Zarada, balkanski Youtuberi

Mislim da covek ne govori istinu jer za skoro 50k pregleda zaradi malo vise od 3$ zar bi za to uopste radio?

Najveci lazov na balkanskoj yt sceni. Ako pogledas organizaciju Balkan Tube Festa, on je u organizaciji i tako je brdo para pokupio, a vecinu youtubera koji su dosli nisu ni platili.

Vrko moguce da toliko zaradjuju mada mislim da im je neki prosjek da na 5000-7000 pregleda zarade $1.

Pa ko je kriv glupim YT sto ne traze novac da dodju na BTF pa onda cmizdre okolo.

2 Likeova

Te ludake gledaju samo djeca. Prije nego sto je uveden algoritam protiv sajtova gdje se kupuju subovi svatko je mogao imati 1mil subova, evo ja imam preko 700 i uplodam 1 video svaka 2 mjeseca i ti mi subovi i dalje stoje. Najgore je sto youtube nema izravnu podrsku gdje mozes prijaviti nekoga na koji nacin on radi, ali ne, to se njima ne isplati jos ljudi zaposljavat tako da pustaju ove ludake da zaradivaju bez obzira na koji ilegalni nacin bio.

Zar je problem to što ih gledaju djeca? Svi su mogli imati 1mil subova? Jedino Mudja koji snima za naše govorno područje ima preko 1 milion subova i to od 08.2017. :wink:

1 Like

Ma sve i da prpane YT, sad svi yutjuberi imaju jake socijalne mreze, instagram, facebook itd tako da tesko moze da neki youtuber “propane” ako redovno sinima i prati trend. Dok ljudi koji zaradjuju od fb stranica, sutra moze da se desi da facebook promjeni algoritam i ostanu bez icega… Dok mudja koji ima “Ime” tesko mize da ostane bez zarade sa interneta. Naravno ovo je samo moje misljenje sto sam napisao.

1 Like

Ali sta je zanimljivo, svi rastu sa subovima ali padaju sa pregledima. Broj pregleda je smijesan, iz nekog razloga ne mogu da traju duzi period, da drze broj pregleda.

Pa padaju sa pregledima, kako ta deca koja ih prate prerastu te gluposti prestanu da gledaju :slight_smile:
Moje misljenje je da to nisu kvalitetni kanali, nema sta tu pametno da se vidi.

3 Likeova

Evo TYT The Young Turks 3.7mil subova, svaki dan izbacuju nekoliko videa, a prosjek im je oko 60-70k pregleda, ali to velika vecina pregleda dolazi zbog vijesti tj rece trump nesto, evo izbace video nakon sat vremena i cisto zbog trazenja na jubitu sto je trump rekao imaju preglede. Imaju skoro 2mil lajkova na fb, a po komentarima i reakcijama kao da ih je samo 500 aktivno, ako dobiju sto preko 500 to je zbog sharea.

Nikada necu razumjeti kako takvi kanali zaraduju npr kao TYT, hrpu zaposlenih, live studio itd sa toliko pregleda ne samo da prezive nego zaraduju. Valjda im placaju i politicari sto za gostovanja tko zna, pogotovo kada su izbori svake 4 god :slight_smile:

Tu se slažem, veoma je mali broj kvalitetnih kanala gdje se može nešto naučiti ili zanimljivo pogledati. Uglavnom prate neke trendove koju si zanimljivi djeci a čim trendovi nestanu, nema ni pregleda. Naši YouTuberi najveće prihode imaju od sponzora, 2-3x veće nego od Googla :wink:

1 Like

Koliko sam ja zakljucio , ako imaju 100k pretplatnika traze sponzorima 100$ ako imaju 50k onda 50$ to je neki yotuber pomenuo ne znam unkojem klipu. I tako odrade minimalno kao 4 reklame mesecno, koliko je istina n znam.

Vecina balkanskih youtube kanala nekvalitetno to je cinjenica, ali ima nekih bas kvalitetnih kao sto je kanal Vesic, u jednom od zadnjih videa je pricao i o svojoj zaradi od youtuba

Ja na ovom svom domaćem kanalu od sad već skoro 4k subova sam na milijun pregleda zaradio skoro 350$…

EDIT: Pogledajte ovo i koliko su subovi bitni, bitna je zanimljivost i gledanost klipova, bez obzira na subove…mda sad treba nagovarati ljude da kliknu i na ono zvono pokraj subscribe buttona, inače imaš subove samo kao brojku…

1 Like

Ako je sve to istina onda je bolje da ne gube vreme jer zarade dnevno 6-10$
Dva balkanska “youtubera” koja imaju jedan 120k a drugi 280k pretplatnika i prikazali su zaradu, znaci istina je, prvi mesecno zaradjuje oko 120$ a drugi iako ima 280k mislim da je bilo oko 140$

Youtuber Baka prase koji ima preko 480k preptlatnika mesecno zaradjuje oko 700€ od adsense, naravno kako on kaze od sponzora nekada plus i 1500€

Toliko truda i muke a tako mala zarada.

@MuamerWP ako imas neki video koji ima 20-50k pregleda koliko zaradis? Onaj cile kaze oko 3$ to je nemoguce, nebi snimao ni 5 minuta za 3$

E vidi, imaš YouTubera kojima nije cilj zarada, naravno ako šta i zarade dobro je. Neki to rade čisto iz hobija, jer u tome uživaju :wink:

1 Like

To ti je kanal za blago retardirane ljude ako cemo realno, decko sam po sebi nije bas cist dosta da ga vidis kako prica i ponasa se tako da i nije neka steta, a bogami ni ne ulaze neki poseban trud u klipove. Sad sto te teme prolaze na Balkanu je vise do nas nego njega. :slight_smile:

6 Likeova

@Alen_Klica

1 Like

Mene zanima samo zarada, od hobija se ne moze ziveti, ja odavno zivim i to jako dobro od sajtova, uvek mislim na zaradu kad kazem internet he he. Naravno znam da ljudi imaju hobi ali mislio sam na posao.

Da, lako se primeti ali mis smo balkanci takvi, da covek snima nesto pametno imao bi 500 pretplatnika

@MuamerWP cekaj jel tebi to cpm 0,01?
Da su USA pregledi imao bi po 300-500$ za svaki video, zar je toliko tesko napraviti nesto gde neces puno koristiti pricu, da mozes praviti klipove za usa?

Sto se tice contenta - stvar je vrlo jednostavna.

Na balkanu je publika(dijeca) takva da ih jednostavno ne zanima nista korisno, vec iskljucivo taj trash content, od kojeg niko nema nista - takav mentalitet jbg.Ko god ima neki koristan kanal, jednostavno nema prostora da se probije, jer vecinu ne zanimaju korisne i interesantne stvari.

Sto se tice balkana pratim par kanala, a izdvojio bih BalkanTech, i jedan jako mali - ali kvalitetan kanal Raul Ivicic TrainStation.Ta dva kanala su vam cisti dokaz da gore napisano, prilicno istinito.

Sa druge strane, englesko tj. globalno trziste je dosta drugacije.Publiku jednostavno zanimaju druge stvari, kvalitetne stvari.

Tipa Peter Mckinnon je za vrlo kratko vrijeme dosao do milion subova, ali je covjek originalan i ima nerealno kvalitne video klipove.

Takodjer CS Dojo je jedan noviji kanal, kojeg pratim od nekih 50k subova, a za vrlo kratko vrijeme je dosao do 370k - takodjer kvalitet je izuzetan.

Ko god planira pokrenuti neki kvalitetan YT kanal, neka jednostavno zaobidje balkan.

1 Like