Zaključavaj sve druge teme, ide Svjetsko nogometno prvenstvo ⚽ (Anketa)

Znam, takve ekipe ti nedaju igrat, ali da smo recimo mi prvi zabili onako kao oni i to u prvoj minuti da bi se oni morali otvorit i tako igrat sve dok im je nepovoljan rezultat. Ako mi ne bi primili gol, imali bismo još puno prilika da ga zabijemo i da slobodnije igramo pa bismo ih možda i unakazili. Trebalo bi se više toga poklopit, ali može i Danska primit par komada.

Točno, ali ako si stvarno dobar onda je ta šansa punoooo manja nego da ti golman obrani kad traljavo pucaš samo blago lijevo ili blago desno nisko. Da sam trener, kod mene bi bilo naređenje da se penal puca u rašlje ili više nikad ne pucaš penal dok sam ti ja trener. Ako nisi u stanju pogodit rašlje barem 9/10 dok lopta miruje i dok te nitko ne ometa, onda ne znaš pucat penale, pa taman da si i Messi.

Evo današnji primjer, pucano 11 penala (u utakmici plus penali), obranjeno 6. Meni to govori da su loše pucani. Ako pogledaš gdje su pucani i kakve su to bile obrane, onda je jasno da su igrači sami krivi što su im golmani skinuli udarac. Modrić je prvi penal puknuo traljavo blago svoje desno nisko. Schmeichel je krenuo u tu stranu i bio bi loš golman da tako loš udarac nije obranio nakon što je pogodio stranu. Drugi penal je puknuo nisko po sredini. Mrvica je falila da Schmeichel i to skine. Za mene su oba Modrićeva udarca jakooooo loša. Jedan jedini penal, i to od Danaca, je bio vrhunski izveden, svi drugi zabijeni su bili sretni jer nisu baš dobro pucani.

Možeš čekat golmana, ali tu postoji opasnost da ti se poništi udarac jer si “stao”, ili da izgubiš ravnotežu i preciznost zbog tog cimanja golmana. Znači povećava se šansa da ne zabiješ. Ako gađaš u rašlje, povećava se šansa da ode preko gola, ali raste da ćeš zabit jer ipak napucavaš tu loptu od kad znaš za sebe i valjda si sposoban usmjerit je tamo gdje želiš da ide sa samo 11 metara udaljenosti i dok miruje i nitko te ne ometa.

Za mene nema nikakve dvojbe, penali se moraju pucat u rašlje i točka.

Da, bio je to Ronaldinho. Pritisak na utakmici sigurno ima neki utjecaj, ali taj pritisak postoji i ako gađaš dolje lijevo i ako gađaš rašlje, pa onda barem gađaj tamo gdje ako pukneš kako želiš golman niti teoretski ne može obranit. Ne pada niti meni napamet niti jedan igrač koji nikad u karijeri nije fulao penal, ali to je zato što većina ide na to da će golman fulat stranu i da je dovoljno da ziheraški puknu u drugu stranu. E pa kad golman pogodi stranu onda se dogodi da si kreten jer si promašio penal, kakva god da si zvijezda.

Da imaju Modrića bili bi svjetski prvaci :slight_smile: Stvarno imaju vrhunsku obranu i u napada dvojicu napadača koji spadaju pod sam vrh svjetskih napadača. Mislim da je Cavani nakon utakmice izjavio da nije ozbiljna ozljeda, ali ne znaš da li danas ima nekih novosti.

Mislim da će sa Rusima biti lepršava tekma. To nije ratnička ekipa koja je čvrsta u bloku. Protiv Španjolaca im je branjenje prošlo, ali nije to nešto po čemu su poznati. Drugo, Hrvatska nije Španjolska i koliko god da smo dobri nemamo reputaciju kao Španjolci pa se nas neće toliko bojati i kretati će više naprijed. To će i nama stvoriti puno prostora za igru, a naši igrači su realno bolji.
Dalje, mislim da im se repka sastoji od svih ili skoro svih igrača iz ruske lige. Znači Ćorluka ih sve jako dobro pozna i ako ništa drugo dati će kvalitetne informacije, a vrlo vjerojatno i započeti od prve minute u toj utakmici, vjerojatno umjesto Vide.

Imaju oni skroz dobre igrače, i to ne samo Djubu (ili kako god da se pise). I onaj Zobnin je jako dobar, pa Djogajev itd. Kroz CSKA (odakle su neki igrači) imaju iskustvo igranja protiv ozbiljnih ekipa u Ligi prvaka, a uz to su i domaćini i sad nakon izbacivanja Španjolske puni samopouzdanja. Nije uopće zicer da ih prolazimo, ali mislim da je ipak najrealniji naš prolaz.

Pa da, i u tome vidim našu najveću priliku. Obrana nam je dobra, a prema napred ipak imamo bolje igrače nego oni i paše nam da imamo prostora, a imati ćemo jer će biti otvoreniji.

Točno, i samo zato neću reći da je sigurno da prolazimo :slight_smile:

Evo sutra Brazil-Meksiko. Nije uopće isključeno da Meksiko izbaci Brazilce, iako je Brazil izraziti favorit. Ipak mislim da sutra glatko prolaze i Brazil i Belgija :slight_smile: S druge strane, Isto tako sam mislio da danas glatko prolaze Španjolska i Hrvatska, pa su Španjolci otišli doma, a mi prošli tek nakon prave drame :smiley:

Samo neka mi prođemo Ruse, onda imamo sigurne dvije “meč lopte” za medalju i u najgorem slulčaju smo 4. na svijetu što isto nije uopće loše. U tom slučaju će neki klubovi (ajde, ovi jadniji koji kreću za koji dan sa kvalifikacijama) prije ispast iz Europe za sezonu 18/19 nego Hrvatska sa Svjetskog 2018. :slight_smile:

Ne znam kako je kod drugih, ali ja ništa ne radim već par tjedana nego samo spavam i gledam nogomet i jedva čekam i sutrašnje tekme iako ne igra Hrvatska :slight_smile:

1 Like

A nitko ne komentira 4 izmjene :wink: Nije niti Ćosić znao za to. Ja nisam znao da se u produžetku mogu napraviti i dvije ako si u 90. min napravio samo dvije. Još se čudim zašto Dalić ne radi treću u 90. pa da može u produžetku uvesti još jednog svježeg igrača, ali izgleda da se u produžetku može napraviti koliko god izmjena ti je ostalo do ukupno 4

I svi naši igrači su se sačuvali drugog žutog kartona, neka tako bude i protiv Rusa i neka ih prođemo, pa se svima brišu dosadašnji kartoni.

Kakva maestralna izvedba Hrvatske. Ovako nesto nismo jako dugo napravili.
Ne bih bio u kozi navijaca drugih reprezentacija nakon ovoga. Kolika fokusiranost u zadnjim minutama, to je strasno. Nadam se da ce nam od ovog prvenstva ostati barem “to” za generacije da se igra full 90 ili 120 minuta (naravno uz naslov prvaka). Da nema vise straha, da je skinuta kletva ili stogod.
Nogomet je igra u kojoj se igra 90 ili 120 minuta ili se pucaju penali, ali Hrvatska pobjeduje.

I da, da odamo pocast Dancima. Dobra igra, i dosta su pokazali. Cestitam i njima sto su uspjesno nastavili svoj niz i sada imaju 19 sluzbenih utakmica bez poraza u 90min.

Za sljedecu tekmu samo zatvoriti krila da bude minimalan broj kornera i ubacivanja, ostalo gazimo kao plitak potok. Ako su ih zubo i killer Cavani unaprijed tako unakazili bez veznog reda, ne zelim ni pomisljati sto ce im napraviti Rebic i Kramaric uz podrsku sredine.

Ajmoo Hrvatska!!!

Francuzi su pokazali da im je obrana vrhunska po imenima kad igraju u klubovima. Ali to nije dosta za svjetske prvake. Nasa obrana je vise pokazala. Urugvaj izgleda solidno, ne moze im covjek rec rijec, i bez veze igraju solidno.

Sad cekamo ostale kako ce se nositi sa knock out fazom. Prognoza - prolazak Mexica, prolazak Belgije, prolazak Svedske i prolazak Kolumbije (iako bi tu rade Engleze)

Mi smo imali preveliki pritisak na ovoj utakmici i bili smo zakoceni sto se lijepo vidjelo u igri. Igrali smo kao da svaki nas igrac ima utege na nogama,presporo i bezidejno. Nije to toliko zbog umora koliko zbog psihe.
Penali?
Penal se puca ili jako ko sivonja ili onako kako je Kramarić pucao,a ne ko baba(Modric). Ali vjerujem da je Modric pucao onaj dosudjeni penal onako traljavo takodjer zbog psiholoskog pritiska,jer znas da ako pogodis vodis svoju ekipu dalje,i eto tad bas ne pogodis.

He he, :blush: evo jedna prikladna: :notes:

:angel: :+1: :o:

Tek sad sam odgledo penale do kraja, a bio sam na tekmi :grinning:

1 Like

Ja sinoć (noćas) oko 3 pogledao prvih 5 minuta tekme. Penale ću pogledati u nekoj od repriza, možda uvrste u obrazovni program :slight_smile:

Ovaj Brazil je nekad bio sila sad je to hrpa padavicara i glumaca, jedini koji je klasa je william. Francuzi/Urugvaj ce ih pojest.

1 Like

Na Indexu anketa koji je najveći uspjeh hrvatskog sporta. Bronca iz Francuske je tek na trećem mjestu, a vode Janica i Ivanišević.

Jedan meni zanimljiv komentar ispod članka:

“Ništa se od ovih igara ne može uspoređivati sa kraljicom sporta atletikom! Bacanje diska preko 70 m i skakanje u vis preko 2m je nešto puno više od recimo spuštanja niz padinu na skijama…svaka čast Janici,ali Blanka i Perković su najbolje od sporta u Hrvatskoj!”

A ja se pitam koga zanima preskakanje neke letvice ili bacanje nekog diska, osim njihove rodbine i još par zaljubljenika :smiley:

Svaka čast i Blanki, i Sandri i Goranu i Janici, ali niti Dražen Petrović i ekipa iz 92. se ne može mjeriti po popularnosti sa Vatrenima iz 98.

HRT je objavio da je jučerašnju tekmu gledalo preko 2 milijuna ljudi u Hrvatskoj, “običnu” osminu finala. Da sad Ćorić ili Ančić igraju finale Wimbledona ja ne bih niti gledao osim ako bih bio baš pred TV-om u to vrijeme i ako ne bih imao ništa pametnije za radit. Nemam pojma da li Blanka još skače, nemam pojma jel Sandra još najbolja i da li je u tijeku neko bitno bacanje, niti me zanima :slight_smile: Nekog drugog možda zanima tenis, Blankinu mamu sigurno zanima preskakanje letvice, ali sa nogometom se na ovim prostorima doslovno ništa ne može uspoređivati :slight_smile:

Bili smo svjetski prvaci u Vaterpolu (ili smo još uvijek), osvajali zlata u rukometu, neki veslači su osvajali neke medalje…možda pogledaš, veliš OK, drago mi je, i zaboraviš na to. U nogometu pobijedimo u 1/8 finala i još nisi ni blizu medalje, a ono tisuće ljudi izađu na ulicu slavit :slight_smile: Nogomet :heartbeat:

1 Like

Treba se veseliti dok traje. :soccer:
A trajat’ će do kraja! :blush:

Neka pati koga smeta… :notes: :o:

Nema privođenja i zatvaranja zbog baklji?
Kako sad to? :thinking:

Forumaši, malo odmarate? :blush:
Sad je u 14:00 na HRT2 Marin Čilić u Wimbledonu, i to je u redu. :+1:
Ali već sutra se opet vraća nogomet. :soccer:

A što vam se čini od odabira pjesme koju su pjevali naši reprezentativci zasluženo slaveći pobjedu nad Dancima u autobusu?

Nije u šoldima sve? (novcima) :smile: :musical_note: Pa i nije. :o:

Ja sam stavio na Hrvatski da osvaja, kad je kvota bila 16. Mogu osvojiti 800 e, mislim da je jedina prepreka finale, gdje vidim Hrvatsku sa Brazilom.

Ništa ne brini. :smile:
dont-worry_1x
:o:

1 Like

Bice litrima piva :wave:

Pjevali su jos neke pjesme :slight_smile:
Koliko vidim Rusi vec poceli sa izlikama i opravdanjima. Neka neka, velik je uspjeh za njih biti medu osam najboljih na svijetu.

Izmedu Engleske i Svedske po pokazanom nam je svejedno tko dode. Duje Caleta Car na Kane-a i to prolazimo. A Svedane sitnim vezom u sredini.

S druge strane prizeljkujem Belgiju u finalu!

Nisam zadovoljan što je Brazil izgubio. :frowning:

neymar

  • O que aconteceu comigo :smile:

Uvjeren sam da bismo lakše s njima nego ćemo s Belgijom ili Francuskom u finalu. :soccer:
No, bilo kako bilo, svejedno, neka oni brinu o tome. :smile: :+1: :o:

Ništa od finala Hrvatska-Brazil.

Meni je žao Brazilaca jer su ove godine ipak imali donekle ok ekipu, ali ipak nije to ni blizu onog što je Brazil nekad bio.

Samo neka mi sutra prođemo Ruse, a trebali bismo. To je onda polufinale i sigurne još dvije utakmice, a i dvije šanse za osvajanje neke medalje.

Do sad je naš rezultat na Svjetskom skroz ok, a ako prođemo u polufinale biti će odličan. Naravno da se nadam i da ćemo postati svjetski prvaci, čak si već par dana zamišljam i kako bi izgledala zvjezdica na našem dresu :slight_smile: Ne samo to, nego si razmišljam i koliko je realno da 15.07. postane novi neradni dan u Hrvatskoj :smiley: Mene nije briga za neradne dane, ali neka se radni narod veseli i shvati koliko je bitan nogomet :slight_smile:

Je, Dalića za guvernera HNB-a. :slight_smile: