Zagreb Pride

Ne šeću li oni gradom 364 dana u godini bez policijske zaštite?
Policijska zaštita im treba samo jedan dan u godini, kada izazivaju da im netko baci kamen u glavu (a uvijek će se naći blesan koji će to i učiniti.) kako bi imali dokaz za svoju “ugroženost”.

Zbilja? Onda se slični eventi po USA ukidaju?

gay is ok

Slični eventi? Nema tamo sličnih evenata. Tamo su povorke “Straight is OK”. Ne sramite se što niste gay.

Karikiram ali jednog dana…

@Homer

Nešto se ti zalažeš za te homoseksualce, da nisi ti njihov? :slight_smile:

Kidding… nije da me zanima…

[quote=“gambo”]Kojim ljudskim pravima?
Ali što žele postići ako sve prođe mirno?
[/quote]

Jednog dana kad sve bude prolazilo mirno više ni neće biti potrebne te parade, valjda je to i cilj da ljudi shvate da je to prirodno, kao što je bilo od kad je svijeta…
Već su višestruko dokazane teorije da najglasniji homofobi imaju problema sa vlastitom orjentacijom, valjda unutarnji nemir i frustracije zbog neslaganja vlastitih nagona sa odgojem ispoljavaju kroz mržnju prema drugima kojima je jasno šta su. Nakon ovoga u Splitu sve više vjerujem u to - kad sam (hvala faceu i forumu) vidio koji tipovi su najglasniji - upravo oni sumnjivi, šta su duže bez cure i sl.

Još jače su mi razne udruge, braniteljske ili katoličke kad izdaju priopćenje puno mržnje… kao da tamo nema takvih, 10% bi/homića je i među njima isto kao i među bilo kojom drugom populacijom. Ili još komičnije kad kažu kako je to antikršćanski pa ih kamenuju… očito u Rimu nema ni jednog katolika kad se niko nije bunio dok je nekidan njih milijun bilo na ulicama, a nula prosvjednika… Tomić je to dobro povezao:

Ne znam zašto sve točno prosvjeduju, sigurno možeš naći na njihovim stranicama… ali jeli se ijednom hetero paru desilo da ih prebiju jer su popili piće skupa ili se držali za ruke? Ima raznih poreznih olakšica u službenom braku, ali ne ako živiš sa osobom istog spola iako su ustavom istospolnoj zajednici zajamčena neka prava (prepisano iz EU povelje o ljudskim pravima), tko je spušio otkaz jer ima curu, isto tako da ti partner završi na intezivnoj i ne smiješ mu u posjet jer nisi rodbina…
Dakle, koliko znam traže samo ono šta drugi uzimaju zadravo za gotovo, a neki očito misle da su bolji ljudi i imaju veća prava od drugih ljudi.

Očekivao sam da su bar ovdje ljudi sa jačom logikom, al kad vidim neke reakcije rado bi im dao potporu za inat konzervama, ALI niti je moja bitka niti me briga za njih - kao što NITKO NORMALAN NE BI TREBAO OBRAĆATI VELIKU PAŽNJU NA TO!

[quote=“Junior”]@Homer

Nešto se ti zalažeš za te homoseksualce, da nisi ti njihov? :slight_smile:

Kidding… nije da me zanima…[/quote]

ja sam tamo gdje je nepravda :slight_smile:

[quote=“Ibiza”]Jednog dana kad sve bude prolazilo mirno više ni neće biti potrebne te parade, valjda je to i cilj da ljudi shvate da je to prirodno, kao što je bilo od kad je svijeta…

[/quote]

tako je. evo barem nisam jedini na forumu koji tako razmišlja :wink:

Nemam ništa protiv nikoga, neka svaki živi svoj život. Al mi se gadi to što se zalažu za posvajanje djece. Kako bi se osječao da ti se mama zove Marko, a tata Krešo ?
fuj :guz:

[quote=“Zgubijumf”]Nemam ništa protiv nikoga, neka svaki živi svoj život. Al mi se gadi to što se zalažu za posvajanje djece. Kako bi se osječao da ti se mama zove Marko, a tata Krešo ?
fuj :guz:[/quote]

Osjećao bi se normalno sa tatom i tatom kad bi to bilo uobičajeno i kad bi bio odgajan da to nije ništa strašno - djeca super prihvaćaju nove stvari :wink: i to ne znači da bi sami bili gay jer je to većiniom genetski predodređeno, takvih primjera ima dosta da su djeca straight.
Ipak sam protiv toga da mogu posvajati djecu! (da me se pita, ni neki hetero ne bi smjeli imati djecu)
Ali što ako ih imaju iz prijašnjih brakova…

[quote=“Zgubijumf”]Nemam ništa protiv nikoga, neka svaki živi svoj život. Al mi se gadi to što se zalažu za posvajanje djece. Kako bi se osječao da ti se mama zove Marko, a tata Krešo ?
fuj :guz:[/quote]

bolje nego da mi je tata alkoholičar koji tuče mamu…

evo još jedan film za pogledat


:wink:

tko štiti 20 000 obitelji što imaju kredit u švicarcima
tko štiti xxxx vozača od poskupljenja goriva svakog utorka
tko štiti 400 000 ljudi bez posla
tko štiti 200 000 ljudi koji rade a ne dobivaju plaću
tko štiti xxx tisuća ljdu od prevelikih kamata
itd itd

IMHO, ono su Splitu ima veze sa mentalitetom, a ne sa gejevima. Dobar nasilnik će uvijek naći razlog zašto nekoga vrijeđati i tući. Homoseksualnost je samo jedan od njih.

[quote=“Ibiza”]
valjda je to i cilj da ljudi shvate da je to prirodno, kao što je bilo od kad je svijeta… [/quote]

Istina, prirodno je da čovjek svakako zastrani, ali to ne znači da je to prirodno. Ima ljudi koji žive u incestu, ima onih koji bi voljeli da se dob za seksualni odnos spusti na 12 godina, ima onih koji smatraju svog psa čovječnijim od bilo kojeg čovjeka i željeli bi da se mogu udati za njega sa svim pravima što to donosi. Ima ih, ali sori, to nije prirodno.

Po to teoriji skinheadsi su isfrustrirani jer žele biti crnci. židovi, štoveć, ljuti protivnici Microsofta su zapravo ljubomorni na napredne MS proizvode, a “aktivnije” krilo BBB-a bi zapravo željelo slobodno navijati za svoj voljeni splitskli klub.

Mislim da bi se puno postiglo samim zatvaranjem tvornica pepeljara :slight_smile:

NOT! Ne postoji gay gen.

Djeca su često kopije roditelja pa tako i djeca gay roditelja su češće gay od prosjeka. No kako je gay OK onda nema frke…

eke777, iznosiš neistine. ne govori napamet o nečemu o čemu nemaš dovoljno znanja.

homoseksualizan nije nastranost, nego varijacija.
gay se postaje rođenjem. ne postaje se gay odgojem. djaca gay roditelja imaju istu šansu da su gejevi kao i djeca straight roditelja.

vi mislite da je seksualna orijentacija nešto šta možemo birati, kao npr za koj klub navijati. to nije tako.

[quote=“Ibiza”]i to ne znači da bi sami bili gay jer je to većiniom genetski predodređeno[/quote]Bolje je ne izvlačiti činjenice koje nismo stručno osposobljeni interpretirati, kako ih ne bismo pretvorili u “činjenice”.

Kada govorimo o pitanjima društvene poželjnosti, to ne bi trebalo niti biti potrebno.

U ovom skupu moralnih pravila koje zastupa Ibiza uopće nije bitno bi li djeca homoseksualnih posvojitelja bila sklonija homoseksualnosti, jer bi se time izašlo van najbitnije paradigme obitelji novog doba - u kojem je homoseksualnost kao temelj obitelji jednako društveno poželjna kao i heteroseksualnost. Dakle, u tom moralnom okviru je OK je ako bi djeca odgojena u obiteljima homoseksualnih posvojitelja bila sklonija i sama biti homoseksualna, kao što nitko ne bi dvojio ako bi se pokazalo da su djeca heteroseksualnih roditelja i/ili posvojitelja sklonija heteroseksualnosti (bilo genetski, bilo uticajem okoline, bilo kombinacijom svih faktora).

Baš naprotiv - ako je pravo na potpuno ispunjenje svih obiteljskih težnji, bez obzira na seksualnost obiteljske jezgre (partnera i partnera), novo temeljno ljudsko pravo, onda svakako i homoseksualne osobe imaju pravo na “nasljeđe” u istom smislu kao i heteroseksualne, a to je da i njihovi potomci budu homoseksualno odgajani, uz, naravno, slobodu da se osamostaljenjem i oni sami u potpunosti samoodrede.

Ovo proizlazi silom logike, kada se jednom prihvati homoseksualna obitelj.

Očito, ovo mora činiti i sve “drame odrastanja” zbog evt. nemogućnosti homoseksualnih posvojitelja da se pomire s iskazima heteroseksualne sklonosti svoje djece jednako privatnim obiteljskim dramama kao što su to i istosmislene drame heteroseksualnih roditelja ili posvojitelja. I predmetom socijalnih službi u istoj mjeri.

Konačno, ukoliko bi znanstveni napredak to omogućio, svakako se homoseksualnoj obitelji ne bi smjelo uskratiti pravo na in-vitro oplodnju ili drugi postupak začeća, ukoliko je ima i heteroseksualna, čime bi homoseksualni par zapravo samo u potpunosti realizirao novu paradigmu obitelji i iz posvojiteljskog postao i roditeljski par.

Diskutirajte. :strumpf:

Ove teme su totalno glupe i nepotrebne za jedan specijalizirani forum kao što su webmajstori, te je sigurno da se nikada nećete složiti oko nečega jer je sve stvar osobnog mišljenja.
Moje osobno mišljenje je da nitko ne treba paradirati po gradu da bi privukao pažnju na sebe. Mislim da su te parade jedna potpuno glupa stvar, ali time niti podržavam homofobe niti homoseksualce. Oni mi ništa neznače te su totalno nebitni u mome životu pa ne vidim razlog zašto raspravljati o tome ovdje.

[quote=“tsereg”]Bolje je ne izvlačiti činjenice koje nismo stručno osposobljeni interpretirati, kako ih ne bismo pretvorili u “činjenice”.

[/quote]

“A further study of these results in 1999 disputed the results”

[quote=“Homer”]“A further study of these results in 1999 disputed the results”[/quote]Znači, još jednom – nemojte izvlačiti stvari koje ne razumijete, jer onda samo lupetate citate koje ne razumijete. Prepustite to novinarima tabloida.

Bitno je shvatiti: najčešće uopće nije potrebno pozivati se na “znanost” (pod navodnicima, jer je to znanost filtrirana kroz neznanje), jer je argumente moguće potkrijepiti zdravorazumskim zaključivanjem i analizom posljedica.

Rado bi duže odgovorio, ali posla preko glave…

[quote=“Ivan1000”]…
tko štiti 200 000 ljudi koji rade a ne dobivaju plaću
itd itd[/quote]

Super, znači idemo isprebijati sve koji nemaju plaču?

Evo jedan tuđi copy-paste sa drugog foruma vezan za mentalitet u splitu

[quote=“eke777”]
Po to teoriji skinheadsi su isfrustrirani jer žele biti crnci. židovi, štoveć, ljuti protivnici Microsofta su zapravo ljubomorni na napredne MS proizvode, a “aktivnije” krilo BBB-a bi zapravo željelo slobodno navijati za svoj voljeni splitskli klub.[/quote]

Ne, po toj teoriji skinsi mrze crnce iz istog razloga zašto homofobi pedere - zato šta nisu sigurni u sebe, tj. u slučaju skinsa kako su sami nesposobni i nesigurni vjeruju da će im oduzeti radna mjesta, ■■■■■ njihove žene i sl… lakše je kriviti i mrziti druge umjesto da rade na sebi.

[quote=“eke777”]NOT! Ne postoji gay gen.
Djeca su često kopije roditelja pa tako i djeca gay roditelja su češće gay od prosjeka. No kako je gay OK onda nema frke…[/quote]
i za tsrega isto… Nitko ni ne kaže da postoji gen, ali sigurno postoji skup gena, blesavo je vjerovati da jedan gen ili par njih utječe na to. Sigurno neki hormoni djeluju na tipove privlačnosti a hormoni se ne luče tek tako jer netko odluči.
Nije se nužno pozivati na znanost, dosta je praksa, jer većina njih se osjeća drugačije i prije puberteta. Isti slučaj je i sa osobama šta se cijeli život osjećaju da su rođene krivog spola pa se kasnije operiraju - nikakvo oblačenje u mušku odjeću i muške igračke ne pomažu da se netko tko se osjeća kao žensko od rođenja postane muško - valjda gledate Discovery :wink: