ADSENSE- Odobravanje računa. Primjeri, Savjeti, Sugestije!

Ako vam ga i ne odobre nije velika steta. Nema od njega kruva. Nitko ne ■■■■ te reklame više. Kod mene na 1000 posjeta do sad nit jedan klik nije bio :face_with_head_bandage: Padaju mi na um prevare da probam zdrpit kratkoročno nešto i nek me banaju :smiley:

Najbolje su inpage push reklame sa propeller adsa,ne trebaju da klikcu na reklame,cpm je oko 0.35$ i extra ne zarada.Ja sam koristio native reklame i za 60000 hiljada pregleda stranice dnevno, bilo je 60 klikova …

Meni na 1000 domacih pregleda 40-60 centi

Dali ima neki program koji ce mi sastaviti uslove koristenja i politiku privatnosti, pitam to mjesecima ali nikako da neko da konkretan odgovor

Mog’o si za par dana pregledati kako to drugi rade/imaju pa sastaviti svoje. Nema na čemu.

1 Like

Imaš u Wordpressu po defaultu Stranicu/Page tipa Policy privacy, a u koju se automatski zapisuje sve što od plugina instališeš i što zahtijeva prikaz/objašnjenje posjetiocu.

Ja se razmišljam dali da odradim redizajn i ubacim još nekoliko tekstova, ali mišljenja sam da ni tada mi nece odobrit ako misle da ne ispunjava sajt uslove od 43 teksta svi unikatni ok oni su šefovi može im se.

Ako su unikatni tekstovi - trebalo bi

Postavim unikatne postove, dodam kontakt o nama i uslove koristenja i opwt mi odg da nije u skladu sa pravilima.
Zaista ne znam gdje pravim gresku

Da unikatni su, ako odobre ok ako ne imam drugi plan za taj sajt.

Ja sam skontala fazon i uvijek mi odobre novi adsense ili prihvate sajt na vec postojeci adsense. Jedino što se mora cekati najmanje 10 dana da prihvate, ako vam odgovore odmah odnosno kroz dan-dva to znaci da ne valja sajt, ako ne odgovore odmah onda su velike šanse da ce te dobiti odobrenje nakon 10 dana.

Inače, u zadnje vrijeme 3 sajta u vrlo kratkom roku odobrena. Bitno da su članci unikatni i da nešto organic prometa imate (pa makar sami guglali i otvarali sajt)…

Imam 2 accounta. Prvi je star skoro deset godina i s njim nema problema. Tu imam 2 sajta koji su nadopuna jedan drugome i slične teme. Nažalost većina je social trafic (više od 70 posto)

Dnevno bude minimalno 6.500 unique visitorsa…a zna biti i više-i do 10.000 nekada kad je dan jači.

Sve to mjesečno 150€ na adsenseu donese.

Imate li kakve savjete kako to poboljšati ? (sajt je HR, sport)

Što se tiče drugog adsense accounta tu mi je odobreno 3 sajta u kratkom roku i sad su više u standbyju i ne donose nešto puno. 1000 uniquea…

pojavio mi se problem:
Možete prikazivati ograničen broj oglasa. Pojedinosti potražite u centru za pravila.

vjv. invalid traffic ili nešto takvog tipa.

Zanima me koliko im treba vremena za njihovu re-evaluaciju ?

Mislim da nakon pola god prodju sve restrikcije

Ovisi o temi sajta, ali to mi se čini malo zarade. Pokušaj bolje pozicionirati oglasne jedinice, probaj Google auto ads …

Osim ako su posjete sa FB pa je to čak i dobra zarada

a pretežno je social traffic.
80:20 posto omjer bi rekao čak…

auto ads je uključen nedavno pa je to i podiglo profit (bio je manji ljetos)…

Ja imam portal i na njemu 150 clanaka od toga je nekih 25 kopirano a 100 je kopirano al dosta izmjenjeno. a ostalo su autorski 100% moji. sta mislite da li ce prihvatiti i sta mi fali na sajtu.


Takodje i SEO sam odradio

izbaci priveremeno te kopirane ako nisi dovoljno izmjenio… i onda s eprijavi pa kad ti odobre vrati ih

1 Like

ok a da li imam sve ostalo na sajtu sto je potrebno, imam ovaj kontakt, Impresum i sta sve treba jos ne znam…

pa koliko ovako vidim djeluje kao da bi trebali odobrit

1 Like