Zasto Uvijek Kasnimo (Balkanske Drzave)

Ljudi su svojim znojem gradili fabrike radili u njima zaradili penziju a ova banda im otela penziju i ovi sada vicu ovo je ok e koji LIKOVI hahaaahhaa

da ne nabrajam koliko je preduzeća bilo koji su zapošljavali možda i po 5-10 hiljada radnika, da je od jednog preduzeća živjelo 30.000 duša … otvori se ogromna fabrika u malom mjestu cijelo mjesto se zaposli i iz drugih mjesta dolaze u to mjesto da rade … znači fabrika u jednom mjestu imala više zaposlenih nego što je to mjesto imalo stanovnika

u vogošći se u tasovim pogonima šleperi mimoilazili

Hahaha cuj 300 eura. Pa to zaradim skoro za dan. Ali nije to tema. Tema je kako je prije sve bilo bolje. Sto nije istina jer to logicki nije moguce. Isto kao da kazes bilo je bolje u egiptu kad se oralo volovima. Bilo je bolje onome tko je imao volove :expressionless: ljudi koji imaju znanja i iskustvo mogu raditi i zaraditi danas vise nego ikad na ovim prostorima. A tko se uvijek zali ? Zale se ljudi koji nemaju adekvatna znanja koja se ne mogu unovčiti. Ali im nikad nije palo na pamet da nauce nesto novo i da se educiraju, dok kukaju. Onaj tko radi za 300 eura je upravo tamo gdje treba biti jer radi posao koji moze raditi svatko i lako je zamjenjiv Uljanik je tehnoloski prevaziđen kao i mentalni sklop ljudi koji blebeću bezveze. Invest in yourself or work for 300 €•

jao lika ovdje se ne radi o sposobnosti čovjeka već o cijeni rada

obezvrjeđuje se rad čovjeka, oporezuje se rad a ne profit … to je suštinska razlika kapitalizma i socijalizma

u socijalizmu se oporezivao profit a u kapitalizmu se oporezuje rad … zato poslodavac kada isplati platu radniku mora masno platiti i državi, umjesto da od profita firme isplati veći porez

1 Like

Konunizam nije donio nista dobrog. Upravo zbog takve Yugoslavije smo tu gdje sad jesmo. Uzmi Sloveniju za primjer koju bisu Četnici napali i silovali kao RH. Jeli Slovenija naprednija od ostatka Balkana ? Ne baš. A zašto ? Upravo zbog ignorantskog mentalnig sklopa ispranih mozgova gdje se nije gledalo u buducnost. Yugoslavija proizvela najlosije auto u povijesti-povijesti. Tehnoloski nenapredna tvorevina bz jasne strategije za budićnost na čelu sa diktatorom koji je ubijao sve koji ne misle kao on. I netko napise da je bilo bolje. Jest ako te nisu ubili onda ti je vilo bolje nego ovima koje jesu ubili. Stoga necu trositi vrijeme ni rijeci. Yugoslavija je bila greska i zao mi je sto je postojala. Ali s druge strane čovijek nije stablo može zivjeti i raditi gdje god zeli, naravno ako zna raditi.

baš jeste

očigledno nisi čuo šta je bio energoinvest …

kada uporediš šta su francuzi radili sa izdajnicima svoga naroda nakon drugog svjetskog rata, tito je bio humanitarac

da ne govorim šta su amerikanci radili sa komunistima u svojoj zemlji

ne možeš porediti ljudska prava u svijetu sada i nekad, ne možeš … a jugoslavija je za svoje vrijeme bila u vrhu vojnih sila i u vrhu ljestice o poštovanju ljudskih prava

Ok Yugosloveni kako to da danas radite za 300€ ? Kad ste tako sposobni. Ja radim u Sloveniji stoga puno bolje znam od tebe kako je u Sloveniji vjeruj da nije puno bolje. I ovdje ima ljudi koji rade za 500€ kao u RH 300€. A ima onih koji zarađuju 4000€. Logicno da je malo naprednija jer je Četnici nisu devastirali i izvršili genocid kao u RH i BIH. Stoga je smješno raspravljati sa ljudima koji govore o yugoslaviji i “građanskom ratu” u kojem točno to gradu u Srbiji se rat vodio ?? Jako mi je žao što postoje toliko indoktrinirani ljudi koji sebe lažu i šire laži. Sretno vama u yugoslaviji. I nama u sadašnjosti. Zelim vam sve najbolje i nikad ne bih volio da netko napadne Srbiju na način kako su to Srbi radili svima oko njih 1990 godine. Svaka čast na trudu da propagirate trule ideje yugoslavije. A gdje je danas ta yugoslavija ?? Zbog čega nije velesila kao Njemačka ? :roll_eyes::roll_eyes::smirk: Over and out yugosloveni.

