Zagreb Pride

[quote=“Ibiza”]Nitko ni ne kaže da postoji gen, ali sigurno postoji skup gena, blesavo je vjerovati da jedan gen ili par njih utječe na to.[/quote]Ne razumijem. Uzmimo da nema nikakvih gena. Bi li tvoj moralni sud bio zbog toga drugačiji? Bi li za tebe homoseksualna obitelj bila onda manje poželjna “gradivna ćelija društva” od heteroseksualne, sretna homoseksualna obitelj muža i muža ili žene i žene trebala biti manje zastupljena u slikama u udžbenicima za prvašiće od nasmiješenih muža i žene?

[quote=“Homer”]podržavam.
nitko ti ništa ne nameće, nego se tu radi o ljudskim pravima.
tako i u iranu nema žena šta pokazivati lice na ulici ili, ne daj bože, ljubiti se sa nekim, odmah biva kamenovana.


[/quote]

Ljudskim pravima?
prijatelju, postoje institucije pred kojima se boriš za svoja prava.
od parolom “sloboda” zahtjevaju da se grupu neistomišljenika ukloni s rive?
I da, nameće mi se određeni stav! Ako ne djelim taj stav, primitivni sam balkanac.
Puno toga sa tu nameće, samo ti to ne vidiš.

[quote=“trnac”]Slični eventi? Nema tamo sličnih evenata. Tamo su povorke “Straight is OK”. Ne sramite se što niste gay.

Karikiram ali jednog dana…[/quote]

Ne,uopće ne karikiraš.čak si bio blag.
odi s djevojkom u gay klub pa budeš vidio kako su tolerantni i super.
(slučajno se zatekao:D)

Kažeš bar si bez brige kad ideš na wc, nebu joj niko uletio :slight_smile:

Ne buš bez brige išao u WC u gay klubu, kako god okreneš:roflmao:

Nisam na to računao :smije:

Po meni je paradiranje pedera kroz grad Zagreb bez da uvaže prijedloge sigurnosti policije, svjesno zanemarivanje sigurnosti građana od strane organizatora i čista agresija prema onima koji ne paradiraju.

Ako kome doleti vaza u glavu, tko je kriv ?

Dakle, tko tu vrši agresiju ?!?

Tko je agresivac ? Onaj koji provocira ili onaj koji uzvraća na provokaciju ?

Ili onaj na čijoj su strani mediji ?

…čak i bez da se spomene da je nametanje kontraverznih stavova većini, čiji stav je čvrst i nepromjenjen od kad se zna za čovjeka i koji je jedan od osnovnih ljudskih vrijednosti, jest agresija u obliku vrijeđanja i nametanje stava kroz prozirnu pedersku retoriku homofob-fašist-zatucan, itd…

Osobno poznam par pedera i neke od njih i cijenim kao ljude, bez obzira što su pederi ali se zbog bezobrazno brutalne pederske propagande i pranja mozgova na silu, polako pretvaram u hejtera svega vezanog za pedere, ne jer me asociraju na nešto neprirodno, nakaradno, vulgarno, bolesno, već iskljčivo zbog njihovog agresivnog nastupa kojim vrijeđaju neistomišljenike / većinu nazivajući ih svakakvim pogrdnim epitetima ako se ovi ne slože s njihovim, budimo realni, neprirodnim stavovima.

A vi podlozni pranju mozgova, malo se zapitajte kako bi se osjecali da vam 16godisnji sin dodje iz skole s 20g starijim dečkom i zaključa se u sobu… dali bi i dalje bili tako mutavo obzirni ili bi se i vas nazvalo homofobima, fašistima, zaostalima i agresivcima na osnovna ljudska prava ?

A i kakva jebena ljudska prava su tu u pitanju ?
Vjerojatno postoji i poveća grupa ljudi koji vole da im se sere i piša u usta, pa im ne pada na pamet paradirati kroz gradove i tuviti ljudima da je to normalna pojava i prisiljavati ih da to prihvate ili ce ih prozvati fašistima… Ili još ne paradiraju jer je hrvatsko društvo još zaostalo i nije spremno za tako delikatnu i stvarnost?

Pederluk nije prirodan, kolko god se pederski lobi trudio to promjeniti.

Niti je čovjek iznad svih zakona, koliko god se trudio to biti.

A što znači nije prirodan?

Najbolji su mi argumenti - “to nije normalno”, pa kad pitaš zašto nije - zato što nije.

Ako ti, ne daj Bože, u budućnosti zatreba transplantacija nekog organa, budi dosljedan pa odbij takvu operaciju jer “nije prirodna”.

Isto tako jednog dana mogu i pedofili tražiti svoja prava. I oni se mogu zalagati za to da su se tako rodili, isto kao i pederi.

EDIT:
Podržao bi skup za legalizaciju kurva. Baš mi je žao što se nemogu udružiti i pokrenuti slično kao pederi. Prostitucija je ipak najstariji zanat i trebalo bi ga legalizirati u dobrobiti svih. A da ne govorim kako bi samo cvijetao turizam.

Nije bitno je li to prirodno ili nije (a nije).
Isto tako nije bitno je li riječ o genetskom poremećaju ili o slobodnom izboru.
Ne treba se drugačije odnositi prema onome tko ima “pederski gen”, a drugačije prema onome tko taj gen nema već je peder po svom izboru.

Bitno je pitanje, ima li manjina (a pederi to jesu) pravo izazivati i provocirati većinu?

Nacionalne manjine imaju pravo na čuvanje svog jezika, kulture, običaja… kako u svom domu, tako i u društvu sunarodnjaka i simpatizera u svojim klubovima.

Vjerske manjine imaju pravo na održavanje svojih vjerskih ceremonija kako u svom domu, tako i u društvu istomišljenika u svojim hramovima.

Isto vrijedi i za sve druge manjine. Manjinu nogometnih fanatika, manjinu koja skuplja poštanske marke, manjinu koja igra šah, manjinu koja voli da im se sere u usta… Svi imaju pravo upražnjavati svoje sklonosti u okvirima svog doma i u društvu istomišljenika.

Nitko normalan to im neće onemogućavati. (opet smo kod normalnosti)
Ali nijedna manjina nema pravo nametati svoje mišljenje većini, niti provocirati i izazivati većinu.

Isto bi trebalo vrijediti i za pedere.
Ako su pederi, neka budu pederi u svom domu i neka budu pederi u svojim klubovima.
Ali, molim, neka ne vrijeđaju većinu i neka ne provociraju većinu.

Sad će netko reći da im nije cilj provokacija… gledali ste snimke iz Splita, čitali ste svakojake izjave po novinama, jeste li sigurni da baš nikoga nisu uspjeli isprovocirati?

Da se žele boriti za svoja prava, to bi radili tamo gdje je tome mjesto: među ljudima koji su ovlašteni da donose odluke, propise i zakone. Ovim paradama jedino žele izazivati nerede (kako bi imali dokaz da su ugroženi) i stvarati neprijatelje (protiv koga bi se borili da nemaju neprijatelja).
U tom pogledu, za organizatore je parada u Splitu vrlo uspješna. Jedino, na veliku žalost organizatora parade, nije bilo mrtvih pedera.

a bio i prosvjed seljeka pa se je dobro znalo mišljenje javnosti iako protiv njih niko nebi fizički.
I prije koju godinu prosvjed ljubitelja životnja nije prošao bez vrijeđanja pa čak i mislim fizičke intervencije snaga sigurnosti (ali ovaj put protiv prosvjednika).

Mislim da se ne radi o ovim ili onim već jednostavno padom komunizma narod je dobio “slobodu” i zaboravio da pod pojmom “slobode” ide i ne ugrožavanje tuđe “slobode”. A pod to u ovom konkretnom slučaju mislim na okupljanje pojedinica. Njihov “cause” me ne interesira, i vrijeđali li oni vaše moralne osjećaje (moje ne da se izjasnim, mene više moralno vrijeđa prodaja T_COM, prodaja PLIVE, prodaja INA) ne smije zaboraviti da pravne države nema ako se ona ne poštuje (načelo jednakosti je iznad moralnih zakona).
Pa ako prihvatite da skupina pedera poštujući zakone ove države ima pravo šetati ulicom onda će vjerovatno danas ili sutra, svatko tko poštuje zakone ove države imati pravo šetati ulicom i pouzdati se da će ga pravna država zaštiti.
Ukoliko vi smatrate da vrijeđanje vaših moralnih načela iznad zakona onda se pomolite prije šetnje da ne kršite moralne osjećaje nekoga. A kršili li vi moralna načela nekog 18-godišnjaka u BMW sa 500ks dok šećete ulicom onda ćete blago rečeno najebati.

Bio sam i u jednoj i u drugoj ulozi, i meni toliko to nije važno ali danas sutra (da odgovorim na @digits komentar), nadam se da će moje dijete šetati ulicom i volio bih da se mogu pouzdati da ga pravna država štititi, vrijeđalo ono nečije moralne osjećaje ili ne.

Žao mi je što je prošle godine otac dvoje djece postao invalid zbog upotrebe pirotehničkih sredstava na javnom okupljanju (na kojem sam bio prisutan i žao mi je što je što su naše snage reda ali i naši navijači bili dovedeni u situaciju u kojoj je konflikt neizbježan) a danas se to opet ponavlja i sutra će.
Klinci su naučili dobro lekciju. Žari i pali dok si u većini.

Gay parade, papa parade, techno parade :smiley: :smiley: sve su to mucki provokatori :D. Bez obzira dali se radi o vecini ili manjini. Nemam nista protiv prvih, niti drugih niti trecih, al pitam se kako ja to nemam potrebu paradirati ni po bilo kojem opredjeljenju… spolnom, rasnom, vjerskom, sportskom i nekom desetom i jos puno drugih ljudi jednostavno nema potrebu paradirati.

Neke stvari je dobro jednostavno ignorirati. Ovi sto bacaju kamenje po tim ljudima su jos veci mulci i zgubidani. Niti meni se ne svidaju sva ta paradiranja, al nisam lud da idem napadat te ljude.

meni je jedna stvar fina u priči što konačno imamo predsjednika.
Kad ga je izvršna vlast prozivala, samo je odgovorio, hladno i beživotno, molim da se gospoda pozovu na USTAV ili neka odstupe!

Interesantan odgovor?

E, sad, za akutalne događje PREDSJEDNIKOVA reakcija je bila očekivana ali kontriranje crkvi me malo izenadilo jer crkva je izjavila da “razumije nasilje” što je OK za mene, no onda je PREDSJEDNIK izjavio da: “nasilje se ne može razumijeti”.

Bili crveni, crni, plavi, žuti ili zeleni ja mislim da “imamo PREDSJEDNIKA”.

HKB nije izjavila da razumije nasilje. Hajde još jednom da kažem: žutilo prepustimo novinarima kojima radno mjesto ovisi o tome isključe mozak i pokriju uši. A maštanje o tome kako u instutucijama, bile one HBK ili policija ili ministarstva sjede ljudi koji su sa svojih 40 i 50 i 60 godina životnog iskustva doista toliko infantilni da “razumiju mržnju” prepustimo scenaristima naših meksičkih sapunica koje plaćamo iz pretplate HRT-u.

P.S. Ispričavam se što sam malo šiznuo gore, ali šiznuo sam na nešto na t-portalu toliko da sam ih zvao telefonom da ih pitam zašto je mailbox urednika pun. Pa su mi rekli da će ga isprazniti. Pa sam pitao da li čitaju ili samo prazne mailbox, pa su mi rekli da stvarno čitaju, ali je toliko navala.

Pa sam im poslao pismo koje možda pročitaju.

Moram priznati iznenadila me je ova tema na ovom forumu jer sam mislila cudom da webmajstore malo toga zanima sto nije u uskoj vezi sa webom.

Nekad davno ostavila sam ovdje / u dva navrata) link za recenziju lezbijske stranice. I dobila vrlo konstruktivne savjete koji su mi pomogli da otklonim nedostatke. Onima koji su mi pomogli nije smetala tematika sajta.
Nije im smetalo niti to što sam se pojavljivala u nekim drugim raspravama.
Nisam ovo mjesto nikada dozivljavala kao homofobnu sredinu niti to danas mislim.

Sad da se dotaknem teme pa da onim starim forumasima objasnim nesto iz prve ruke.
Ja naravno podržavam Pride jer iz moje perspektive postoji puno razloga za njegovo održavanje - no sad mi se ne da ovdje obrazlagati.

Napisat cu samo jednu usporedbu.
Meni kao ateistici uopće nije smetao Papin dolazak niti sam o tome imala bilo kakvo a pogotovu ne negativno mišljenje, iako odista ne razumijem ni motive ni osjećaje koji pokreću vjernike. No, to što ih ja ne razumijem ne znači da oni nisu trebali osjećati i činiti ono što su osjećali i činili tah dana za vrijeme njegova posjeta.

Jednostavno ta dva dana nisam išla u grad da bih izbjegla gužvu i to je to.
Živim i puštam druge da žive.
Zato mi nije jasno kako nekome tko nije peder / lezba može smetati Pride kad je to nešto što ga se ne bi trebalo ticati.
Pogotovu ne razumijem motive da se netko pojavi na Rivi da bi bacao kamenje u glave ljudi koje ne poznaje.

I malo objasnjenje Tsereg-u: Da je tvoja logika tocna - homoseksualnost ne bi postojala. Jer je vecina danasnjih gay osoba rodjena i odgajana u heteroseksualnim obiteljima. Kao sto je vecina djece koje imaju gay osobe koje ja poznajem heteroseksualna. Preciznije - osobno ne znam ni jedan slucaj da gay roditelj ima dijete koje je gay, pocevsi od moje kcerke pa na dalje.

ow, poštovanje, ljubim ruke. Nemsam ništsa protiv tebe, valjda zato što, iako si lezbijka, ipak si žena. Sorry na ovoj rečenici, znam da ja tebi nisam prihvatljiv. Pederi su mi gadljivi jer nisam jedan od njih. Tvoja filozofija živi i pusti drugre da žive je i moja filozofija. Drago mi je da smo po tome isti.
Pride? Po meni provokacija ali nisam nasilan i nikad ne bih udario pedera. Naravno, ako se ne dira u mene. Čemu taj pride? Kako ga smatram provokacijom, a svi ljudi nisu mirni ko ja logično je da će biti takvih koji će baciti kamen. Dakle- nema pridea - nema kamena. Šta vi radite u svojim sobama je vaša stvar i vi imate pravo na to. Ali nemojte organizirati povorke. Zamisli da mi webmasteri napravimo paradu? Čemu bi ona služila? Čemu služi vaša?

A meni zanima jedan motiv, zašto taj pokret je uzeo puno toga iz drugih pokreta i posvojio pod svoje.
Zar nije to fašisoidno ponašanje?
Recimo tu je rainbow zastava i ta rijeć. Mene asocira na Bob Marley i što sad?
Tko je tu rijeć/simbol uzeo od Bob Marley, gurno u drugi kontekst, oni ili vi?

A mislim da takvih simbola/termina ima podosta.

Mene Rainbow podsjeća na Greenpeace jer se tako zvao njihow prvi brod koji je završio u havariji.

Meteor… da nas sve nosi u 3 pi… xela.