Zarada, balkanski Youtuberi

Stanje kod mene…

Procenti publike? :slight_smile:

Nista necu komentarisati

Nemoj mi ovaj socialblade, ovo u 30% pogodi tocnu brojku…

Ja prije dok sam imao svoj yt kanal, na nekih 10k pregleda sam zarađivao oko 2$, sada jel’ to zbog toga sto sam imao mali youtube kanal ne znam…

~ Vidim rijetko tko ovdje spominje youtube kanal HCL.hr

jedan od rijetkih kanala koji izbacuju quality content a uz to su i jedan od najprofesionalnijih kanala na balkanu a opet imaju jadnih 350k dok budale poput Baka Prase imaju duplo više. Uposredi ta dva kanala i imaš jasnu sliku "balkan youtube scene"

Treba uzeti i u obzir da mnoge domaće jutjubere koji npr snimaju igre velikim dijelom gledaju djeca, koja normalno nisu zainteresovana ni za kakve reklame.

A i kada vidim kakve gluposti pojedini debili snimaju, i to što zarade je puno.

Ocigledno da crtaci dobro idu,i taj lik ciji sam link postavio sigurno zaradjuje minimum 20.000 dolara mesecno.

Pa kanal Baka Prase samo da neko hoce moze ugasiti k’o od sale kao sto su ugasili i kanal Vanimy. Pa lik u svakom klipu spominje “peder” u negativnom obliku, ismijava ljude i sl. Za to se kanal gubi.

Da i to mnogo nekvalitetnog sadrzaja a dosta pregleda imaju… cast izuzecima koji snimaju kvalitetan sadrzaj a ima ih na balkanskoj youtube sceni ali mnogo vise pratilaca imaju ovi sa “nekvalitetnim” sadrzajem

Pa kako je to moguće, a autorska prava i to…??! Mislim super za njega… nije da nisam ljubomoran… :roll_eyes:
Već sam se 100 puta uvjerio da kvaliteta videa ne znači odmah i uspjeh… Dok s druge strane neke jednostavne “gluposti” tako dobro prolaze da to nisu istine…

Koliko ja znam monetizaciju nema, već fox zaraduje od njega kao sto i stoji u opisu kanala i svih klipova

Zar je potrebno ulaziti u raspravu s nekim ko se orijentiše po Social Blade-u? To valjda govori koliko on ‘poznaje’ YouTube.

@Olaf
Posto si ti veliki poznavatelj Youtub-a,zamolio bih te ako te ne mrzi da mi objasnis koliko zaradjuje ovaj kanal?
Verujem da bi i ostali clanovi voleli da procitaju tvoj odgovor.

Najbolje je da pošalješ Serbianu mail i da ga pitaš šta misli o zaradi koju prikazuje Social Blade :joy:

Duhovito,stvarno.
Budi ljubazan pa nam objasni to jer si vidim veoma intelegentan.

Momci, sveli ste raspravu na osobnu razinu što nije dobro. Nemojte poslije reći da vam nisam rekao :slight_smile:

Niko ne može znati koje se brojke nalaze u njegovoj analitici. Možeš samo nagađati i tu je kraj priče. Svako bi volio da je zarada kao na Social Blade-u, ali realnost je drugačija.

Ovo sve govori koji range koristi za procjenu.

24k$ i 50k, 100k,200k a kamoli 400k je ogromna razlika i ovi online checkeri i algoritmi mogu biti samo malo za zabavljanje i maštanje

Serbian na tom kanalu zaradjuje minimum 4000 evra dnevno.

Slazem se
najzad neko ko se razume u ove stvari.

4000€ nije ni blizu ovih $24k koliko socialblade pokazuje…