Ee, mjesecno idem barem jednom u hofer, nekad i vise puta ovisi… meni osobno najbolji donuti uhh… sta se tice uredjenosti SLO i ostatka balkana haha, 10ak godina ispred, cijene goriva jeftinije, minimalc im je sada 736EU, cistoca na nivou…

1 Like

Pomesao si malo loncice TITOVA YUGA nije slobina srbija ,al to je tako kada se mesaju
babe i zabe,

4 Likeova

Za neke ovdje je očito i Slobodan Milošević bio humanitarac. E jadni narode Balkana upravo ovi vaši zaglupljujući komentari i jesu pokazatelj “zašto kasnimo”. Neki ljudi ne prihvaćaju istinu i realnost a od neke se istina očito odbija :roll_eyes:

zaista ne znam kako si povezao slobodana miloševića sa onim što sam ja pisao … a mislim da sam sasvim precizno napisao

uopšte ne znam kako si došao do toga da je za neke ovdje slobodan milošević bio humanitarac, ali to je tvoj problem što ne čitaš kako treba jer si usijana glava

građanski rat je bio kada se gleda cijela jugoslavija, i bio je građanski rat do disolucije jugoslavije … kada je zvanično proglašena disolucija jugoslavije i kada su strane zemlje i UN počeli priznavati nezavisne države onda to više nije građanski rat u jugoslaviji jer jugoslavije više nema, onda nastaje situacija u kojoj su vojne snage jedne države na teritoriji druge i to se zove agresija

čitaj drug, čitaj

2 Likeova

U kojem gradu u Srbiji se ratovalo (u “građanskom ratu”) ?? tito je bio humanitarac ako si Srbin. Znamo kako je tretirao ostale narode. Ne zelim se vracati u tamnu prošlost. Nego okrenite svoje poglede prema sada i prema sutra. Ova hrpa gluposti koju ste gore napisali je smješna. Danas je najboljw vrijeme koje Balkan pamti.

ne mogu da vjerujem da si ovo napisao

ne mogu da vjerujem sta citam u tvom zadnjem postu

ja sam fino rekao da je građanski rat kada se misli na cijelu jugoslaviju do trenutka disolucije … ti spominješ srbiju

zaista se s tobom ne vrijedi raspravljati, zadnja rečenica sve govori o tebi

tito i partizani su pobjednici drugog svjetskog rata, tu staje sva priča, doviđenja, da su drugi pobijedili, oni bi formirali državu, ali pošto su bježali kao pičke i pošto su ubijali civile, djecu i palili nenaoružana sela, zatvarali djecu u logore i ubijali “kao na traci” … nisu dobili simpatije normalnog svijeta amerikanaca, engleza, rusa i francuza … normalan svijet je podržao tita i partizane i zajedno su oslobodili državu

to je činjenica protiv koje ne možeš ništa napisati, pusa

ako vam je sada dobro, onda ništa

edit: uvijek ću biti naklonjen partizanima i socijalizmu … pa i komunizmu prije nego ovima

partizani su oslobađali državu, dok su ovi na slici zajedno sarađivali i na kraju zajedno bježali … činjenica

1 Like

Zadnji rat je bio kad su Srbi napali Republiku Hrvatsku ako se ne varam. Tko je tada pobjedio ? Samo degenerik misli da u bilo kojem ratu postoje pobjednici. Postoje samo oni koji su pobijeni i ovi koji su ih pobili. E pa vidis kad jedan narod u ovom slucaju Srbi napadne drugi narod Hrvate to nije građanski rat. Kad jedan narod pocini genocid u 2 susjedne drzave to nije humanitarni rad također. Kad tito ubije tisuće nenaoruzanih ljudi nakon rata to isto nije humanitarni rad.

ti si bolestan čovjek, ja govorim o titu i partizanima ti spominješ 91. … majke mi nisi normalan

kakve veze ima sloba i zadnji rat sa titom … niđe veze … ne znam zašto uopšte srbe spominješ, ja niti sam srbin, niti je tito bio srbin (KUMROVEC bato, KUMROVEC), zašto uopšte spominješ zadnji rat kad ja pišem o istorijskim činjenicama iz drugog svjetskog rata koje je cijeli svijet prihvatio

ja sam fino napisao da je tito humanitarac naspram onoga šta su francuzi radili … čitaj malo šta su francuzi radili sa svojim izdajnicima

kad te fino molim čitaj malo bolje šta pišem, nerviraš me jako jer otvaraš teme i skrećeš priču bez ikakvog osnova

U pravu si sloba i tito su humanitarci i Majka Terezija sve je to isto :joy::joy::joy:

kada ostaneš bez argumenata, najbolje se sprdati

tito JESTE humanitarac naspram francuza, staljina a bgmi i amerikanaca (krvnički su ubijali komuniste širom SADa)

pa da

Tvoji “argumenti” su sprdnja :joy: napisao si da je bio “građanski rat” 1990. Godine hahaha pa sta da na to netko napise nego hahahaha

kako si glup, fino sam napisao da je bio do trenutka disolucije jugoslavije, po ko zna koji put ne čitaš šta sam napisao

Međunarodno priznanje Hrvatske je postupno uslijedilo nakon proglašenja neovisnosti Republike Hrvatske 25. lipnja 1991.

Ahhahabababababa. Sve najbolje ti želim i da se educiraš malo. Pročitaj nekad neku knjigu neće ti naškoditi. I toplo se nadam da ti nikad neće biti pružena humanitarna pomoć na način kako su je pružali tito o slobodan. Cheers.