Zašto nije u redu stavljati referral linkove u Forum?

Ne necu sad reklamirat forum, to je drugi forum na kojem visim jos od 2005.

Taj hitler moderator je uredno ostavio referal link, i dopusteni su referal linkovi ako pomazu zajednici.

I drugi ostavljaju linkove, tipa naprimjer debitne kartice, ako preko referala dobijes ju zabadava, a ako ovako direkt moras platiti 20$.

Na ovom forumu mora biti direkt, odnosno forum bas ne voli svoje korisnike… jer tko to treba karticu i nebi je uzeo zabadava nego paltio 20$, i takve banalne stvari.

Ili ajmo i direkt vezan primjer: Digitalocean hosting, tko to nebi htio 10$ besplatno da proba preko referala, a ako direkt kupi ne dobije 10$. i u ovom slucaju jos bi razumio, jer vlasnika foruma mozda takav referal kosta, jer koliko vidim ima hosting reklame, ali nije mu niti u djep niti iz djepa kada netko stavi neki referal link koji je koristan zajednici i osrecit ce ljude, a nikog nece kostat nista. Samo naravno onda nemoze svatko bit moderator, i moderator je taj koji bi trebao odluciti sto je u redu, a sto nije. A vjerujem da moderatori na ovom forumu ako ims e dade pravo da sami odlucuju gdje referal link pase a gdje ne bi to dobro odradili…

P.S. ovako me mozete kontaktirat pa vam napravim bot, bot koji bi peglao po postovima i citao referal linkove i pretvarao u obicne…

Ne vidim što se diže tolika prašina oko referrala. Zar je toliko loše ‘pomoći’ nekome tako što ćeš se reg. preko njegovog linka :thinking:

Mislim da nije problem u tome da se nezeli pomoc, vise mislim da je problem sto se boje spama, vise posla za moderatore, jer bi bilo sigurno vise contenta.

A ovako je tu ekipica koja caska po forumu i vecinom gleda sto kupiti sto prodati, i mislim da ima par tema gdje se nesto ozbiljnije pise, BTC, Facebook, Amazon…

Ok, uzeto je na razmatranje navedeno pravilo. Raspravlja se o njemu, kao i o kompletnom novom pravilniku foruma. Naravno da nije problem u tome da netko zabranjuje međusobnu pomoć korisnika. Dapače, lijepo je kad si međusobno pomažemo, zato i jesmo svi tu. Primarni problem s takvim linkovima je što bi eventualno dozvoljavanje takvih linkova dovelo do neželjenih poruka i korisnika.

I tu bi ja stao. Ako većina moderatora i sam Steel misle da nije pametno ih dozvoliti, neće ih se dozvoliti. I trebala bi tu završiti priča, ako se tako odluči. Možda će se djelomično dozvoliti određenim članovima (VIP). Kažem možda… Sigurno je da se neće apsolutno dozvoliti sve vrste affiliate i refferal linkova, u bilo kakvim okolnostima.

Ukratko… Kada što pametno zaključimo i dogovorimo, dobit ćete informaciju što je odlučeno.

Slažem se.

Referal linkovi su linkovi kao i svaki drugi + imaju prednost jer mogu donijeti zaradu ili popost onome tko ga postavlja i onome tko ga koristi.

Referal linkovi na većini foruma nisu dozvoljeni sa pravom, zašto? zato jer većina koji postavljaju te linkove dolaze na forum isključivo zbog toga, da postave link i odu, zbog tog toga se brišu da se izbjegnu takvi korisnici.

Ali, ja nisam takav korisnik i to admini znaju. Ja sam na forumu 11 godina, u onoj temu o coinima aktivan zadnjih nekoliko mjeseci i jasno je da nisam tu radi zarade i radi referal linka, ali neletjeo je Coin koji ću ja kupiti 15.1 istraživao sam cijelu večer i skužio kako se coin kupuje i što predstavlja, podijelio sam svoje znanje sa drugima i dodao svoj referal link da i ja i netko sa foruma dobijemo po 10$ što je bolje nego da nitko ne dobije ništa. Ne vidim tu ništa loše.

Problem je taj što se admini tu ponašaju kao roboti a ne kao ljudi i ne razlikuju mene kao nekog tko nije tu radi zarade i nekog tko je stvarno spamer i stavljaju me u isti koš. I sad meni @c3po koji je tu 2,5 godina a ja 11 piše o pravilima foruma, dobro da me nije obrisao.

I sad što smo korisno dobili na forumu? Imamo post u kojem je korak broj 3 izbrisan. Netko će čitati taj post, biti će mu možda koristan, željeti će ući u taj coin, korak 3 mu fali i biti će zbunjen.

Nitko nije dobio ništa niti smo ubili jednog spamera na forumu jer ga nije ni bilo.

1 Like

Ja sam protiv refferala jer se to masovno zloupotrebljava sto od novih korisnika sto od hosting accounta. To sto ste rekli da sa tim referalom dobijes ti i onaj tko klikne nesto je amo reci OK, ALI evo ja primam desetke mailova dnevno o raznim coinima neznam ni sam ni kako sam ih i poceo dobivati da budem iskren, sada da post na ovom forumu ne bude spam, ja samo uzmem niti 5min prevedem to i pejstam ovdje, jeli spam? Nije jer cisto davam znanja drugim korisnicima o tome coinu tj kada ce poceti ico, cijena itd. Opet, gdje je kraj? Ovaj forum ce se pretvoriti u refferal link jer vide da ima puno posjeta i to ce naravno iskoristavati, pa je evo vec sada pocela neka prica da ce mozda vip memberi imati samo tu opciju, ok, super… manje ljudi na forumu zbog ljudi koji pokusavaju da ovaj forum jos dublje potone. Ili kao sto sam ja predlozio imati neku sredinu pa staviti na kraju takvog posta refferal i non refferal link. Opet ce malo potonut forum, ali makar ce fer potonut.

He he, pa zar i ti sine Bugi? :smile:
Nisi ti nikako pozvan da mi brojiš godine na Forumu, pogotovo ako ćeš to raditi na takav pogrešan način. Član sam WM Foruma 6 (šest) godina kao c3po, a samo ti znaš kako si izračunao to što pišeš. :blush: Ali to nije važno.
Ne znam zašto mene napadaš, pa nisam te ja editirao (mada sigurno bih da sam se zatekao)? To je učinio moj kolega s kojim si se i dopisivao tamo… možda je samo neka demencija u pitanju, ni to nije važno. :blush:
Da nema te smetnje sjećao bi se da ni prije “11 godina” nisu bili dozvoljeni referral linkovi u postu na našem Forumu. Ja se jako dobro sjećam jer sam i tada bio ovdje pod drugim nickom koji je davno pogašen i nema sukoba interesa. :smile:

Bugi, malo si me razočarao, ali kako sam rekao, nije važno. :blush: :o:

1 Like