Zadnji dan Google Analytics. Da li je Statcounter alternativno rješenje?

kod mene radi a kad ugase koristiću (trenutno) alternmativu wp statistic plugin

Ja se prebacujem na Matomo

Svi cete se vi prebaciti na GA4, pa bolje to odmah uraditi. :grin:

2 Likeova

Pa ovo je teška katastrofa, učitava posjetitelje u zadnjih 30 minuta, ali od jučer od pola dana ništa ne prikazuje na ovom grafu lijevo…

Meni pokazuje sigurno 50% manje katastrofa. kupio sam skriptu pa cu nju postaviti i testirati.

Evo tko hoće neka testira free je za sve.

https://iweb.com.hr

Kad već imam tu domenu zašto da ne da je iskoristim za nešto.

Sve je još u beta fazi jer moram srediti još neke stvari oko weba i prevesti do kraja na Hrvatski jezik, ali analitika za sada na mojim stranicama radi super.

Ovaj projekt sam postavio kako bi testirao i koristio analitiku jer ne zelim koristiti više GA jer mi skidaju posjete i za 50% manje nego inače.

Regulirat cu sve preko firme oko uvjeta koristenja i politike privatnosti da i tu bude sve po ps-u :slight_smile:

Ako je ovo normalno ja sam uff google. Sa 17k na 33 posjete hahahaah.

Screenshot (1)

Skidam instant njihovu analitiku :wink:

Ma to oni sa zakasnjenjem updejtaju obicno iza 8h ujutro, ali nekad se zna protegnuti i na pola iduceg dana.
Sve me vise vuce da skinem sve njihove analitike i instlairam sam https://matomo.org/
Netko ga je vec spomenuo gore @Goci , samo me zanima koliko zauzima prostora na serveru s logovima, zna li mozda netko?

Ja sam kupio skriptu. Za sad sam zadovoljan prvenstveno sam je mislio “ispeglati” i koristiti privatno ali stavio sam je public i free za sve jer imam viska domenu a skripta mi vec duze vrijeme stoji neiskorištena.

Sklonio sam GA i sada cu samo nju koristiti moram fiksat neke stvari samo npr u realnom vremenu ne pokazuje uvjek kako treba i još neke sitnice.

Ne pada mi na pamet da nesto što bi trebalo biti free plaćam ili tako nešto.

Nemam niti jedan dobar eazlog zasto bi npr koristio Matomo po njima bi ja morao plaćati hrpu novca za sve zive dodatke i sl.

Ne, koliko sam ja skvatio skripta je free ukoliko ju skines i sam koristis na svom serveru. Samo ako ces cloud verziju kod njih onda placas.

Meni dogoljno dobar razlog da ga je koristim. Još da i za to trošim resurse.

Testirao sam Matomo, troši previše resursa, geolokacija se plaća (free ne funkciniše kako treba) i dosta dodataka koji ti trebaju nisu besplatni. Skripta kao skripta ne nudi puno mogućnosti. GA4 je budućnost i ne treba se praviti previše pametan.

2 Likeova

Ako ovako nastavi raditi teško da će biti budućnost
P.S stara GA kod mene još radi :grinning:

Problem je što mi je GA4 vezana uz AdSense pa se ne mogu prebacit na neku drugu.
Pokušao sam koristit drugu analitiku al mi se onda prestanu objavljivat reklame.

u adsense nalogu /računu imaš sve što ti je potrebno za praćenje statistike ako je reč o klikovima novcu državama itd…

To koliko mogu da skontam je neki wp plugin kroz koji ti provlači tvoju GA4 ili ja grešim?

Potrebna su ova dva plagina i radi sa GA4 analitikom - Screenshot by Lightshot

Čudi me da ne koristiš GA4 kroz google admin panel odnosno na sajtu google analitike.Al dobro :slightly_smiling_face: svako ima svoje

Zašto mijenjati ono što funkcioniše…zar ne!?! :slight_smile:

1 Like