Zasto Hrvati ne vole Rimca

Majmune ja sam iz Hrvatske(30 km od Zagreba) i ■■■■ mi se za BIH i vase entitete.

Onda se ponasaj kao civilizovan Hrvat! A sa tim odgovorom isto sumnjam, jer si se nasao “ugrozen”, kad sam te pitao da mi pokazes na karti, tzv drzavu “Medjugorje”. Puno sam osjetljiv na te vrazije podjele, zato i nismo NIKUD i NISTA postigli. Sa tim temaprementom, sumnjam da bi te i okolica Zagreba htjela primit a kamo li Skutorija :slight_smile: Haj zivio, kako got ti to zamisljao :slight_smile:

Vjeruj mi mislim da su Hercegovci napravili najvise zla Hrvatskoj i da je BIH zemlja u koju pobjegnu kad vise nemaju kuda. A takvi ko sto su oni ih onda stite. A to sto si ti zapeo na pricu o podjeli BIH to je druga prica. A okolica Zagreba je primila moje pradjedove i bake jer su tu vec preko 300 godina odakle su dosli iz Gorskog Kotara.

Vidis kako znas pricat razumno. Bravo! :slight_smile:

Ja ne ulazim u detalje podjele, nego kazem, da mi ide na zivce i gadi mi se kad vidim te podjele i nazive “novi zamisljeni entiteta”, postujem svoje a i tudje.

Hvala Bogu. pa je mali dio tih i jako dobro se primjete i otkriju sami, zalosno je koliko nisko padnu dok drugi neko debelo naplati za njihovu naivnost sto poslje budu mutavi i napusteni.

1 Like

Mislim da je i Rimac porijeklom iz BiH to jest iz Hercegovine :joy:

Ne fafaj ga, bez veze :wink:

Ne radi se tu samo o jalu, nego nečim drugim što je dodatno multiplicirano jalom.

Poanta je da prosječan čovjek ne može razumjet kojim putem ide Rimac, nepojmljivo mu je. Tada taj isti čovjek njegov put pokušava ukalupit u spektar svog ograničenog dosega razmišljanja, a da bi to izveo mora u priču ubacit svašta nešto da bi si objasnio nepoznanice. Tako si stvara jednu popriličnu deluziju koja mu je “osnova” po kojoj ne voli lika i djelo Rimca.

Jal tu igra dodatnu ulogu, jer svima je lakše nešto mrziti nego se potruditi shvatiti …i razumjeti stvari iz tuđe perspektive.

Ja imam nekoliko prijatelja koji rade u Rimcu, neki su tamo od samog početka…dok ih je bilo 15 u garaži. Osim toga i cimer mi radi u Rimcu koji je evo godinu dana izbivao iz HR i živio u Kini te bio jedan od vodećih tamo vezano uz pokretanje partnerske tvornice u Kini sa najvećim Azijskim proizvođačem olovnih akumulatora.

Hoćem reći, znam skoro pa iz prve ruke u kakvoj je narod deluziji.

No Rimčeva priča je zaista puno kompleksnija nego ju mnogi mogu pojmiti…i ne, nema nikakve veze sa početnim kapitalom koji se često spominje.

Vrlo moguće da ni Rimac ne zna što se tu sve odigralo. On je u cijeloj priči karakterno dosta opičen lik, što je dosta pripomoglo svemu…te teško da se sve odvilo po njegovoj strategiji. Kako bi se reklo “imao je sreće” …ali ono najbitnije, sreća prati hrabre. A Rimac je svakako pokazao jednu poveću dozu hrabrosti i ludosti. Svakako odvažnosti. Putem je zadržao sve konce u rukama i treba mu se nakloniti do poda kroz kakav pakao ludorije je uspješno “prošao.”
Prošao pod navodnicima, jer je trenutno usred oka uragana i ne može znati gdje će ga isti izbaciti.

Da dočaram…trenutno zapošljava 600-njak ljudi unutar firme koja i dalje nije profitabilna. To je svaki mjesec bliže 6 000 000kn na plaće koje moraju proći kroz firmu…a sustav se mora dovesti u održivo stanje prije potencijalnog kraha.

Hendlat i nosit se sa takvom odgovornošću ne može svatko. Zapravo mu ide u prilog da je više lud i odvažan nego nužno “pametan”.
Pametni vrlo često nemaju priliku krenuti u takve pustolovine, jer ih sputava prevelika svjesnost raznih opasnosti…pa dok odvažu sve moguće kombinacije, ne stignu ni krenut.
Rimac pogađa vjerovatno dobar karakterni omjer između toga.

Kakogod, najluđa priča sa ovih prostora možda ikad.
Bog je na njegovoj strani i vjerujem u pozitivan ishod.

1 Like

jarane razumijem tvoju uznemirenost ali mislim da se @petarcro samo sprdao … simpatično je hercegovinu izdvajati baš zbog mentaliteta … isto kao što je krajinu simpatično izdvajati jer znamo kakvi su … kao da npr ja sad kažem država krajina kontaš

Pa BiH je idealna drzava za to, jer vec imamo masu lopova na vlasti.

Primjer jednog :dizzy_face:

Bez obzira na to odakle mu prvi novci, ja sam uvjeren da bi velika vecina mladezi taj novac spickala na drogu, alkohol i losa ulaganja u dionice i slicno. Tako da iako je mozda imao olakotne okolnosti u pocetku, isto tako je to jako dobro iskoristio.

Jos samo da napravi neki low-budget auto na elektricni pogon kojeg bi si mogli priustiti i mi balkanci i ja mu onda skidam kapu :slight_smile:

2 Likeova

a jesi našao krajinu porediti, što nisi uporedio tuzlanski kanton :smiley:

vi ste posebna sorta hahaha

1 Like

Aj ponovi to ako smiješ :joy:

1 Like

Ma ja, po čemu smo to mi posebni majketi :smiley:

2 Likeova

Sposobnosti muže koze?