Zarada 3D printanjem

Nemam ti baš iskustva sa smolom, upiši “Resin 3D printers” i googlaj

Samo mala napomena, takvi printeri nisu baš da ti rade u sobi kojoj spavaš zbog toksičnih para.

Što se tiče minijatura, figura i detaljnih modela, oni su tu idealni

Ja mislila ti otisao ronit u sred zime.
Ako nije tajna daj neki link za te figure na Etsy. Jesu mozda karakteri iz video igrica/ filmova?

Hvala na odgovoru, baš mi to nije bilo najjasnije, jer sam očito gledao onu drugu vrstu printera.
Da rezimiramo: printer poput ovoga Creality CR-10 SE koji sam još do maloprije želio nikako NE, je li tako?. Trebam printer poput Phrozen Sonic Mighty 8K Resin?
Isparavanja nisu problem, radionice su van kuće i u podrumu.

Zaronio sam duboko u ljenost.

Mislim da su iz igrica nekih popularnih. Čini mi se i da ih pitah, al demencija. Pojma nemam koji im je store i koje su figure njihove.

Printaju li i autorska prava uz njih? :smiley:

Sve moze, sve su opcije otvorene samo sta se ne javlja.
Posaljem poruku odgovori da ce se javiti, posaljem jos 2 poruke u tjedan dana i nista. Šteta tema mi je masu interesantna ali covik se ne javlja.

Ako mi moze neko ko je pricao s njim na PM posalje koji printer koristi i dobavljaca za plastiku, i na kojem sajtu uzima posao. Unaprijed hvala.

Javija se covik, guzvi je pa nikako stici.

Ja sam izrazio zanimanje odgovor je bio

No medutim…

ako je ovo sposobno samo 1-2 ljudi od 10… onda ne znam… koja je to veca tehnologija od ustekaj u zid i printaj pare… tako da jos jedan prodavac magle po meni…

Da imate kapaciteta za 3D printanje onda nebi postavljali 101 pitanje. Pored Googlea, Chat GPT-a, 27 facebook grupa, vi i dalje niste sposobni potražiti odgovore na osnovne stvari, ako to niste sposobni onda niste sposobni ni upoznati “prirodu” 3D printa :slight_smile:

Pozdrav, jesi radio sa xometry? Pretpostavljam da se bolji poslovi dobivaju za detaljniju i kompleksniju izradu…koliko moras biti strucan u tim 3d programima?
koji printer bi preporucio za pocetnike? Koje vrste nose najvise posla?
Prije nekog vremena sam gledao ove sls laserske printere i dosta su skupi bili…
Velis troskovi su ti 20%, gledam po nekim forumima je dost skup materijal…

Pozdrav, najviše radim preko platforme Xometry
Za newbie preporucujem Bambu Lab X1C, plug & play
Cjena / Ponuda ti ovisi o partnership statusu na Xometry, što više narudzbi odrađenih sa što boljom ocjenom ti donosi veće privilegije, to je ono što ekipa ne želi shvatit, kad krenete radit sa Xometry ne očekujte profit bar pola godine, zako ako nemate neku ideju koju možete unovčit u međuvremenu, nemojte ni pokušavat. Kg materijala se kreće u prosjeku između 20-30 eur za PLA/ABS/ASA/PETG, Nyloni sa Carbonom, PC i ostale posebne vrste idu i do 100 eur po kg. E sad ovisi dal uzimaš kilo po kilo ili kupiš 100kg i dobiješ dosta povoljniju cjenu.

Što se tiče znanja, potrebno je i to poprilično inače ćeš čupati kosu “zašto mi je komad loš”. To ne stane u ovaj post i ne postoji univerzalno znanje koje će ti rješit svaki problem + budi spreman na popravke printera jer ćeš nešto pokvarit prije ili kasnije zbog neznanja. Dobar model nije baš tek tako isprintat.

1 Like

Ola fala na odgovorima…jel imas neke tutorijale za preporucit i support…sve to izgleda daleko bolje neg prije 10 god kad sam brijo kupit nes prek kickstartera…zasto bas taj bambu preporucujes…

koliko prostora treba za radionu…brijem veliki stol je dovoljan… koliko radis narudzbi mjesecno na jednom printeru ak imas zarade 8 stoja…

kolko mi treba uhodavanja i probnih printanja da bi doso do nekog zadovoljavajuceg rezultata…
nisam totalni noob s tehnikom inzinjer sam kemije…
davno sam kupovo na thingverse i shapeways i ima super stvari kaj bi si i sam printo…
zasto ne napraviti neki shop kao oni…

Dosao si da preneses znanje, barem mi se tako cinio uvodni post…

Doslovno sam te pitao koja platforma, odgovor je nisi kapacitet…

Napokon nesto konkretno… uglavnom mentor nisi, za sto si se predstavio u startu, a blize si magli jer ovako opcenite postove mogu i ja o bilo kojoj temi…
cak mi ne treba ni chatGPT ni google za to, ja sam te pitao konkretno iz tvog iskustva a ne iz iskustva strojnog ucenja… pozz

puno pitas, pitaj chatGPT i google oni ce ti odgovoriti

Sori ali ti stvarno nisi kapacitet za ovaj biznis.

Evo ti mentora i informacija koliko hoćeš, pogledaj stotinjak videa, pronađi dobre kanale, prati ih i puno toga će ti biti jasnije.

https://www.youtube.com/results?search_query=how+to+make+money+with+3d+printing

Nisi se trebao toliko truditi na toliko opširnom postu​:rofl::rofl: Kažem im sve i oni bi još i telepatski da im usadim svoje znanje.

Nisam jedan od onih koji nece sjesti pa pregledati o cemu se radi, ali ako si se vec ponudio nesto prezentirati, onda se ocekuje odgovor kad te se nesto pita.

My ass… :smiley:

Hvala… Ja sam strucnjak za uzgoj klica, zelim vas uputiti u super nacin zarade… 10000+/mj cak i bolje nego 3d printing…
Ovdje vam je mentor i info koliko hocete, pogledajte 100 videa pa ce vam biti sve jasnije…
https://www.youtube.com/results?search_query=how+to+make+money+with+growing+microgreens
Shvacas razliku?

Uglavnom… zavrsavam s ovim topicom… sretno s printingom, pozz
No hard feelings.

1 Like

Ne ljuti se, čovječe.

Vidiš da ti lik neće reči iz nekog razloga a ti plešeš oko njega.

Ne kužim, odeš na net, uložiš vremena i nađeš sam što te zanima. Vjerojatno ćeš onda imati i više informacija nego što će ti ih on dati.

Inače, primjećujem da ljudi na ovom forumu pitaju neke stvari koje dok čekaju odgovor su i sami mogli pronaći već sto puta. Ajde da još traže neki savjet ili nešto do čega ne mogu doći sami, ali pitanja poput koliko moram imat subscribera na Youtubeu da bi monetizirao kanal jednostavno ne razumijem zašto se tu pitaju.