Youtube - ukradeni video, yt abuse

Ma jasno mi je.

Naucio sam nesto, a svi znamo da se najbolje uci iz gresaka.

Čovjek je pitao zašto su mu maknuli gameplay kakvih ima milijune i milijune na Youtube-u, nije pitao zašto su mu maknuli snimku filma La La Land.

O cemu ti pricas? Ljudi igraju igre i snimaju video i stavljaju na youtube bez problema, hrpa ljudi od toga zaraduje i sada od te 1 igre koju sam ja igrao opali mi notice nije strike nego jednostavno notice da se nemoze monetizirati. Znaci ta 1 igra je bila problem. Najcudnije je sto nema ni autora ni vlasnika za taj soundtrack nego jednostavno da se ne moze monetizirati. Evo gledam svoja 2 youtube kanala, preko 120 videa i jedino je taj dobio notice nigdje veze.

To je staro pravilo za filmove sa igricama; snimaj snimaj ali bez muzike koja prati igru jer će ti poruka stići automatski (mnogo lakša verzija prekršaja).
O tome je bilo već dosta govora na ovom i “na onom” Forumu. :smile:

Možda je autor za taj soundtrack tražio autorska prava. Sada kažeš da ne možeš monetizirati… To je sasvim fer i korektno prema autoru glazbene podloge. Ti se lijepo potrudi pa stavi svoj soundtrack na igricu i piči bez problema. Šta je tu čudno? Ne znaš to napraviti ? Netko ti brani? Reci nam do čega je

Što znači ovo
We may have to disable your account if you have 3 or more strikes within a 3 month period. Learn more
Expires on Mar 28, 2017

Jel to znači da će mi ovaj strike samo istječi?

Pise da strike istice ali ako sam ja dobro shvatio, ovaj yt strike je strike samo za taj yt kanal ne za adsense ili za sve yt kanale!

Da samo za kanal, bio je i prije nego sa priključio adsense.
Koja je razlika?

Sada sam odjavio svoj adsense da ga ne riskiram i stavio jedan drugi. Dali se sa time miču sve veze između kala i prošlog adsensa?

Još jedno pitanje, kada kliknem na Monetize dobijem sliku ispod i ništa se ne dogodi. Jeli to znači da ne prihvačaju moj kanal?

I znači li ovo da će moj kanal biti bez strikova za 13 dana?

Pogledacua sutra sta pise kod mene pa cu ti javiti!

I tako, jutros se logujem na yt kad ono jos jedan strike!

Skinuli su mi jos jedan video, isti indijac tuzio!

Careful! You have two copyright strikes. One more and we may have to disable your account!

Ocekujem da se podnijeti tuzbu za jos neki video i onda cu imati 3 strikes i kanal ce biti izgubljen. Ako se to desi(a ocekujem da hoce), onda cu ici na counter notification.

kod mene pise
Strike expires: 11 Jun 2017

Što si napravio? Što je counter notification? Jel to kanal donosi love?

Nisi mi odgovorio, jel ovo znači da se stike poništava tog datuma?

Pa sta vi kacite kad imate toliko strajkova? :smiley:

Evo da Vas naucim nesto, mozda je BH mozda GH a mozda i WH to Vi procenite, ja mislim da je WH jer je autor dozvolio da se video dalje koristi. Ovako, otvorite novi kanal na neku drugu mail adresu, taj kanal da vam bude test kanal. Ukljucite monetizaciju i oprostite se od para ako taj kanal ikada zaradi. E sada, na taj kanal uploadujte video za koji niste sigurni da je ok. Sacekajte 48h (toliko od prilike maximalno treba YT botu da vas provali) i ako nema strike-a ond aga postavite na glavni kanal. Sustina je da ovo radite za CC ( Creative commons) video snimke, a ne da uzmete bilo koji video. Ono sto je isto bitno je da bar malo izmenite taj video. Tipa kratak intro (makar bilo i slike neke samo, odbrojavanje itd) itd, sklonite intro od od prethodnika ako ga ima, logo itd. Ovo je metoda da budete sigurni, a ako Vam stigne strike za CC video, lepo prosledite URL videa koji ste skinuli i ovaj tekst : https://en.wikipedia.org/wiki/Creative_Commons_licensene

Ponovo napominjem, ovo vazi samo za CC video snimke, znaci one koje je autor dozvolio da uzmete. Posto nisu bas svi CC video snimci dozvoljeni za monetizaciju, za to sluzi test kanal. Mada i ako se postavi na glavni kanal, najveci problem moze da bude to sto ce autor videa dobijati zaradu a video ostaje kod vas. Kod CC video snimaka YT ne bi trebalo da pravi problem.

:slight_smile:
Jesi li procitao prvi post?

Ja sam prvo njega “tuzio” da skine video jer je moj. Sad se on sveti.

Uglavnom, posto je rijec o slideshow sa zvukovima, treba staviti logo preko svih slajdova! I obavezno branding da stoji u cijelom videu.

Kao sto rekoh, naucio sam nesto. I drzacu se toga u buducnosti.

@bugi, kanal donosi love, nije sad neka cifra. 10-ak $ mjesecno.

Da, strikovi isticu! Ali ako imas 3 strika u 3 mjeseca, onda se gasi. Predvidjam da cu uskoro da znam i to :slight_smile:

Ništa bez watermark-a preko cijelog videa…
" Kanal donosi love" … Ček, 10$ ti je zarada? :joy:
Pa kaj se uopće igraš s time…

Jao, jao, rekao sam da nije cifra. :slight_smile:

Bolje 10 nego 1,zar ne?

A igram se da bude 1000$. :slight_smile:
@Thunder_Wolf, kolika je tvoja cifra?:slight_smile:

Meni ti je prosjek dnevnica oko 100€ + -10€
S time da nemam posla sa tuđim videima…

Pa nemam ni ja sa tudjim videima.

Dobro ti veli Thunder_Wolf, kaj se igraš s tim…Nemoj razbijat glavu zbog ove situacije, izvuci max iz toga, kao što sam ti već rekao BEZ NEPRIJATELJA u budućnosti na YouTube-u jer te šupci mogu koštati tisuće dolara!
Btw dok je kanal malen ili u ranoj fazi nemoj se bojati pokrenuti novi, ja sam ih imao 5-6 oko kojih sam se stvarno trudio ali ih ipak brisao na kraju te otvarao nove…Razmisli malo o svemu, sad imaš tog “sabotera” koji ti može još dugo stvarati probleme…