Zašto Filmovizija mijenja extenzije domene non stop?

Embed nedozvoljenih linkova nije dozvoljen jer je to dijeljenje ilegalnog sadržaja. Nema veze jel ga stavljaš na svoj server ili samo dijeliš nešto što je netko drugi stavio. Dobro je rekao Sceko, tko kaže da ti nisi uploadao isti sadržaj na drugi host i embedao ga.

Ja ne znam kako to vama prolazi, ja sam prije 8 godina stavio nekoliko pjesama pa su me zvali iz ZAMPA, valjda kod vas u BIH i Srbiji to nitko ne kontrolira.

ko još gleda filmoviziju ja taj sajt nisam upalio 2 godine.

Jednostavno POPCORN nema reklama a HD slika, prijevodi sve…
Ne downloadujes film nego ga gledas online

https://popcorntime.io/

Pretjerujete sa reklamama na takvim sajtovima.
To vam kažem kao kolega i kao korisnik.
Vojvodina još ajde ali ima ih koji na jedan klik otvaraju 4 reklame.
I onda se kuka zašto ljudi instaliravaju adblock.

Njih možeš slobodno sterati u 3PM.
To je kamatarska, bespravna i nedržavna “institucija”.

Ja koristim AcePlayer, odem fino na kickass, nađem fin film, i direktno ga streamam preko playera, nema reklama, dobar kvalitet, nema ograničenja. Nisam znao za ovaj popcorn, djeluje solidan ali dok me služi ovaj nemam potrebu za promjenom, prednost je što imaju predloženi filmovi.

Oni samo vrse 301 redirekciju sa jednog na drugi domen. A zasto mislis da je nelegalno? Ja godinu dana radim sa slicnim sajtom koji izdrzava samog sebe i dopunjava mi budzet, a ni jednu primedbu nisam dobio. Dokle ce te ti i slicni da hejtujete. Mislim da bi treblo da se uvede tema na forumu - Hejteri.

Ja ih ne pratim ali vidim da:
Domene im sigurno nisu ukinute, jer stare domene filmovizija.me i ostale extenzije vraćaju na sada aktuelnu verziju.
Zašto to rade?
Eto, može im se i zgodno je, a i SEO friendly. :slight_smile:

pitanje je samo koliko kaznu ce da dobiju i hoce li bit zatvor ili ne… mogu oni ignorisati DMCA i upozorenja sve do jednom, ali uvijek ce doci neki novi poslije njih…

Pogrešno sam se izrazio, nisu ukinute već su dobili upozorenje i oni ih samo redirectaju na drugu, jer bolje redirect nego izgubiti je posve.

Jednostavan odgovor je kao u slučaju Torrent sajtova, kao u slučaju sajtova za streaming (razno razni materijal itd)…

Dovoljno je reći najpoznatiji slučaj ThePirateBay i njegovi problemi, onda za poslednjih godinu dana koliko je samo streaming sajtova ugašeno i to baš zvučnih imena koji su se kretali kroz razne domene (io, ws, to, eu, me, com, net, org i tako dalje)…

Ako želiš detalje da se upoznaš sa celom materijom i problematikom “warez”, “torrent” “streaming” sajtova i sličnih problema sa kojima se vlasnici susreću, da pratiš aktuelnosti preporučujem Torrent Freak blog/sajt kako god…

Moze li samo 2 primera (od tih zvucnih imena)? Ali streaming sajta ne video hostinga.

Embedovanje/Gledanje sadržaja ti je isto kao da odeš u knjižaru i počneš da listaš knjigu. Niko ti neće reći prestani čitati knjigu, ili ne smiješ dirati tu knjigu. Znači da ako se “nedozvoljena” odnosno knjiga koju knjižara nema pravo da prodaje nađe u tvojim rukama ti si kriv? Naravno da nisi, knjižara je. Tako isto kriv je onaj koji je hostovao taj sadržaj, a ne onaj ko gleda taj sadržaj. Sve dok ne praviš kopije, ne prodaješ, umnožavaš, sačuvaš sadržaj, to s tobom nema veze.

To ti je najjednostavnije objašnjenje, ako hoćeš da znaš više o tome slobodno proguglaj. Milion informacija ima o tome. I sudovi su tako odlučili, tako da tu nema neke rasprave. Krivac je samo onaj koji hosta taj sadržaj, odnosno onaj ko ga je postavio tu. Zbog toga firme koje nude web prostor imaju stroga pravila sigurnosti/postavljanja sadržaja itd itd itd… I zbog toga imaš milion ugašenih korisničkih računa kod takvih firmi koje nude takve usluge.


The Court of Justice of the European Union handed down a landmark verdict this week. The Court ruled that embedding copyrighted videos is not copyright infringement, even if the source video was uploaded without permission.

“The embedding in a website of a protected work which is publicly accessible on another website by means of a link using the framing technology … does not by itself constitute communication to the public within the meaning of [the EU Copyright directive] to the extent that the relevant work is neither communicated to a new public nor by using a specific technical means different from that used for the original communication,” the Court’s verdict reads.

The embedding in a website of a protected work which is publicly accessible on another website by means of a link using the framing technology … does not by itself constitute communication to the public within the meaning of [the EU Copyright directive] to the extent that the relevant work is neither communicated to a new public nor by using a specific technical means different from that used for the original communication.

Similar to the hyperlinks, the operator of a website which includes frames simplifies the access to the third party content. However, not the defendant but the third party who puts the content online decides whether the content is communicated or not.

Itd itd itd…

I tako ti navede jednu odluku, a sajtovi kao npr. aktuelan slučaj FastPassTV i njegov osnivač iza rešetaka…

STREAMING SITE OPERATOR ACCUSED OF £120M ‘PIRACY FRAUD’

I gdje se ovdje spominje embed? Očigledno da je hostovao sadržaj! Embedovanje sadržaja nije isto što i streaming!

vjeruj mi ovaj popcorn je najbolji bez rekalama i ostalih sranja. desktop verzija imas i za mobitel applikaciju program je odlićan. Updatet filmova svaki dan

vise o popcorn

Najbolji nacin za gledanje filmova sa prevodom, popcorn korisitm sigurno vise od godinu dana stiriming ide direktno sa torrenta… Jedino sto sam procitao da ce skoro biti ukinut… bas steta…

Ti ga svijesno dijeliš dalje iako znaš da je nelegalan, dakle i ti si kriv. Ne koristiš ga samo za sebe, nego ga distriburiraš tisućama ljudi.

Ja sam nedavno čitao da je jedan švabo završio iza rešetaka zbog embedovanja.

Koliko ja znam ta pitanja oko embed, hostanje nisu niti dan danas pravno riješena u potpunosti, čak niti u USA, koja je najdalje otišla u tome. Stvar još uvijek stoji na odlukama suda, od slučaja do slučaja.

To je tvoje mišljenje, zakon kaže drugačije, odnosno nisi kriv, iako to svjesno radiš. Kriv je onaj koji je to omogućio, ko je postavio i ko je dozvolio embed tog sadržaja. I kao što sam naveo primjer tako su i sudovi naveli isti primjer.

@milito - Švabo sigurno nije, jer u EU embed je zakonom dozvoljen :wink: Taj je optužen za nešto drugo ako leži u zatvoru :smiley:

The Court of Justice of the European Union handed down a landmark verdict this week. The Court ruled that embedding copyrighted videos is not copyright infringement, even if the source video was uploaded without permission.