Zanima me kako da krenem u joomli raditi stranice jer velika mi je zelja raditi

Sada me zanima sta je bolje dreamweawer ili joomla sto se tice izrade stranica i ako je bolja joomla sta je potrebno imati da bih radio u njoj.hvala svima koji mogu mi pomoci

joomla i dreamweaver su 2 različite stvari. Joomla je Open Source CMS za koji teme isto možeš radit u dreamweaveru…joomla je najveće smeće tako da ti preporučujem da odmah odustaneš od nje…kreni ko i svaki početnik html/css, imaš hvala Bogu tema o tome milijun na ovom forumu :wink:

ok.hvala ti puno samo me zanima imam jedan problem ja sam krenio raditi u dereaweaweru i sada sam ljepo skidam templates ionda ih obradjujem ali me smao zanima jedno kako da napravim prezentaciju slika u flashu? nadam se da me shvacas.Lp

Upišeš tečaj za flash i Action script programera, završiš ga i napraviš si jebačku prezentaciju slika.

Joomla uopste nije smece nego je to jedan vrhunski, moderni CMS kojeg koriste mnogi. Dobitnik je mnogih nagrada za najbolji CMS i kako moze biti smece???

Koga da sada slusam u cemu mi je lakse raditi i sta mi je potrebno da radim u joomli molim te reci mi da znam.hvala…Jer svi kazu da je joomla puno laksa ali neznam kojiprogram i sta je potrebno gdje da sskinem i kako raditi u njoj.Hvala
I dali se moze templates gotovi ubaciti u nju pa da radim u njemu sve.

U Joomli pocetnik moze brzo napraviti svoj sajt jer sve je gotovo. Instaliras ju na server, nadjes lijep template i skontas sve funkcije. Iako je meni malo zbunjujuca za razliku od Wordpressa, Joomla nije smece nego jako koristan alat za nekoga tko ne voli programiranje ili dizajn a hoce raditi sajtove.

http://www.google.com/search?q=kako+instalirati+joomlu&ie=utf-8&oe=utf-8&aq=t&rls=org.mozilla:en-US:official&client=firefox-a

aha.shvacam te mislis da je bolja od dremweawera i dali se u njoj moze raditi prezentacija slika kao u flashu.

prezentacija slika kao u flashu se može radit s javascriptom

@chida naspram wordpressa, drupala i sl. CMS-ova joomla je smeće koje ti može bilo tko provalit za 2 minute…ako ćeš radit imalo bolji sajt radit ćeš ga na pravi način a ne Joomlom…ja sam davno raskrstio s njom kad sam skužio kakva se čuda rade u WP-u…i da napomenem, kad su mi roknili joomlu jedno 20 puta, u 2-3 godine što se služim WP-om nisam naletio na nijedan problem

Joomla je zanimljiva, OOP, i njezin framework koristi mnoge napredne tehnike u izradi web aplikacija i ako želiš možeš u kratkom roku početi radi u njoj svašta to će se ipak svoditi na korištenje gotovih stvari uz limitirane mogućnosti izmjena.
Da bi mogao u potpunosti savladiti Joomlu, prvo bi trebao se se uhvatiti u koštac sa proceduralnim programiranje, te zatim OOP. A to su već mjeseci rada. Tu je upoznavanje sa samim frameworkom Joomle za što je ipak potrebno prakse i prakse.
Tako da postati “magistar” Joomle ipak treba malo više vremena.

a jbt.svasta cuo sam da se provaljuje u joomlu ali ekontam kako da mi netko zeli napakaostiti ako smao zelim nesot imati i napraviti korisno…ali ok…hvala ti stos e tice jawa scripta…dali postoji program preko kojega mogu napraviti naprimjer prezentaciju slika (da pojanism malo,zelim naprimjer kada mi se predje misom preko slike da mi se slika zatamni ali d abude u pozadini i naravno da se vidi )nadam se da sma dobro objasnio,hvala

ma shvacm te ja u potpunosti nitko se nije rodio pametan…ali uz malomuke sve se to svlada.ako se nevaram…ali imam veliku volju za tim tako da mi nije problem dali mi jemozda bolje negdje kupiti nekakvu knjigu pa da radim preko nje ili se jednostavno koristiti netom samo(google)i sta mi je prvo potrebno da bi krenio s joomlom

[quote=“PeGO”]
@chida naspram wordpressa, drupala i sl. CMS-ova joomla je smeće koje ti može bilo tko provalit za 2 minute…ako ćeš radit imalo bolji sajt radit ćeš ga na pravi način a ne Joomlom…ja sam davno raskrstio s njom kad sam skužio kakva se čuda rade u WP-u…i da napomenem, kad su mi roknili joomlu jedno 20 puta, u 2-3 godine što se služim WP-om nisam naletio na nijedan problem[/quote]

a treba držati Joomlu na zadnjoj verziji, 1.5 kad je izašla je imala veliki sigurnosni propust, tako da odmah nakon izlaska je bio zahtjev za update, ali takve problemi imaju svi open source projekti neki nažalost više neki manji.

