Zarada, balkanski Youtuberi

radim na tome, samo nezz da li će prolaziti dobro kao ovdje kod nas…testiraću :smiley:

Znaci ipak je istina da se sa 50k pregleda domacim kanalom zaradio oko 3$?

Koliko bi se moglo onda zaraditi ako su 80% pregledi iz USA?

Ne budi pre optimističan, kako znaš da če biti baš 80% usa, možda bude mješovito, mislim da je realno za očekivati da iza njegova 3$ upišeš još 0 (nulu) i to je cifra…

Nije to problem… uvijek je nove djece… Stvar je da je gomila tih novih jutjubera, a svi po preko 100k pretplatnika… Prije si imao 5-6 malo jacih, sad takvih imas preko sto… Ne mozes ih ni nabrojati…

Pa nije monetizacija jedini nacin za zaradu :smiley: Za vecinu ozbiljnijih, to je tek nekih 10% od zarade. Npr onaj Baka prase ima oko 600-700$ or pregleda, a od drugih stvari uzima 1500$… a vidi da je momak sa nasih prostora.

Znam ovaj jedan strani kanal koji je bio transparentan- oni su zaradjivali oko 1500$ od reklama, ali su na patreonu dobijali oko 3000$… Plus tu su neke posebne reklame itd… Tako da se to nakupi.

Kao sto rekoh, imaj i vidu da adsens nije jedini izvor prihoda i uglavnom je samo dio… Tu su ostali neki sponzori… a eto i branding je tu- ipak su oni neki “brandovi”… prodaju majice i te stvari. Pa na kraju i taj sam Cile organizuje taj BFF il kak se vec zove… Uzmu tu jako lijepe pare sigurno

Sve ima svoje, ljudi vole “svađe” i “prepucavanja” kao i otkrivanje prljavog veša :slight_smile: to trenutno pije vodu i donosi preglede kao i subove, kako u TV formatu tako i na YT nema tu neke prevelike razlike.

Odličan primer, negde sam to i već napisao jeste mali Vesić i njegov kanal koji je u stilu “How to”, prosek pregleda u jednom danu od 40 hiljada do 120 hiljada (izvor SocialBlade), pretplatnika ili popularno subova 113 hiljada, ali on reklame slobodno može da ugasi jer one donose koliko da pokrije trošak struje ili u prevodu ništa posebno :slight_smile: ali je sebe brendirao i kanal mu je odlična reklama za njegov posao oko elektrike i elektronike.

Ovo je samo jedan primer kako bez prepucavanja, drama i ostalih sra****a, može lepo da se izgradi poslovni profil koji više donese novca i održiv je na duže staze u odnosu na “instant” popularnost koje je trenutno prisutna na popularno nazvanoj “Balkanskoj Sceni”.

1 Like

Da i ja napisem nesto.
Na milion pregleda Balkanski Jutuber moze da zaradi 50-60 dolara maksimalno.
Kada se odbije provizija partnerske mreze onda toliko dobija na svoj racun.

Ja u to ne mogu da povjerujem.
Recimo da je tako, i sada zamislimo da USA YouTuber zaradi x10 . Opet mi je to mala svota da bi se bilo tko uhvatio tog posla.

1 Like

Ma pusti priče od ljubomornih koji bezveze pričaju. Nije tako. :slight_smile:

Malac Vesic je odličan. Rašarafio veš mašinu u paramparčard, tako da sam i ja dobio volju da svoju masakriram :slight_smile:
Koliko god da zarađuje od YT-a, neka mu, dobro se oznoji za svaki cent.

2 Likeova

Nema logike ovo sto govore, ne radim sa Youtube. Ali na web imas minimum 500e na tim pv. Ako se radi o domacoj publici, tako da cisto sumnjam da su istine sto prikazuju.

Onaj isto debeli iz srbije, joca nesto tako, mislim isto da laze o zaradi.

@d1namic
Na zalost tako je sa Balkanskim zaradama na Youtubu.
Naravno Amerikanci zarade x15 ili puta x20 vise.

Govorim za video koji je namenjen Balkanskom trzistu.
Ako Balkanac recimo kao Serbian game snima za Americko trziste onda se zaradi mnoooogo novca.

Balkanski kanal sa video igrama zaradi oko $10 na 100.000 pregleda. To je informacija sa nekoliko yt kanal koji imaju milionkse preglede sa kvalitetnim sadržajem, koje pratim već 2 godine.

1 Like

Posto mu je video pogledao i poneki stranac,a da je video gledalo samo balkansko podrucje zaradio bi kao sto vec pricam 5-6 dolara.

1 Like

Informacija iz prve ruke, oko 100$ na 1m pregleda.

Kod naših ‘većih’ youtubera, adsense dođe kao topli obrok :smiley: Najveće zarade se ostvaruju putem livestreama tj. donacija, sponzorisanih klipova pa tek onda crkavice adsense-a.

1 Like

Vise necu pisati u ovoj temi,ali netacno je da im ostaje cisto sto dolara na 1M.
Jedino moze da se desi ako nisu ni u jednoj partnerskoj mrezi pa dobijaju direktno na racun pare od adsensa.

Kakvo gubljenje vremena i blamiranje.

Pristojna kamera ili mobitel kosta 500$, moze kupiti za taj novac fb page gdje ce sa trash copy paste, vise zaradjivati :joy::joy:

Možda vam mažu oči. Pregledi dolaze i od naših ljudi iz dijaspore. Evo moja statistika za kanal na našem.


1 Like

Ovo vec ima logike, da je rpm 0.65…kod ovih sto govore rpm 0.10, pa ni iz tunguzije pregledi ne nose takav:joy:

Nasi ljudi iz dijaspore nije Balkan vec su zemlje iz kojih dolaze pregledi.

Ne mogu sam sebi mazati oči :smiley: Na 1m pregleda imam oko 120$, od toga je preko 60% publike iz BiH.