Zarada, balkanski Youtuberi

Dobro Olafe, točno je da Social Blade ne pokazuje ispravne parametre, ali nekakve ipak pokazuje i to je kao takvo nama gledateljima dostupno. :wink: Ako imamo iskustva i znamo to usporediti s našim ili nekim drugim kanalima koji su nam dobro poznati, možemo steći i precizniju sliku stanja kanala. :+1:
Ali ako već tako olako odbacuješ Social Blade, reci nam alternativu, osim da pitamo autora.

Vidim i da volite pljuvati neke uspješne kanale umjesto da im zaplješćete, ali to je tako, znam. :blush: :o:

moram se i ja uključit … imao sam uvid u zaradu nekih kanala i mogu reći da ta zarada nije bila ni blizu onog raspona kojeg socialblade pokazuje

naravno, mnogi kanali zarađuju ogromne pare

alternativa mislim da nema preciznih što se tiče youtubea … niko ne može znati porijeklo tvoje publike … nije isto US publika od 13-15 godina i ona od 25-45 godina … ne zarađuje se isto, a sve je US publika

Taj Social blade je čisto da se oni koji se ne bave s time, malo zabavljaju i maštaju… o $$$$… u kratkim crtama, to je za djecu i sve one koji se tako osječaju… :sweat_smile:
Ok, sada ozbiljno, oni samo nagađaju, imaju raspon tih parametara kao najlošiju i najbolje plačenu opciju, a znamo da klik iz Bangadeša nije isto kao i onaj iz Kanade, a od kuda dolaze pregledi zna isključivo vlasnik kanala…
Evo meni pokazuje $812 - $13K mjesečne zarade, a pravu istinu samo ja znam… :laughing:
Svaka rasprava o Social blade-ovim pokazateljima nečije zarade pa gotovo da je suvišna i besmislena…

Meni pokazuje trenutno 48-750 mesecno.
Ko pogodi koliko stvarno zaradim ili bude bar nekih 10 dolara blizu,castim.

10-20 mjesecno ? …

On u toj nisi ima oko 0.70 dolara na hiljadu pregleda i ako uzmes prosjek da ima oko 3.000.000 pregleda dnevno dodjes do nekih 2100 dolara dnevno. Vrti se oko te cifre ako radi sa Adsensom.

Ja mislim da je veci CPM, ali kako god. Svaka cast coveku :smiley:

Kanal doticnog Serbiana ima veliku vrednost.
Pomocu ove aplikacije dolazi se do cifre od nekih 595000 dolara.

Vec je bilo diskusije u ovoj temi o tim aplikacijama i sajtovima za procenu…

Ma pusti njega, vidis da samo spamuje sa svojim klipovima ne bi li ubrao neki pregled…

Hehe, nema loseg linka (“nema loseg publiciteta”) :slight_smile:

Ako je vec bilo diskusije o tim aplikacijama,zamolio bih Moderatora da obrise post.

Bilo je diskusije o tvojim videima (postovima), i dogovorili smo da ćeš malo lakše s “promocijom”. :smile: :o: