Zašto Filmovizija mijenja extenzije domene non stop?

To ima smisla.
Ne možeš embed zabraniti jer to samo veza.

To im pokušavam objasniti čitavo vrijeme, i niko nikada nije dobio presudu na osnovu toga. Isključivo je krivac onaj koji hosta sadržaj i omogućava embed. Ti si samo podijelio vezu, link…

1 Like

Prema EU zakonu,embed je legalan. A posto vidim da filmovizija ima super zaradu, mozda krenem u takav projekt.

Sve u svemu na ovakim sajtovima se moze lepo zaraditi… :slight_smile:

1 Like

I ja sam cuo za tog svabu koji he u zatvor posao zbog sajta sa embedovanim filmovima, nije problem bio sto je embedovao vec sto je od reklama za par godina zaradio 6 miliona eura, koliko sam shvatio iz clanka tog ne bi bio problem nikakav da nije zaradjivao sajtom. Taj clanak je bio u ona doba kad su i nasi sajtovi sa filmovima bili par dana nedostupni, otprilike prije dvije godine.

A sad da se vratimo na temu, pa normalno je da kad ti sajt postane jako posecen da ce svi traziti nacin da te uniste i traziti rupe u zakonu… Smeta im tvoj domen, smeta im sto promovises nesto od cega oni nemaju zaradu, smeta im sto puno ljudi pregleda tvoj sajt. Treba biti skroman znaci ici do nekih 50.000 poseta dnevno i posle ugasiti lepo sajt, za svaki slucaj, da mozes mirno da spavas, znaci zaradis jedno 10.000 evra i dosta je… :smile:

Upravo je to poenta što sam napisao za korisnika foruma One koji ide na neku drugu vodenicu i traži opravdani razlog kroz rečenice “On ili oni su postavljali video materijal na host servise”. Drugo nigde nije spomenuo što masa takvih sajtova traži “IGNORE DMCA”, što Google koliko je u njegovoj moći takve sajtove izbacuje iz pretrage, onda serveri na Britanskim Devičanskim Ostrvima, onda CloudFlare pritisnut od strane USA kompanija za zaštitu autorskih prava, registratori domena takođe pritisnuti na sve moguće načine (com, net i org odavno prežaljeni domeni za takve stvari), onda da zaobiđem streaming sajtove, Ru-Tracker u žiži interesovanja samo je pitanje kad će domen da ugase i već imaju alternative za prelazak.

Samo banalan primer, ovde ima nekoliko tema gde od AdSense ljudi zarađuju ozbiljan novac pa dolaze u problem oko poreza i slično u svojim zemljama, a neće neko ko obrne 10k eura mesečno pa da nemaju pojma odakle novac pristiže, jedino Offshore firma i račun u banci na Kipru i slično pa da se snalaze…

Mislim da menjaju ekstenzije iz razloga pozicioniranja za glavne kljucne reci. Posto pratim trend pozicija za te kljucne reci, primetio sam da kada su prvi put presli sa com, na in, naglo su skocili za kw filmovi online za jedno 4 pozicije. Sada su na 13. poziciji na google rs, a on nosi jedno 40-45 procenata poseta. Drugo google zbog dmca sa vremena na vreme banuje poneki domen na neko vreme pa to moze da bude neki vid prevencije da imaju linkove sa vise domena. Evo recimo filmotopia je izbacena iz pretrage 23.juna 2015 i to je poslednji banovani domen. Toliko da ce svi vlasnici sajtova zaglaviti na dozivotne robije zbog embeda filmova.

Zasto bi neko imao problema za zaradom? Samo neka se zaradi a kako cu dobiti novac ima puno nacina.

Recimo otvoris racun u Crnoj Gori i niko te nista nece pitati, tamo prodas kucu od 300.000€ i rus ti uplati na racun i nikom nista nema placanja poreza ili nesto slicno.

Najbolje je resenje www.payoneer.com mozes imati milion na racunu a niko nezna za to, skidas sa bankomata po malo kada ti treba.

Eh kad bi to tako islo, vjerovatno bi svi imali milione sakrivene. Ja sam iz Crne Gore pa za svaku vecu uplatu moram da dodjem u banku licno da je opravdam ako mislim da prebacim sa deviznog na racun.

