Youtube - ukradeni video, yt abuse

Onda je to jeben posao za svaki video kontaktirati desetke ljudi i čekati na odgovor.

@Thunder_Wolf nisi ti nigdje fulao lol. To se YouTube igra sa tobom kao i sa ostalima, ja sam već odavno prihvatio da sam ja na YouTubeu nitko i ništa i njihova obična ku*a kao i ostali…Evo primjer, krenuo mi kanal, sve super sve pet, pogledi iz Amerike, VB, Australije, Švedske, ono, lete pare letim ja:D…Jedan video krenuo nenormalno dobro, 100 000 pregleda po satu, ja van sebe, ovo je ludilo, došla statistika za dva dana, 75% pregleda od tog videa je bilo iz Indije i watch time je bio katastrofa!! CPM je bio puno niži i zbog niskog watch time-a mi padao rejting. Mene samo zanima kako je moguće da su Indijci navalili na moj video na ENG odjednom…Odgovor je da ga je YouTube random ponudio na tom području (ne znam zašto lol)…Isto kako mi je i promet pao drastično preko noći (oko Nove Godine) a sadržaj nisam mijenjao. Sve je random na YouTube-u, i to jako, stvarno nema pravila ali jedno znam, kada te Youtube algoritam pomazi i promovira tvoje klipove jedno vrijeme, iskoristi to i štancaj taj period klipove ko blesav:D

A kakav je sadržaj? Ako nećeš reći niche reci opisno, što snimaš, kako?
P.S. Imaš li uopće kameru? :smile:
(možda mi je ovaj podatak promakao)

Kod mene YT izlude zadnjih 5 dana, svaki dan imam stabilno po 500 pregleda a da nista nisam radio mesecima. Ali nema i dalje klikova…Svaki dan po 1-2 klika, doduse pojacala se cena klika, pa tako sada za jedan klik dobije 0.20+, al dzaba kad ih nema…Totalno mi ubija volju da postavljam nesto novo kad vidim koliko je mali CTR…

Sadržaj poput ovdje gore prikazanih videa;) …Tu imaš jako veliku slobodu, ima milijun tema…Neki to rade i sa kamerom, ja ne, to bolje prolazi englezima i sličnima…

Vidim da smo dakle u sličnoj situaciji…
Pričaj mi o Indiji… 2,5mil. pogleda u dva dana na videu, zarada banana u odnosu kako bi bila na neke druge zemlje… Valjda spadamo u zemlje trećeg svijeta pa nas tamo i svrstava…
Baš nas taj Youtube šamara, ko majmune, nekad neki video postane viralan bez imalo opravdanog razloga. Ja sam odlučio, ne sekirati se puno previše, štancam i dalje uredno pa čekam da me posreći… Obično tako i bude, kad mi se sve uspori, zarada počne padati onda on mene u zadnji čas počasti…

Haha moram se fokusirati na što složenije i kvalitetnije klipove jer je tada manja šansa da će neki Indijac koji ionako ne zna engleski pogledati moj video lol.
Ma osobno mislim da je najveći problem što takva publika ruši watch time! Ja vidim da najduže gledaju ovi sa eng govornog područja i iz razvijenih zemalja dok ovi iz Kambođe vjerojatno ni ne znaju šta su otvorili lol

Momci, ne možete se načuditi kako to Indijci znaju engleski?
He he :smile: smiješno, nema što, ali krhko je znanje
Savjerujem da progooglate malo;
Koji je službeni jezik u Indiji? :blush: :blush:

4 Likeova

Meni je od ukupni mjesečni prosjek prikaza od dvije minute, jedna. Točno pola…
Onda si opet mislim da ih nemam takve blesave kakvi jesu, tko bi me uopće i gledao… :joy:
Pa valjda google zna najbolje kakvu publiku zaslužujem… :grinning:
Ha niš, pogledo sam si sve serije na Doma TV-u, pa odoh sad za komp, složit neku kompilaciju da si moji garavi dečki imaju šta pogledat ujutro iza buđenja…

1 Like

Evo jedan tipican primjer slideshow videa

Ja radim po istom principu, nadjes nesto zanimljivo, tipa top 10 najljucis paprika na svijetu.

1 Like

Mozeli se navesti neki video sto nasi rade, koliko se moze zaraditi? Mozeli 500€

Pa ti bi to tebao znati, ti si “Majstor” i još prvi… :grin::joy::joy:
Sorry malo te zezam, nemrem si pomoći…
Ma gledaj, nema to veze tko ga je radio, taj video može raditi i “naš” i “njihov”… Izgledati če potpuno isto… Ne znaš tko se krije iza kanala…
Jedino je razlika, ako nečeš raditi za engl. govorno područije nego za naše onda je to pušiona…
Budi uporan, malo i kreativan, snimi situaciju i konkurenciju i za 5 mjeseci možeš zarađivati preko 1000$, bez problema…

Da odmah kad budem imao video sa 500.000 pregleda zaradicu cudo, za pola godine? Nema sanse…

Zanima me jel neko zna, ako slikam automobile smijem li takve slike ubaciti u video, znaci ja slikam aute ne da uzmem sliku sa neta, jeli to krsi autorska prava recimo slikam BMW razne modele, sto bi na to rekao bmw?

Vidim u nekim serijama da je znak auta prekriven…

Majstore, koliko imaš godina?! Čisto me zanima… Jer takvim negativnim stavom kakvim si ti krenuo bojim se da si već unaprijed osuđen na neuspjeh…
Mi se ovdje ne igramo iz zabave sa Youtube-om, nego zarađujemo $$$.
A ja sam ti rekao primjer iz svog iskustva…
I daj objasni, kako si mislio slikati te aute? Po vani na ulici? Na auto showu?

I da, zaboli BMW-a kifla, možeš ga ti slikati koliko hoćeš i slobodno objaviti, pitanje je, koga bi to uopće zanimalo…

Neka za pola godine bude i 400$ ja sam zadovoljan

Ako stavim moj adsense koji koristim na news portalu i recimo zbog necega mi ukinu Youtube kanal, ide li i adsense ili je to kao za sajtove,samo ukinu yt kanal?

Majstore, pa reci što te barba pita: :smile:

Kada ste već počeli sa tim, pa hajde da vidimo kako jednostavno može da izgleda video za prodaju određenog proizvoda :smiley: na YT bez klasičnog video reviews…

27 godina

Radim slike u Photoshop, jeli ok program Adobe premiere pro za video?

hvala na odgovoru :slight_smile:

ja i u PSu radim video i skroz je ok pogotovo ako si vec radio s PSom.