Zašto nije u redu stavljati referral linkove u Forum?

Isprike ako nije ok stavljati referal linkove na forum ali mislim da sam nekomu pomogao istraživanjem o ovome cijelu večer i stavljanjem upustava.

1 Like

S obzirom na to da se do sada to kažnjavalo i brisalo, jer je između ostalog zabranjeno pravilima foruma, bilo bi licemjerno ovoga puta ne reagirati, stoga ti je referal link uklonjen.

1 Like

Sla6em se da je jako glupo, s toga nema niti kvalitetnih tutorijala i slično na ovom forumu, evo ja prvi nisam lud izgubit 2 sata na kvalitetan post/tutorijal ovdje kad od toga neću izvući ništa, a s druge strane u većini slučajeva i oni koji dođu preko mog referala za nešto imajju bonuse.

Ja nisam do sada stavljao ref linkove niti sam od ovoga sinoc imao koristi ali smatram da je glupo brisanje takvih linkova ako je post kvalitetan, odnosno ako nekomu moze pomoci, ja nemam nista protiv da netko zaradi ako se potrudio i donio nesto korisno. Sumnjam da i Filip ima, ali neki tu koji su dobili ovlasti misle drugacije.

Drugo je kada clan sa 0 postova bane na forum, otvori temu i zaljepi link i ode, to je nista drugo nego spam.

2 Likeova

Problem moze biti korisnost tutorijala i toga da li je onda taj tutorijal tu zbog korisnosti ili zarade od referala. Moze se desiti da se to poklopi, ali je skoro pa cinjenica da to tako ne bi bilo u vecini slucajeva. Ja sam za to da se dozvoli referal ukoliko se uvidi korisnost ali i da se navede da je referal. Cak mi je i mnogo prirodnije da se naglasi no da se krije (maskira) da je referal link, ja imam veliki otklon ka takvim linkovima. A moje misljenje je da ima neke ljepote u napisati tutorijal i bez ikakve koristi.

@c3po moze ovo da se prebaci u novu temu “Predlozi za forum” ili tako nesta

1 Like

Obavijest
Prebacio sam sve postove iz teme o kriptovalutama u ovaj topic, s obzirom da se o ovoj temi već razgovaralo ovdje, pa da tu možemo u miru nastaviti raspravljati o ovoj temi (ako želimo), a tamo o kriptovalutama.

@anja1 Molim te ovaj zadnji dio posta objavi ponovno u temi o kriptovalutama, prebacio sam tvoj cijeli post jer druge opcije nemam.

Ontopic
S obzirom da sam već napisao svoje mišljenje par postova iznad, neću se ponavljati, moje mišljenje i dalje stoji. Dodao bih tek da sam danas (nakon što sam obrisao refferal link od @bugi ) privatno predložio @steelmaiden da napravimo reviziju svih topica s pravilima na forumu, te formiramo novi pravilnik foruma, kojeg bi se lako pridržavali i moderatori i članovi, a kojeg bi svatko u bilo kojem trenutku mogao naći na jednom mjestu.

Trenutno stanje nije dobro niti za moderatore, niti za članove. Ovako imamo generalna pravila u jednom topicu, pravila o kupoprodaji facebook, twitter i instagram profila u drugom, pravila o oglasnom prostoru (koji se ne poštuje) u trećem topicu i slično, Neka pravila vrijede i provode se, neka ne. Zbog toga nastaje nezadovoljstvo. Vidjet ćemo što će Filip reći o svemu ovome…

3 Likeova

Ma i ja sam o tome vec pisao i jednom stavio referal link, ne da sebi pomognem, nego da njima pomognem, ali ne, referal je maknut, neka rvat palca punu cjenu, haha

Od onda mi nije na kraj pameti pisat nesto na malo sire…

EDIT:
jedno je dok dodje neki manijak i napise na tecnom google trranslate i tamo ubaci neki pitaj boga kakav link, a drugo je kad ti covjek objasni sve ud eetalje sto ti je ciniti i onda ti dade obican link pa se mozes preko nejga regat ili ako zelis mozes se preko referalla kao znak zahvale… Tako rade pravi forumi ovakvog tipa, gdje imas par ljudi koji zuje okolo a nista konkretno se ne pise.

A ovako po pravilima ovog foruma je kao da su skinuta sa ultra najpopularnijih foruma gdje se topici otvaraju svake milisecunde i gdje ima miljardu korisnika.

2 Likeova

U krajnjem slucaju, nek se dozvoli da vip useri mogu stavljati referal linkove.

2 Likeova

bogami ja cu pocet onda svaki post napisati nekoliko recenica i opaliti refferal.

Slazem se sa @mrcina da treba revidirati pravilnik foruma, pogotovo jer neka pravila datiraju od prije par godina i uopce nisu lagana za pronaci na ovom forumu, dok u nekim podforumima pravila jos uvijek ne postoje, vec su genericka s uputama na engleskom kako ih napisati.

Isto tako podrzavam da se VIP clanovima uvede mogucnost stavljanja refferal linkova. Ako postaju nesto korisno neka i oni imaju koristi. Ako se spama lako se ukine status VIP.

3 Likeova

ma da, trebam imat vip da bi poceo stavljat refferal, sto ce se jos izmislit non vip memberima usporiti otvaranje stranice za 50%, pa gdje bi bio kraj ionako je forum odavno otisao u onu stvar i jos treba pogorsat stanje.

1 Like

VIP sekcija se moze dobiti “free” tako da nije nuzno platiti. Mozda da ima nesto poput user of the month ili slicno i da se clanstvo dobije na godinu dana, pa tko je voljan investirati vrijeme i doprinositi ima priliku dobiti VIP.

Ono sto bi bilo u ovom slucaju dobro je da ta “VIP” usluga raste i za razliku od fb trgovanja ova opcija je dodatna korist koju sada nema nitko i ako se ne promijeni nista nece nitko niti imati. Po meni i dalje neisplativo za platiti xx eura godisnje, no sa rastom pogodnosti tko zna.

O vipu i vise informacija o ovom forumu necu ni govorit jer cu dobit poruku od admina “odhebi sa foruma”.

Sto se tice refferal linkova:

Toliko ljudi se registrira i samo spama refferal linkove, a u to cu i ubrojiti neke “hosting” acccounte koji idu na neke teme i samo govore kod nas toga nema ili mi smo to odradili drugacije i PAF stavi link svog hostinga. Samo po tomu mozete viditi da se pisu postovi samo da ubace svoj link i toga nema kraja. Referal je zabranjen i svaka cast, ali ovi sa hostingom idu drugacije iako je cilj isti zaraditi $.

Ako ce se uopce mjenjati to referal pravilo pa onda stavite pravilo da ako se ima stavljat ikakav link, da se na kraju posta stavi ovako:

google.com/ref=2424222 (refferal link)
google.com (ne referal link)

Pa neka ljudi kliknu sto njima odgovara, ali zapamtite ovo ce postici samo vise postova vecinom glupih cisto da se stavi referal link.

2 Likeova

Da, ako su postovi glupi onda je na moderatoru da kazni korisnika, neznam kad je zadnji put netko popusio ban? Aha, znam Mirko kad je korisnika sa foruma prevario ni vise ni manje nego za milijun kuna i ta cifra svakim danom sve vise i vise raste (jer raste BTC)

Nisam se mislio više oglašavat u ovoj temi dok neke stvari ne rješimo među sobom (moderatori), no morat ću s obzirom na veliki interes i zanimljive postove… Sve što napišem u ovom postu je isključivo moje mišljenje, te se ne mora nitko složiti s tim. To nije službeni stav, već osobno mišljenje…

Mislim da, ako netko piše neki post ili tutorijal samo da bi stavio svoj refferal link, tada to u principu nije poželjan post niti link, koliko god taj post bio koristan, jer nije napisan u dobroj namjeri. Još jednom - MOJE mišljenje.

Nastavno na neke prijedloge…

Pravilo gdje moderator treba odrediti koji je post dovoljno kvalitetan da mu bude odobren refferal link je također sulud. Pravila moraju biti jasno definirana, jer u suprotnom će samo nastati pomutnja i rasprava, zbog toga trenutno i jesu u potpunosti zabranjeni refferal linkovi, da ne bi bilo rasprave. A pazi sad, rasprave opet ima?!

Ako je trenutno nešto zabranjeno, ne može biti predmet rasprave jel nekome trebalo ili nije trebalo reagirati na neki post u kojem se krši pravilo. I to se višestruko ponavlja… Može se eventualno predložiti neki konkretan, bolji način i pravilnik za konkretnu stavku pravila. Nije dovoljno reći ja se s time ne slažem, to nije normalno ili fer, moderator je budala. Budite konstruktivni, pa se može vaše mišljenje shvatiti ozbiljno.

E sad, mislio sam ovdje stati… No, s obzirom da sam se upetljao u ovo sve sam, pokušat ću odgovoriti na neke postove (i pritom izbjeć neke postove, naravno…).

Nadam se da ovo nisi napisao iz iskustva, već da je ovo loš pokušaj trolanja.

Hah, ludnica… Baš danas je jedan član dobio ban, osobno sam mu ga ja uručio. Ako treba navesti i razlog - višestruko je kršio jednostavno pravilo foruma o zabrani prodaje FB, Twitter i Instagram profila u javnom forumu. Ne, nisam sretan zbog toga, ali činjenica je da nije baš da se ništa ni ne radi.

Završavam s ovom pričom… U narednim danima pokušat ćemo oformit novi pravilnik foruma, koji će biti konačan i svatko će moći odlučiti je li mu taj pravilnik dovoljno dobar da ostane aktivnim članom foruma. Nekada treba shvatiti da nije sve kako bi mi željeli i trebamo se malo prilagoditi. Bitno je da je sve za našu dobrobit. Ne brani vam nitko da bi netko drugi imao koristi. Pravila su tu da nama omoguće normalniju raspravu i ugodniju atmosferu…

Hvala na pažnji, laku noć…

Kako je već i gore rečeno, probati ćemo složiti pravilnik koji će biti dostupan na vidljivom mjestu pa će svima biti jasno što se smije, a što ne smije jer iskreno ni ja sam ne znam koja su uopće pravila foruma danas :smiley:

Eto @mrcina se ponudio organizirati oko toga pa ćemo u razgovoru s moderatorima donijeti odluke za koje mislimo da su najbolje za daljnje funkcioniranje foruma i onda to sve lijepo napisati i polinkati.

Što se konkretno referral linkova tiče, moram se složiti da njihovo postavljanje nebi trebalo biti generalno dozvoljeno svima iz gore već spomenutih razloga, no nije ni loša ideja da se to dozvoli određenoj grupi forumaša koja na ovaj ili onaj način ovom forumu doprinosi nešto više.

smoke

Tako i treba biti, da izgleda sve Cool i bez ekscesa, i da Dadaas misli da je Mirko zadnji na spisku. :blush:
Stvarnost je drugačija, banovi su redoviti ali isključivo kod slučajeva koji to zavrijeđuju i kod repetiranih prekršaja. A ono s Mirkom :slight_smile: kada se je vodila i javna polemika bila je iznimka a ne pravilo. :blush: :o:

Evo jedan primjer:

Na jednom hrvatskom forumu koji je veci, ima siru tematiku i vise psotova po satu i daleko vise korisnika… Moderator je totalni hitler, ali dozvoljava referal linkove, cak stovise i on sam ih stavlja ako su korisni i njemu, a pogotovo i drugima.

oprostite, ako neki hosting prodaje po popustu ALI treba te netko referirat, a na ovom forumu su zabranjeni referali, drugim rijecima, ovaj forum nevoli svoje korisnike, jer kao zajednica korisnici korisnicima nesmiju pomoci… I ne radis e tu o miljunima, ali kada je atmosfera takva, kako onda natjerati nekoga tko ima sistem da taj sistem ili svoje znanje podijeli s drugima, besplatno kada je zabranjeno ostavljanje banalnih linkova koji korisnicima mogu pomoc?

Mislim da sam ja davno postavio slican referal, gdje ako se netko prijavi dobije 20$, a ja 10$. A ako se prijavi ovako bez referala ne dobije nista… Kakav je to onda stav?

A ako moderator nezna sto je i kakav je to spam topic onda bolje da i nije moderator. I ako netko napise tutorial samo zbog referal linka onda mislim da bi ovaj forum mogao vidjeti razne tutoriale ako oni stvarno funkcioniraju i mozda bi ratio prodaje i korisnog bio 50 - 50, a ne kao sada 90 - 10 u korist prodaje, neznam dal nisam jos malo rekao…

EDIT:
Da se vratim na ovog hitlera sa drugog foruma, gdje su referal linkovi ponekad dozvoljeni, na tom forumu sam ja pokrenuo zdravu raspravu napisao mozda 1000 rijeci da bi mi lik obrisao topic, nije bilo nijednog linka unutra, nista. Na PM covjek ne odgovara, zivo mu se fucka… A ja i dalje visim na tom forumu i ne pada mi napamet otic s njega… Malo da se povuce paralela.

Da da, dozvoljeni su ponekad, kada promaknu moderatorima. :smile:
Na nijednom forumu takvi linkovi nisu dopušteni, ti govoriš o Forum .hr-u i tamo nećeš staviti niti regularan link u potpis tek tako, a u post hoćeš, ako je sukladan temi i koristan, baš kao i kod nas. :crossed_fingers: :o: