Zašto ne, želim napraviti hosting kod kuće

Imam sve od servera pa do interneta.

Kako da napravim da mogu hostovat sajtove public od kuce sa mog servera

Koliki ti je upload?

Ping mi je 12 a download mi je 30 a upload 7 nekad bude 10 kako kad mjenja se al dobar je

Upload ti je bitan, jer to će biti download za tvoje posjetioce… Bas iz tog razloga mnogi provajderi imaju 5-7-10 puta razliku izmedju downloada i uploada koji prodaju tzv. kucnim korisnicima

Ok pa jel znas ti kako mogu da napravim da hostujem sajtove ?

Ti to želiš ponuditi kao uslugu koju bi naplaćivao?

Ma ne to… Nego samo da sebi hostujem sajt a ne znam to za naplacivanje ne znam jel to dobro… A de ti samo meni reci jel znas ahaha

Ako želiš sebi hostati neki nebitan sajt u svrhu učenja, to je OK. Na ostalo nemoj ni pomišljati. I da, znam.

Hocu ja da sebi hostam sajt da je public ja sam dobar u web design i kodiranju pa hocu sebi da napravim sajt samo za web design pa jel mi mozes pomoc

Može, pomognem ti ako nam pokažeš koliko si dobar u web designu i kodiranju. :slight_smile:

1 Like

Evo ti primjeri koji sam radio sa svojim ocem i on ima svoju agenciju pa radim s njim

Ovo je nasa official stranica webstudio.org

A ovo su nasi neki radovi

global.ba
http://www.lafat-komerc.com/index.php/bs/
I da mi samo napravimo sajt i kodiramo a onda damo nasem klijentu pristup sajtu i on ostalo uredjuje sto hoce… Ako hoce sam da odrzava

Eto to su nasi neki radovi

Ne radi ti stranica :slight_smile:

Evo momak će objasniti sve što treba.

webstudio.ba to je nije webstudio.org hhaha

A jel znas ti oko ovog ?

Jel ovo kod njega ubuntu desktop 14.04 ili=?

Sasvim nebitno. Ako poznaješ barem malo materiju i radiš za sebe (bez bojazni da zezneš i nekog roka koji trebaš ispoštovati) onda lijepo instaliraj koji god OS, pronađi upute na netu (ima ih mali milijun) pa lagano i sa razumijevanjem .

A Mostarci znaaaaaaciii… braaaato to nece ici tako lako :slight_smile:

Salim se… mislim da interno mozes srediti za klijenta da pristupa serveru ti, po IP ili nekom dynDNS servisu.

Imas dosta “gotovih” rjesenja za to, tipa XAMPP za totalne pocetnike

Ja nisam pocetnik u web deisgn i kodiranju al sam pocetnik u ovom za otvaranje web server kod kuce pa jel znas ti ?

Treba mi pomoc isto oko onog port forwardinga

najjednostavnije( po meni) windows rjesenje.
instaliraj wamp. proguglaj httaccess allow for all
na routeru DMZ na IP tog kompjutera.
Ovo sve moze za pola sata uraditi…