Adsense reklame - pad prihoda i dvoklik

zato što su skoro svi koji rade sa social trafficom imali dvoklik na adsense ili neku drugu restrikciju … ili im je rpc mali

Ništa od toga nisam imao, ne volim se zajebavati sa SEO-m…pa se više orjentišem na društvene mreže a pogotovo facebook, tu i tamo pinterest nešto vrtim za strani jedan projekat, pored facebooka koristim i youtube kanal na kojem imam 20k subova ali nemam adsense, pa koristim community odjeljak na kanalu i ljepim tu linkove sajta sa slikom, odatle dovlačim također veoma dobru posjetu, znači sve su društvene mreže, cpc malo oslabio u zadnje vrijeme ali sam zadovoljan…evo slika posjete sa društvenih mreža
65zij76rztrzr
ovo je slika za ovaj mjesec, mda nije još završio…

4 Likeova

svaka čast … domaća/strana publika? niša?

Riječ je o informativnom portalu koji je jednim dijelom fokusiran na religiju, publiku skupljam već godinama, proučavam facebook i pratim novosti, striktno vodim računa kad se šta objavljuje, mislim na tajming…poznajem svoju publiku tj. znam kakve objave ih zanimaju, već godinama pravim jedan proces na tom polju i ne spamam, nisam nikad koristio popup zajebancije, spamao itd. znači uvijek legalno sve…publika su naši ljudi ali naravno dijaspora tu vuče najviše, koje sudeći po analitici imam dosta…
Screenshot (3)

3 Likeova

Dvoklik se moze desit svakom, desi se zbog samog sajta, ne zbog izvora traffica (onaj ko radi sa fbom nabaca pun ■■■■■ reklama i logicno je da ce doci do nekih manjih problema zbog toga) ali i to prodje za 10-ak dana i ponekad bude samo za odredjeni sajt ne za citav nalog.

Sad bi mogla biti prilika da se malo promovisu stranice, da skupis vise publike- trebale bi promocije biti dosta jeftinije nego inace

Zato što nam adsense nije primarni izvor zarade. Pogledaj vezanu temu:

Ma mozemo samo da cekamo da skinu flag, kontam da je ipak ovaj uzasni malwere sve prouzrokovao. Tako nam i treba kad sam licno instalirao neki plugin sumnjivog porijekla :smiley:

Stari ovo je top! Naklon do poda!

2 Likeova

aaaa znači ti saff držiš hahahahah

2 Likeova

hahah, ma kakvi buraz…ni blizu :smiley:

3 Likeova

I ja sam prvo pomislio :rofl::rofl::rofl::rofl::rofl: ili ono smece bosnjaci.

Kako god dobra posjeta i zarada. Bravo :+1:

1 Like

Može biti previše reklama, pojedini boxovi s reklamama liče na boxove s vijstima, iznad reklama ti NE pise Advertising title ili Oglasavanje i sl. - bar kod mene je to bilo problem ima 2 godine … trajalo je 15 dana taj 2xklik, vidim i kod vecine drugih ako odmah poduzmu nesto od navedenog, cisto da AdSense roboti vide da se nesto radi po tome pitanju.

Šta to fali bošnjacima ? :thinking: :joy:

2 Likeova

Divno, svaka cast :hugs:

1 Like

Pozz raja, treci dan mi nema reklama na jednom sajtu, u adsense kad se ude stoji sve 0, i pregledi i cpc,ctr… Zna li neko sta je u pitanju? Hvala

Nešto ne valja. 100%

3 Likeova

Hvala na inteligentnom odg

Sigurno neka restrikcija, hoćeš nam reći jesi i ti jedan onaj “popup reklama kad uđeš na sajt” tip.

2 Likeova

ma nije, on to samo pola sata-sat drži pa ugasi

idi na admin pa policy, pa vidi jesu ti banovali sajt