Ja sam isprobao i wordpress ali se nisam u njemu najbolje snašao pošto se radi o proceduralnom pristupu i mislim da je Joomla zrela za najkvalitetnije stvari što se mogu dostaviti webom jer tako je izdizajnirana a sada neki vole da je spora, a pročitao članak od jednog Joomla guru koja je napisao ako se na bazi postave kvalitetno index dobiva se ubrzanje od 25%.

Nebi želio početi prepucati se što je bolje Joomla ili Wordpress, ali ako se uzme da je OOP trend onda je Joomla daleko bolje rješenje za kompleksnije sajtove i ne fali joj ništa što drugi imaju. Plug-abilna, template engine je vrlo kvalitetan (u rangu najboljeg što se nudi), mogućnost proširenja preko komponenta i modula.
Neznam kako wordpress stime stoji, no Joomla je svakako temeljena za velike stvari a koliko će se developeri dati truda i upoznati se s Joomlom o tome će i ovisiti konačni rezultat.

Ovako prvo dreamweaver nije joomla kao što je rečeno na početku, zamisli to ovako. dreamweaver je alat u kojem je izrađena joomla, a joomla je alat koji ti dozvoljava upravljanje sadržajem na stranici. Dakle da bi napravio joomlu ili web stranicu potreban ti je dreamweaver.
Btw, Dreamweaver je smeće koje bi trebao odbaciti odmah u startu i pogledati druga razvojna okruženja za web. Moja preporuka ti je Eclipse s pluginom za web development


ili Aptana studio
http://www.aptana.com/
, za jednostavnije uređivanje html-a na stranicama koristim notepad++
http://notepad-plus-plus.org/
ili notepad2
http://www.flos-freeware.ch/notepad2.html
.

Prvo nabavi to onda ćemo kasnije o ostalom.

Što se tiče Joomle, kad bih sad napisao nešto onda bi rekli neki ovdje da pametujem i tako ot, pa ću se suzdržati. Ali reći ću samo jednu na tragu onoga što mislim, a to je da je bolje razviti svoj framework i cms nago ići učiti Joomlu.

Moja preporuka je da zaboravis i dreamweaver i joomlu i krenes s wordpress-om. Skripta je uber-jednostavna, super-mocna i bez bugova. He-man svih skripta.

ok.krecem na posao odmah i sve sto si mi naveo idem skidati i provjeriti…da si uzmem,tako da imam to sve ako sta nebuddem znao javims e vamo a to ce biti svakako

a sta se sve u nejmu moze raditi.taj wordpress

Moraš si instalirati Joomlu. Koji hosting imaš? Ako ti hosting podržava Fantastico onda Joomlu možeš instaliratio sa par klikova mišem…

Ako ne, onda ju na Joomla.org stranici možeš besplatno skinuti i ručno instalirati.

Da razviješ sam framework koji bi bio u rangu sa Joomlinim trebalo bi barem godinu dana. Mislim, Joomla nije samo CMS koji služi za ubacivanje sadržaja, već ispod toga je i framework koji omogućuje nadogradnju Joomle, koristeći sve pogodnosti toga frameworka.

Trebao sam nedavno napraviti nešto što bi moglo prikazivati unešene članke na određeni način.
Joomla mi je dala sustav za upravljenje člancima, te djelenje članke na kategorije i sekcije što stvarno može biti korisno + sve benificije što idu s Joomlinim sustavom za upravljanje člancima.
Tu je konfiguracijski file modula koji se definira isključivo u xml što je ipak velika stvar jer svaki modul ne zahtjeva petljanje po bazi, a omogučava da svaki modul bude priča za sebe.
Ukratko, to je vrlo močan pristup, a zato što susjedov mali “složi” stranice u tome, to pada u drugi plan. I kroz sve druge djelove aplikacije zadnja verzija Joomla prati istu filozofiju ali opet to je u drugom planu.

Ja sam počeo u wordpressu raditi prije 2 dana i več sam više od pola toga skužio i nije neka nauka. Jednostavno u google.hr upiši wordpress i na samom početku imaš link gdje možeš sve saznati. Kad zapneš pitaš ovdje i rješen problem. Ako češ sad ići iz početka učiti html i photoshop, trebati će ti barem pola godine dok to manje više poloviš, tak je barem meni trebalo. :kuc: