Zarada od YouTube-a

Dragi Anonimac,
molim te, jeli ovo ta mreža koja nudi tako velike postotke zarade:
http://socialblade.com/youtube/user/fiercenetwork ? :slight_smile: To čak i nije mreža nego korisnik, primijetite ono user u URL-u. :slight_smile: Ovo je njihov link u Youtubeu:
https://www.youtube.com/user/FierceNetwork/ jednako neuspješan. :frowning:
Fierce Network je partner mreže http://socialblade.com/youtube/network/scalelab ali nisu ni oni mnogo bolji. https://www.youtube.com/user/network/scalelab

Ja mislim da svi zajedno u karijeri nisu zaradili 1200 dolara na Youtubeu.
Uglavnom, tu ste negdje. :slight_smile:

Anonimaczg e kada bi bio siguran da ću dobiti 7usd-a za 1000 gledanja … ja sam i dalje na adsensima na youtubeu. Jednostavno se ne usuđujem ići tim mrežama. Trenutno imam 3000-9000 gledanja na sat - zarada na to je prosječno oko 200€ dnevno - s time da je jako pala vrijednost adsense klika u sredinom 10. i 11. mjeseca, a prema kraju godine jako raste.

Ukratko ne razumijem da bi netko normalan (pošten) mogao platiti 7usd-a za 1000 gledanja na YT!

Ukoliko sam dobro skuzio, ti na cca 72000-216000 pregleda imas 200€? Da li je kanal za Balkan ili ?
Čini mi se dosta dobra zarada, s obzirom na to da sam probao i dosta se je lako probiti za gameplayeve…

@zorantu bilo kakav print screen?

Evo recimo danas na 250000 gledanja je zarada 413 eura, ali to je trenutno tako jer mi je jedan video jako popularan. Ja prezadovoljan jer je to 1.66 eura na 1000 gledanja - prije par tjedana je bilo 50% manje. Zato kažem da je 7 eura na 1000 … uff, iako možda sam krivo razumio anonimaczg ali ne znam na što bi drug mislio.

Al velim ja prezadovoljan i ovime iako tu treba oduzeti oko 18% koje Google uzme na konačnom obračunu i na to još oko 44% poreza i doprinosa … kad se sve plati to je trenutno oko 18000kn plaća :slight_smile: - meni dosta.

Evo par print sceena Bobo, ne mogu više pokazati
Današnjih top 5 videa promet:

Statistika ovaj mjesec - do 23.11.

Svaka cast, ozbiljno 250 000 pregleda,400+ eura. Ako ti nije problem da kazes koliko videa imas? Pisao si o tome kako si krenuo i svaka cast, stoji dosta rada iza toga.

Upravo vidjeh print screenove! Impresivne brojke! Svaka cast jos jednom!

Mene zanima koja je to publika, USA ili Balkan? :smiley:

USA - muškarci najviše :smile:
Tu imam 22 videa, imam još jedan račun - rezerva ako mi ovaj propadne - tamo imam 6 videa i oko 200-300 gledanja po satu.
Najbitnije stvari:
-što bolja kvaliteta klipova i dobro editirati (posložiti dobro glazbu, klipove i grafiku - ne pretjerati sa nečim)
-uploadad sliku koja privlaći - ne koristiti jednu od 3 koju oni ponude
-naslov je isto bitan
-i pokušati naći nešto novo - nešto što se ipak razlikuje od drugih, ali prolaze i stare stvari dobro ako se ovo gore dobro napravi
-gledati kako su to napravili oni koji imaju puno subskrajbera - tu sam dosta naučio i dobio ideja

2 Likeova

Reci nam Zorane, molim te; kakvi su to videi koje radiš?
Pretpostavljam da je riječ o autorskim videima?
Možeš li nam reći barem koji je niche u pitanju? :wink:

@c3po

1 Like

Hvala ti Bobo.
Znači, riječ je o nicheu “tuđe snimke u mom accountu:blush:

@c3po da li se to osjeti dasak ljubomore? :smile:

1 Like

He he :slight_smile:
ne znam na što tu da budem ljubomoran?
Ja se jednostavno ne bavim time. :blush:
Kad bolje promislim, i ne znam nikoga tko to radi. :slight_smile:

@anonimaczg, jesi iz cazina brate :smiley:

Pozdrav,
na koji nacin se isplacuje novac od youtube zarade, da li se ona automatski dodaje na adsense racun ili ju treba prebaciti! Ja na youtubeu vidim iznos zarade, ali ne vidim da je ista isplaceno, ne pise nigdje. Na adsense kada udem pise mi " procijenjena zarada u Adsensu ne ukljucuje prihod na youtubeu."

Ako netko zna rijesenje bio bih zahvalan

Isplaćuju na adsense automatski. Zarada na adsensu ide na dnevnom nivou a zarada sa yt se prebaci jednom mjesecno. Moze se to vidjeti tamo negdje, ne znam vise gdje posto odavno nemam zaradu od yt.

1 Like

@bobo kako ide kod tebe sa zaradom od yt? ima li keša?

Nema :slight_smile: Vratio monetizaciju na jednom, pa mi ukinuli kroz par mjeseci. Cekam sada da skupim jos oko 250 predplatnika pa da monetizujem “licni” kanal :slight_smile: Snimim nesto telefonom pa to i objavim. Imam nekih ideja za nove kanale ali nemam ni prostora ni vremena.