Zagreb Pride

Podržavate li gej pride ? :guz:
Hoče možda netko ići u subotu ? :mini:
Mislio sam postaviti anketu, al ne mogu je još raditi, prava šteta :stuck_out_tongue:
Da odmah kažem da nisam pederko jer još uvijek mi se diže na žene, nego me zanima kakvo je mišljenje na forumu.

:eu:

Osobno to ne podržavam i ne znam čemu takavi ispadi pripadnika istospolnih zajednica. Što će raditi u privatnosti me ne zanima, kako mi nije lijepo vidjeti heteroseksualan par koji se žvali i maltene povaljuje na sred ulice isto tako nije mi drago vidjeti niti homoseksualni par. Ide mi na živce to njihovo nametanje svoje seksualne orijentacije.

+1 :doki:

podržavam.
nitko ti ništa ne nameće, nego se tu radi o ljudskim pravima.
tako i u iranu nema žena šta pokazivati lice na ulici ili, ne daj bože, ljubiti se sa nekim, odmah biva kamenovana.

[quote=“Homer”]podržavam.
nitko ti ništa ne nameće, nego se tu radi o ljudskim pravima.
tako i u iranu nema žena šta pokazivati lice na ulici ili, ne daj bože, ljubiti se sa nekim, odmah biva kamenovana.


[/quote]

Uopće nemam pojma koji ti je bio cilj s ovim linkom, ja nigdje nisam spomenu mržnju, a kamoli da sam homofobičan.

I da naravno da mi nameće svoje mišljenje svojim ponašanjem, ako mi ga ne nameće što se onda šetaju i pipkaju i ljubakaju na sred ulice i to još u nekoj povorci. Kao što se ja borim za svoja prava u za to predviđenim institucijama nek se i on tamo bori, a ne na cesti.

Žene u Islamu su jedna sasvim druga tema koja nema veze s ovim o čemu se ovdje priča.

I da na kraju da kažem da sam apsolutno protiv nasilja bilo koje vrste, pa tako iako sam protiv ovakvih povorki nisam ni za to da ti ljudi budu prebijani i pljuvani. Svako ima pravo na svoje mišljenje i to je tako, ali da ne podržavam gay pride, ne podržavam.

Uf sada smo prešli na muslimaske gluposti naravno da nemožeš biti umotan na vozačkoj jer neznaju tko si? tomu i služi vozaška i osobna.
Nego što se pederluka tiče ima rođo škare

[quote=“CreatifCode”]Uopće nemam pojma koji ti je bio cilj s ovim linkom, ja nigdje nisam spomenu mržnju, a kamoli da sam homofobičan.

I da naravno da mi nameće svoje mišljenje svojim ponašanjem, ako mi ga ne nameće što se onda šetaju i pipkaju i ljubakaju na sred ulice i to još u nekoj povorci. Kao što se ja borim za svoja prava u za to predviđenim institucijama nek se i on tamo bori, a ne na cesti.

Žene u Islamu su jedna sasvim druga tema koja nema veze s ovim o čemu se ovdje priča.

I da na kraju da kažem da sam apsolutno protiv nasilja bilo koje vrste, pa tako iako sam protiv ovakvih povorki nisam ni za to da ti ljudi budu prebijani i pljuvani. Svako ima pravo na svoje mišljenje i to je tako, ali da ne podržavam gay pride, ne podržavam.[/quote]

nije link bio tebi upućen…
ne nameću ti svoje mišljenje jer se tu ne radi o mišljenju, nego o tome da imaju ljudi pravo da budu ono što jesu.
povorka služi da ljudi znaju da pederi i lezbe postoje, a ne da su to neki tamo degenerici itd. u splitu nije bilo nikakve ekstravagancije, golih guza i slično, a bijesna rulja ih je htjela zaklat. zašto? jer misle da su to neka bića iz pakla koja im siluju djecu. povorka služi da hetero ljudi shvate da su i homo ljudi ustvari ljudi koji žive među nama, rade i vole se…

kerum sigurno nije čuo za svog kolegu načelika nekog tamo gradića

  • Delanoë was one of the first major French politicians to announce that he was gay, during a 1998 television interview (before being elected mayor)

uglavnom, treba nam biti svjedno ako je neko peder ili nije - a kod nas nije tako jer se zbog tih stvari dobija otkaz ili biva pretućen bez razloga…

[quote=“Homer”]podržavam.
nitko ti ništa ne nameće, nego se tu radi o ljudskim pravima.[/quote]

Kojim ljudskim pravima?
Što se želi postići tim paradama?
Cijeli dan blokiraju centar grada, nose transparente tipa “I heteroseksualci su ljudi”, ultra duhovite parole tipa “Nisam lezba, ali moja cura je” i mole Boga da ih netko kamenuje kako bi se o tome par dana pisalo i kako bi se mogli žaliti da su ugroženi.
U Zagrebu će ih čuvati gomila policije i neće se ništa dogoditi, sutradan ih se nitko neće sjećati.
Ako ih netko prebije, mogu se žaliti zbog ugroženosti. Ali što žele postići ako sve prođe mirno?

