ dollara mjesečno… što znači treba imati sreće - a bar jedan video koji će postati viralan na neki način… koji će skupiti milijun + pregleda i donijeti i subove i reputaciju kanalu… naravno sreća se može i isprovocirati plaćanjem da se video reklamira i sl…ali nema slađe nego kada sam postane viralan uz malo truda do puno para :slight_smile:

nadam se da sma uspio odgovoriti na većinu pitanja…

3 Likeova

ako kome treba mogu mu dnevno nabiti jedno 500 views na video…

Bot poseta ili pravi ljudi?

bot

Znaci besoptreban rizik da te google penalira :slight_smile:

Nama nikakva rizika.
Youtube garant penalizira. :smile:

2 Likeova

Ima na Fiveru masa tih koji kazu " I will skyrocket your video", samo ne objasne gde ce da ga skajroketuju :slight_smile: 100 % white hat :smiley:

slazem se sa svime, ja vec godinu i pol nemam problema s time, ne kazem da necu imati, mozda jos nisam dosao na red :smiley:

Mozda jer je kombinacija botova i real usera ali ne mogu ih puno poslati… jako sporo dizem viewse…

zato svima kojima sam slao rekao sam da to rade na svoju odgovornost ne zelim odgovarati za posljedice, necu ih lagati nego da odah se zna na cemu je :smiley:

zarada na YT kreće tek nakon 15 sec kada uniq visitor pogleda clip…tako da se sa boot trafficom samo ban može dobit

nisam ekspert za YT, ali prenosim info od ljudi koji dugo i dobro zarađuju sa YT

Ma ne uzimaju se botovi direktno zbog zarade nego zbog toga ako npr. u roku od 72h nemas pregleda tvoj video ide u zaborav, to se uzima samo malo da poguras video.

Ne znam koliko se plaća to dizanje viewsa ali po meni je nepotrebno…i ne znam baš da to nečemu koristi… radije napravite si strategiju za društvene mreže pa onda ćete lako doći do tih prvih par stotina pregleda,…

Moj savjet je da kad se radi video i uploda… odmah se mora sve dobro napisati, opis, tagovi, thumbail… odmah se radi promocija…pa ako se zarotira super…ako ne ide se dalje… i ja imam jedan video ima 15 tisuća pregleda u 5 dana a drugi ima 500 pregleda… kako koji prođe… ima tu više faktora…