2 Likeova

@Sceko , payoneer kartica nema banku niti racun,sve je virtualno,tako da se nemas niti kome niti radi cega pravdat

2 Likeova

@Sceko koliko znam ti zivis ili imas apartmane samo u Canju, ja sam porijeklom iz Bara/Susanj

Ako samo znas onu sto radi na salter to je dovoljno a kamoli nekog veceg, meni ujak radi u banku, rus donese milion eura i ubaci na racun i to je za ove kao normalno covjek biznismen, he he ali je tako nazalost

@drmrgood Da payoneer je zakon, sad ima opcija da preko dailymotion-a se registrujes kao njihov partner i da dobijes na payoneer karticu i racun evropski sa iban/bic i kartica radi sa kodom kao i svaka druga kada nesto kupujete

E ne znam koja je banka to u pitanju, ali u podgoricku nemas ti nikakve veze sa salterkom vec ides kod druge zene koja pravi zahtjev i onda ovi iz podgorice odobravaju ako je sve kako treba. To je mozda nekad tako funkcionisalo dok je bilo Rusa pa pustali da eto ne prave probleme oko toga da se malo pokrene, ali sad dosta zatezu. Barem je tako u mom slucaju. Jer ti moras imat neko opravdanje jest najbolje da ti neko milion eura prebaci na racun i ti ih podignes, i niko te nista ne pita za to nesto mi nelogicno. Okej je on prebaci na svoj racun itd, ali tebi da posalje, a ti da nemas opravdanje za te pare nesto tu mi se ne uklapa, ali eto mozda grijesim.

Imam jedno pitanje sto se tice payoneer kako primas uplate na njega? ja ga imam vec duze vrijeme, ali nije moglo preko onog payoneer load da mi salju pare.

Ne, on ubaci novac na svoj racun. A recimo i ovaj primjer, prodas kucu i 300.000€ ti rus uplati na tvoj racun i navedes prodaja kuce i to je to. Tako je to bilo prije 2-3 godine i mozda se sad nesto promjenilo ali mislim da ipak to moze i dalje.

Mozda sjedis puno za pc he he pa nisi u toku.

Pa payoneer mozes da primas novac samo od recimo kao sto je adcash ili popads ali ne od privatnih lica.

sa payoneer karticom mozes da primas novac od privatnih lica :slight_smile:

Primanje novca je takođe moguće i od svih fizičkih i pravnih lica koja
nisu Payoneer parntneri (tj. nemaju Payoneer karticu). Tu spadaju i transakcije sa svih internet platnih
kartica (domaćih ili stranih banaka), kojima sredstva prebacujete na
Vašu karticu! izvor: google.com

E, sad smo stvarno otisli u off-topic… Vratimo se na temu :slight_smile:

No…

Ne treba ti EU payment service, ides samo na Receive -> Request a Payment

Meni radi bez problema, primao sam novac tako od privatnih osoba par puta.

1 Like

Koji offtopic braćo :D.

Jel bolje za seo imat staticku ili dinamicku pocetnu stranicu na wp sajtovima?

Neki dan sam skontao jednu simpaticnu situaciju. Sajt http://www.filmovita.com/ je u direktnoj vezi sa sajtom http://tvprofil.net/. Recimo filmovi koji postoje u opisu na ovoj drugoj stranici nemaju link prema IMDB , a isto tako filmovi koji su opisani na stranici tv profil, su linkovani za gledanje na filmoviti. Hocu reci tv profil je legalan, on opisuje filmove navodi glumce i slicne varijante i on se kaci na AD SEANS a filmovita na popanders. I sta je jos varijanta kod ovih servera sto seruju video, filmovita i postavlja filmove na taj server, jer u svakom prevodu fima im pise , filmovita com. Tako da su oni sigurno skroz u ilegali. E sada sto se tice tih naplata nekog novca iz inostranstva. Ja mislim da je trenutno u EU pa i kod nas u BiH pa vjerujem i Srbija i CG, da samo platis porez od 10 posto i da simiran, stim naravno necemo se pogadjati ovim gore glupo navedenim ciframa koje su nemoguce, i nedostizne za nase govorno podrucje. Jer 300 000 hiljada mjesecno neces zaraditi ni u snu u nasim drzavama.