Imaju pravo voziti se u istim autobusima kao heteroseksualci, ići u iste restorane kao heteroseksualci, školovati se u istim školama kao heteroseksualci, sklapati istospolne zajednice kao heteroseksualci brakove… Koja jebena ljudska prava su im uskraćena?

A ideje poput “Svatko tko ne podržava gay parade je homofob. Svaki homofob je ustvari homoseksualac. Svatko tko nije peder je peder.” je u rangu ideja poput “Da svemir nije heteroseksualan, Mjesec bi pao na Zemlju.”.

Potpisujem sve što je @CreatifCode napisao.

Generalno nisam za takve povorke (bilo koje vrste, ne nužno gay pride). Ako žele biti jednaki smatram da se ne trebaju eksponirati na taj način jer time samo provociraju homofobe. Neke stvari i mene provociraju makar nisam homofob, a dobar dio toga je @gambo opisao u prethodnom postu. Ne postoji šansa da reakcije budu drugačije dokle god se ne promijeni još nekoliko generacija…

[quote=“Homer”]kerum sigurno nije čuo za svog kolegu načelika nekog tamo gradića

  • Delanoë was one of the first major French politicians to announce that he was gay, during a 1998 television interview (before being elected mayor)[/quote]
    Ne kužim… zašto bi se Kerum izjašnjavao kao peder ako to nije?

Tako je. Meni je svejedno tko je peder, a tko nije.
Ako nema parada s parolama “Moja žena je žena”, nema razloga za parade s parolama “Moj dečko je peder”. Svima jednaka prava i jednake dužnosti.

Da, ja sam homofob jer mislim da homoseksualci nisu ništa bolji od heteroseksualaca i da im ne pripadaju nikakva posebna prava koja heteroseksualci nemaju.

[quote=“gambo”]
Imaju pravo voziti se u istim autobusima kao heteroseksualci, ići u iste restorane kao heteroseksualci, školovati se u istim školama kao heteroseksualci, sklapati istospolne zajednice kao heteroseksualci brakove… [/quote]

jesi siguran?

pa o tome se radi. neko je morao početi, i ovima koji to pokreću treba čestitat na hrabrosti.

ako vi ne vidite problem u tome da se oni ne smiju prošetat gradom bez policijske zaštite…

Trebali bi IT-evci organizirati paradu da minimalna satnica iznosi 400kn neto. Da vidiš onda kamenja. :smiley:

Kako ne nameće? Nije li cilj takvih okupljanja nametnuti svoje mišljenje kao ispravno? Koja ljudska prava su tim pojedincima uskraćena da ih moraju tražiti na ulici?

Zaključak te studije da su svi “homofobni” (glupa umjetno stvorena riječ koja služi za vrijeđanje neistomišljenika) ljudi zapravo homoseksualci. Joj, joj tko li je samo naručio tu studiju? :wink:

[quote=“Homer”]jesi siguran?

pa o tome se radi. neko je morao početi, i ovima koji to pokreću treba čestitat na hrabrosti.

ako vi ne vidite problem u tome da se oni ne smiju prošetat gradom bez policijske zaštite…[/quote]
Nije to nedavno pokrenuto, oni paradiraju od kad znam za sebe. Mogli su do sada već naučiti nešto.

Oni smiju šetati gradom bez policijske zaštite i čine to svaki dan. Ovdje se radi o organiziranim prosvjedima koji moraju biti najavljeni policiji. Jesi vidio kad nešto slično bez policije? Mislim da ih kod svakog prosvjeda ima…

I dalje mislim da su to samo provokacije, oni žele da mi sad o njima pričamo, zato to rade. Sumnjam da će netko radi parade promijeniti mišljenje o njima.

ako vam se da, pogledajte film

U potpunosti se slažem! :doki:

Boli me neka stvar za pedere. Ali su mi lezbe čak simpatične.
Njihova povorka?? Neznam, može se smatrati provokacijom. Potpuno razumin ljude koji in sašiju kamen ili pepeljaru u tikvu. Koji ■■■■■ oni imaju paradirati u povorci. Nek se pederišu u inrimi svojin domova. Niko ih neće dirati.

Ne podrzavam, no ne zato sto iam mozda nest protiv homoseksualaca ili biseksualaca, no nije mi jasno zast ekipa ima toliku potrebu skrecat paznju na sebe. Ista stvar kao da sada muskarac i zena idu cestom i deru se “mi se prasimo”. Onak kog boli briga. Osobno da me se pita i jedne i druge bih strapao u jednu onak karantenu (homofobe i pedere jel) pa da se medjusobno pobiju i postede ostatak naroda medijske drame i razglabanja iducih mjesec dana…

Znate li da će te povorke prestat kada im pepeljare prestanu bacat u glavu?

upravo tako.