Adsense pitanja

[quote=“Josip5”]Evo prošlo je 27 dana a na racun jos nista nije stiglo

Jel moguće da će se dogodit da cu prije dobit ček za ovaj mjesec (koji je vec na putu stiže Dhl-om za dan-dva) nego što mi zadnji ček sjedne na račun, jel se ovo ikad nekome dogodilo.

Vjerojatno ne bi bio ovako zabrinut da se ne radi o prvom čeku.[/quote]
Može potrajati i preko 30 dana…
Meni obično sjedne na devizni u roku od 27-35 dana.

[quote=“Josip5”]

zanima me kad mogu ocekivat da ce mi pare sjet na racun, cek je poslan na inkaso

Hvala[/quote]

Malo čudno inače se čekovi više ne šalju na inkaso već par mjeseci.
Ovo govorim isključivo za PBZ
Nije bitno o kojem je iznosu riječ od 100 pa do par tisuća dolara.

Malo se bolje informiraj…

[quote=“Mateuss”]Malo čudno inače se čekovi više ne šalju na inkaso već par mjeseci.
Ovo govorim isključivo za PBZ
Nije bitno o kojem je iznosu riječ od 100 pa do par tisuća dolara.

Malo se bolje informiraj…[/quote]

Znaci dodem u banku s cekom i odmah mi daju lovu ili???

Inace pin je stigao…

čekovi iznad 500$ idu na inkaso, i oni su vidljivi na vašem računu, kartici, kad stavite u bankomat vidite to stanje računa no ali ne možete ih podići, tek za 30 dana to možete učini, imam iskustva s tim, neču reći toćno koji iznos čeka je bio ali bio je iznad 1000$ i trebao sam čekati 30 dana da prođe nikaso. čekovi manji od 500$ mogu se odmah podići, usput ne trebaš biti punoljetan da bi digao novce to več hiljadu puta velim, oni samo trebaju dokument s JMBG-om i podacima o Tebi…

sad po novom pravilu koje je google uveo to je da šalju pin zbog točnosti adresa i nakon unosa pina u račun onda google šalje ček, prije toga nije bilo

Znam ja sam dobio pin nedugo te sad cekam cek , koji je nesto manji od 500 $ ,
Znaci dobit cu tu lovu odmah,
To u PBZ ili kojoj drugoj banki.

Mateuss: Kad sam dosao unovciti prvi cek odmah mi je rekla da mora na inkaso i
da ce pare sjest na racun za 20-30 dana i da cu ih kad sjednu odah moci i dignut
na bankomatu.

Evo stigao je i drugi ček prije dva dana, opet sam isao u istu poslovnicu u PBZ-a radila je
šalteru druga osoba i opet je i ta druga rekla da to ide na inkaso.

Rekao sam joj da mi nije jos nista doslo na racun od proslog mjeseca
a da je vec proslo vec 4 tjedna, rekla je da ce sigurno doc za 2 do 5 dana, da se ne brinem.

Radi se o glavnoj poslovnici u Splitu pa pretpostavljam da ipak znaju o cemu govore,
a eto ti kazes da taj isti PBZ vise ne salje na inakso, vjerujem ali cudno kako ista banka
u dva razlicita grada razlicito posluje.

Borg: ti kazes da čim predas ček na inkaso da te pare vidiš na bankomatu, ali ih ne možeš dignut,
ja ih ne mogu vidit, u banci mi je rečeno da ću ih moć dignut (putem bankomata ili sl.)
čim prođu provjeru što je najčešće 20-30 dana od dana kad predam ček u banku.

Očito je od poslovnice do poslovnice.
Za prošlu godinu sam isto čekao 30 dana na inkaso te su uredno nakon 30 dana bili novci na računu.
2006 godinu nijedan ček nije išao na inkaso nego je odmah uplaćen na račun, što sam mogao sa računa odmah i skinuti.
Ovo govorim isključivo za PBZ oni su mi sami rekli da više nije potrebno da ček ide na inkaso zato mi je sada malo čudno kad vidim da i dalje šalju na inkaso.
Inače ček stiže svaki mjesec, da opet šalju na inkaso znao bih i sam.

Doista neznam šta reći nao ovo.

[quote=“Mateuss”]Očito je od poslovnice do poslovnice.
Za prošlu godinu sam isto čekao 30 dana na inkaso te su uredno nakon 30 dana bili novci na računu.
2006 godinu nijedan ček nije išao na inkaso nego je odmah uplaćen na račun, što sam mogao sa računa odmah i skinuti.
Ovo govorim isključivo za PBZ oni su mi sami rekli da više nije potrebno da ček ide na inkaso zato mi je sada malo čudno kad vidim da i dalje šalju na inkaso.
Inače ček stiže svaki mjesec, da opet šalju na inkaso znao bih i sam.

Doista neznam šta reći nao ovo.[/quote]

Jeli moguce du su vidili da stalno primas google-ove cekove i da stalno imaju pokrice i da nema vise smisla da tvoje cekove salju na inkaso, pa su stavili neku napomenu uz tvoje ime u racunalo tako da svaka radnica/radnik banke zna da tvoje čekove nije potrbno slat na provjeru.

Iako pretpostavljam da im ovako nesto nebi samim palo na pamet, bez tvog inzistiranja

pa primam i ja svaki mjesec čekove no ali se šalju na inkaso jer je ček u velikom iznosu$$$ pa zato, a inače kad dobivaš svaki mjesec onda se to pokrije tak da nema “tragova čekanja”

Koje vrijeme treba proći za takvo nešto?

npr. ako prvi puta dobivaš ček i npr. dobiš ga danas i ideš ga unovčiti a te novce možeš dići tek za mjesec dana i nakon što prođe inkaso tada možeš doići te novce i onda opet dobiš novi ček kojeg uovčavaš!!! nadam se da ste skužili…

Zna li neko kakva je procedura za pretvaranje guglovog ceka u BiH?

sad po novom pravilu koje je google uveo to je da šalju pin zbog točnosti adresa i nakon unosa pina u račun onda google šalje ček, prije toga nije bilo

možda nisam u pravu ali mislim da to pravilo vrijedi samo za nove članove Adsensa…ja opće neznam za taj pin …tj. ima neka spika ak mi ček ne stigne…ali ovo sa pinom je za nove članove…oni koji su u Adsense ušli dok toga još nije bilo to niti nemaju…mislim tak je kod mene…negdje oko 04mj. 2005 je to počelo sa pinovima …tko je prije ušao…ne njega se ne odnosi :slight_smile:

u pravu si, po novom pin je sada samo za nove korisnike.
ovi prije kaj su se registrirali toga nije bilo…

Imam dva pitanja:

Danas mi se izbacilo na payment details strani :

payment in progres -xxx $

Sto sad to znaci da su oni poslali cek .?

I koliko treba da dode cek u Hrvatsku obicnom postom?

Hvala.

[quote=“crowebmaster”]Imam dva pitanja:

Danas mi se izbacilo na payment details strani :

payment in progres -xxx $

Sto sad to znaci da su oni poslali cek .?

I koliko treba da dode cek u Hrvatsku obicnom postom?

Hvala.[/quote]

Kad se to prebaci u “Payment…” onda je poslano, to će ti biti za par dana.

Znaći da ga sad obrađuju, provjeravaju klikove pojete i ostalo…

u hr ce ti doc oko 10 u mjesecu …

A ako koristi sigurnosnu dostavu (od DHL-a) doći će oko 1.9 :slight_smile:

Jucer su poslali moj prvi ček,sada cekam samo postara …

loool :slight_smile:

A nilo je mnogo onih koji su reklji da necu vidjet prvi ček.