Youtube - ukradeni video, yt abuse

Moj ti je savjet, da ne rasipaš uzalud energiju i vrijeme na hrpu kanala koji ne zarađuju gotovo ništa…odustani od toga…
Nađi neku temu koja ti je bliska, koja te inače u životu zanima i koju pratiš, nađi nekoliko kanala koji imaju takav sadržaj, nemoj niti gledati one profi kanale, gledaj one prosječne kojima dobro ide, koje lako možeš sadržajno kopirati…
Prati neko vrijeme, uči, vidi šta ti odgovara…pokupi od svakog po nešto, pa ubaci nešto svoje i pokreni kanal. Sam izrađuj svoje videe ubaci watermark, neki branding, lagano svaki drugi dan izbaci neki video…strpljivo i smireno i nemaš brige za strike-ove i takve gluposti…
Ako si imalo pametan za pol godine ajde, godinu, možeš tući mjesečnu plaću saborskog zastupnika…i to sa jednim kanalom…
Ako imaš možda viška slobodnog vremena otvori i drugi kanal, na drugom odvojenom Adsense računu i šibaj… Više od toga ti netreba u životu…I Uživaj…

1 Like

Koja je tvoja branša?

Ok, tnx na savjetima! Ovaj kanal gdje su ovi videi sam vec prezalio.
U jednu ruku mi je drago sto se ovo desilo, mozda me malo prodrmalo, da se malo uozbiljim!

Pozdrav, s obzirom da imas iskustva mozes li mi reci da li bi imao problema sa strike-om ako bih napravio slideshow od slika sa googla koje bih ja slozio u videu, ubacio moje efekte, dodao tekst, audio.
I u slucaju da vec postoji takav youtube video od tih istih slika i na istu temu, da li bi me vlasnik tog videa tuzio jer sam koristio ISTE slike sa googla i slican naslov kao i on?

A drugo, koje programe koristite za video editovanje, (Adobe Premiere, Sony vegas …), vidim da je godisnja licenca za Premiere oko 240$, da li ste vi prosli jeftinije, :slight_smile: znate na sta mislim.

Ne, nebi imao nikakvih problema, svi tako rade skidaju slike sa istih izvora, jedino naslov ti nebi trebao biti identičan nekom drugome videu, smisli svoj, bolje češ proči.
I zadnje, skini si neki jednostavniji video slideshow software ( izguglaj pa odaberi koji ti se vizualno svidi ), jer ovi koje si naveo su malo komplicirani i profi, pa ti to ne savjetujem za početak… I naravno, nemoj da ti padne na pamet platiti neki program, nema smisla, sve skini za badava preko torrenta.
Pozz.

Jel ok Windows Movie Maker ili je prejednostavan?

Sta se tice bilo kakvog sofwarea, danas ima toliko puno free alternativa da se ne sican kad san zadnji put preko torrenta skida, malo procackaj i nac ces sigurno.
@Thunder_Wolf: kako mislis saborsku placu hihi? Koliko bi po tvojoj procjeni pregleda triba imat za nekih 1000 dolara misecno?

Ovisi o puno toga…Koji je period u godini (pred kraj godine je zarada daleko najveća, a nakon Nove Godine prvih par mjeseci manja), od kuda su ti pregledi, da li ti je video duži od 10min itd…Ajmo reći ovako, ako želiš 1000e mjesečno trebaš imati 1000000 pregleda mjesečno sa engleskog govornog područja (+recimo još Švedska, Njemačka i slične zemlje)…
Pred kraj godine na videu za eng govorno područje dužem od 10min za milijun pregleda možeš zaraditi i preko 2000e!!! Nije šala, ozbiljno…Naravno imaš i svoju mrežu vjerojatno koja te štiti od raznih YouTube nebuloza pa ona uzima dio, pritišću i sa porezom pa i po tome pitanju treba nešto napraviti itd
Uglavnom, ako si pametan, imaš volje i želiš pratiti i učiti, možeš živjeti ko lord:D:D

2 Likeova

I vezano za software, Vegas Pro je majka po meni, jednostavan za raditi a može poslužiti i za kompliciranije stvari ako ste voljni malo učiti;)

Bole, za soma dolara meni treba oko 3 milje pogleda, zato jer mi je publika iz “banana” država (slaba lova po kliku), a to su mi 50% Indija pa Pakistan, Saudijska Arabija, Bangadeš i takve “egzotične” zemlje… j***o ih ja…al tako je kako je, na kraju kad se nabere, bude ljepa cifra, e sad da su to pogledi iz US i slično… živio bi ko tajkun…:grin: Ovako je prosječno…

1 Like

Nije lako milju nabit, bar se meni tako čini… Stvarno vam skidam kapu svima koji od ovoga dizete lovu

Windows Movie Maker je prejednostavan, al za početak probaj s njime, svladaj ga u detalje, nakon njega pređeš na nešto malo složenije, postepeno i bit će ti lakše…
I mislim da na kraju moraš skinuti nešto preko torenta, jel od free verzija softvera nema kruha…
Nemaš tu niti fancy efekata, prijelaza i sličnih opcija da bi to izgledalo skladno…

Bome nije, barem ne u početku, broji se svaki pogled i subscriber i nikako…al kad krene…onda ga krene i samo raste…
U svakom slučaju, bolje i ovako nego svaki dan dizat se na posao… :wink:

1 Like

A za reklame, koliko je tesko dobit reklame odma dok jos nisi mocan? Onako, da ne potrosis prvih milijun pogleda uzalud

Reklame možeš početi odmah na početku, samo moraš čekati da ti Google AdSense pošalje doma na adresu verifikacijski broj, jedno 20-tak dana…onda kreću oglasi i počinje se zbrajati…
Tako da nema tu puno gubljenja…

Naravno, osim ako već imaš Adsense account, tada nema niti potrebe za tim. :blush:

ekipa hvala svima na informacijama, iman neku cudnu ideju pa ako upali bit cu odusevljen i svima placan pivo!

Ma, najsigurnije za svaki kanal novi AdSense account i mirno spavaš :wink: . Za slučaj da “nedajbože” pođe nešto po zlu…

To nije ono što bih preporučio; iz jednostavna razloga što se protivi Google TOS-u. Znam da su ovdje mišljenja podijeljena stoga što svi ni nemamo jednake videe. Govorim za one koji ne rade ništa što ne bi smjeli. :wink:

1 Like

Ko god radi po pravilima i snima svoj sadrzaj nece imati problema sa YT-om.
Sto se tice softvera za edit, ja koristim Adobe Premier Pro i preporucio bih svima ako misle ozbiljnije da rade da krenu sa jacim video editorom (torrent) odmah na pocetku jer na YT-u imate tutorijale za sve pa odmah na pocetku nauciti i raditi video editing jer ako ste majstor u tome moze da vas odvoji od konkurencije.

1 Like