Zadnji dan Google Analytics. Da li je Statcounter alternativno rješenje?

Obzirom da je GA4 mnogo zakomplikovan, rekao bih i nejasan, predlaže li neko alternativno rješenje za realtime prikaz posjetitelja sajtu? Kakav je, npr., Statcounter kao dodatak wordpressu?

Što se tiče za analitiku poseta na sajtu imaš dosta dobrih platformi i rešenja za analitiku
Ja lično koristim, wp statistic plugin .A imaš dosta i dobrih i wp plugina kao i platformi koje nude free i paid verzije analitika.
Evo par njih:
MonsterInsights
Matomo
clicky
webinfo.me

Naravno ovo nije konačan spisak na netu google pretrazi se mogu nači razne alternative za google analytic .Svako bira ono što mu odgovara dal hoće free ili paid verziju i šta mu je potrebno od analitike U nastavku evo linka ka 26 alternative za GA

Ja sam kupio istu skriptu kao i webinfo.me za svoje potrebe stavit cu sve free na domenu iweb.com.hr pa tko bude htjeo moze koristiti. Ima ih još jako puno koji su kupili istu skriptu dosta njih na .hr i .com.hr domenama

evo danas je 2.7 a meni stara GA još uvek radi :grinning:

1 Like

Takođe. Sačekaćemo do sutra. :slight_smile:

1 Like

Meni razlicito prikazuje na webu i na android aplikaciji. Kada pogledam na webu imam 10k jucer a kad pogledam na android aplikaciji imam 20k.

Isto tako kada poglem na webu preko preglednika imam 400+ ljudi u zadnjih 30min a kad pogledam preko android aplikacije imam 600+ lol

I meni. Kao da puno ljudi nije preslo na novi, pa pustili dalje.

1 Like

Ista poruka kao nedavno za facebook creator studio…Ovaj je entitet zakazan za prestanak rada /obrade podataka ubrzo…

1 Like

pa zato me je i začudilo jer kad google nešto ukida on to ukine na naznačeni datum i nema dalje…
ovo sad radi već evo 2 dana
Bilo bi super kad narod ne bi prelazio na ovaj novi GA4 nego zadržao stari GA verovatno bi onda i google odustao od GA4 mada…teško al to bi bilo najbolje rešenje

Sta ono bi s Google+? Propao projekat. Nema problema nek prebace na GA4, ali nek odrade to kako treba. A ne s konja na magarca :grin:

Evo i ovdje pase ona slika sa sarkazma

3 Likeova

:joy: ovo sam baš video na instagramu ovu sliku baš je šprdnja žešća

1 Like

I dalje ne gase ovaj stari Analytics. Što li… :slight_smile:

1 Like

Not for long

Sumnjam da će brzo ukinuti. Uvjeren sam da zbog komplikovanosti realizacije GA4 nemaju dovoljno korisnika koji su prešli. Ne bi me čudilo da ovu GA3 produže za još koji mjesec a možda i za cijelu godinu.

1 Like

upravo i ja tako razmišljam da se vrlo lako može desiti…A voleo bih!

Gotovo…

Prvo cu izignorisati sve par dana, jer bas mi se ne da, a dodje mi ga kao da mjerim metrom na kome razmak izmedju podeoka malo ovoliki, malo onoliki. Centimetar odprilike :grin:

2 Likeova

Meni još radi, ali sudeći po tebi - još koji sat možda. Ili minut.

1 Like

ahahahhaa :rofl: ovo ti je dobro nasmeja me!

1 Like

Meni isto ugasili… Primjera radi GA3 jucer 11.5k, a GA4 9.1k na jednom sajtu…
Kako? Pojma nemam…

Meni još nisu ugasili ali nemam namjeru da se zezam oko ovog GA4, tako da ću preći na neku alternativu.