Affiliate programi - zarada bez amazona

Hej, jesu te odobrili na kraju? Mene nisu, razlog - nije kompletan profil, sto je bullshit, mislim da principijelno trenutno nikog ne primaju vise.

E, izvinjavam se, ja rekoh javiću šta sam uradio ali zaboravih. Elem, prijavio sam se za onaj etsy Row, ali me odbili. Slažem se sa tobom, očigledno je da ne primaju sada, čitao sam i na nekim forumima da isto ljudi prolaze.

1 Like

@vodenivuk
Samo da javim da su me odobrili za Etsy (nakon vise odbijanja ). Za razliku od prije, ovaj put nisam popunila ama bas nista. Samo isklitala kroz formu i proslo je. Znaci sad primaju, pokusaj opet , izgleda da je pravo vrijeme, ne cekaj drugi korona talas i novu blokadu.

2 Likeova

Uh, hvala na info. Reci mi, preko Awina si išla, Etsy Row, ili US? Probaću danas svakako.

Ovaj put sam isla preko Etsy DE. Pre toga su me dva put odbili sa DE, a pokusavala sam i na UK i vjerovatno i na ostale - ne sjecam se vise

1 Like

@Kosana kakvi su sad utisci o skim linksu? jesi li ih malo više koristila?

E nisam. Vise sam se skoncentrisala na WayFair (preko CJ) nego na SkimLinks, jer prosto ima super ponudu za moji nisu, ali sve sam vise uvjerena da je pogresno raditi samo za amazon, i SkimLinks ako ima ponudu za tvoju nisu, treba to iskoristiti. Ispod crte mi je npr Wayfair prosli mjesec donio cak vise nego amazon. A sam Amazon tek 55% zarade je prosli mjesec bilo iz USA (jer je slaba provizija), ostalo UK i Canada, tako da tu treba paziti na linkove za non USA trziste…

2 Likeova

Kako si povezala ostale amazone sa US amazonom? Ja sam na prethodnim sajtovima to lako resavao, a sad sam u totalnom mraku kako da povezem…NIsta mi nije jasno.

Ako mislis na linkovanje, koristila sam Thirsty Affiliates. Pisala sam o tome ovdje. Iskreno, nisam linkove ovu sezonu ni provjerila, ne stizem, ali opet fercera bolje nego automatsko linkovanje amazonovo.

Nista ugodnije od AAWP i automatskog povezivanja. Ipak za skuplje produkte pojedinacno povezivanje na produkt u UK npr, se ocito moze isplatiti. Pogotovo sto sistem provizija u UK funkcionise drugacije, i velika je razlika izmedju “Direct Qualifying Purchases” (npr za home 7-8%) i “Indirect Qualifying Purchases” (bijednih 1,5%)

Vidim da ipak ima nade za affiliate u Hrvatskoj :slight_smile:
Još da se okrenete domaćem tržištu, bilo bi super :slight_smile:

Ako je netko zainteresiran, više može naći na dognet.hr :grin:
Affiliate mreža br. 1 u Slovačkoj, razvijamo se i na tržištu Hrvatske :slight_smile:

Ja sam zasad samo na Amazonu, postavio sam bannere za nekoliko kompanija sa CJ-a i Share a Sale-a, ali nula bodova. Doslovno nitko ne klika na bannere, a povezani su uz nišu. Morat ću ih maknuti ako kroz par dana vidim da stvarno ne bude nikakvih rezultata.

Što se tiče Amazona, ja moram priznati da sam jako zadovoljan, iako je provizija dosta mala. Konverzija mi je oko 15%, a prosječna zarada na 1,000 pageviewsa oko $15-17 (da se ne ureknem sad haha).

Doduše, niša je automoto, tako da ljudi rado troše novac na svoje limene ljubimce.

p.s. gore navedeni rezultat je samo amazon US. Zeza me onaj geotargeting, morat ću to riješiti, jer ništa ne zarađujem sa UK.

Poradi na konverziji, 10-15$ je jako malo. Na 1k treba minimum 50$ da bude. Kad je cena dobra, kad je sve poslozeno kako treba (tekstovi dobri, pozicije linkova itd) bude i 100-150$ na 1k US traffica.

To je samo Amazon affiliate, s obzirom da su proizvodi većinom od 5-50 dolara, vjerujem da nije loše. Volio bi da je više, ali za sada je toliko. Kad ubacim i reklame, nadam se da ću biti bliže $30.

A 50$ i više vjerujem da je teško postići bez prodaje digitalnih proizvoda, kojih za moju nišu nedostaje.

U kakvim si nišama postizao 100-150$ na 1k pageviewsa?

Pa sad ne mogu bas tacne niche da ti kazem, ali je ostvarivo. Doduse 150$ je bilo pre rezanja procenata, ali sad bi trebalo raspon da ide izmedju 50-100$ na 1k US traffica. Pricam o targetiranim trafiku koji je dosao preko buying kwa. Koliko se secam ti si pisao da radis “answer the question” sistem, tako da pretpostavljam da je tu dosta nizi procenat klikova.
ja bi takve tekstove pre monetizovao sa nekom od premium display mreza jer CPM zna da ide kod njih i do 50$, ali neki realni bi bio oko 20tak $. To u kombinaciji sa Amazonom moze da se kombinuje.

Inace ti baneti koje ti pominjes su lov u mutnom, ta mesta bolje zameni sa dispay reklamama.

To je top. Ali s obzirom da su srezali provizije za više od pola, kad odbiješ više od pola od onih $50 što spominješ, i nisam toliko jako daleko. Pogotovo kad uzmem u obzir da ne promoviram skupe proizvode.

Npr. Income School navodi da je uglavnom prosijek zarade (iz svih niša zajedno) na 1000 pageviewsa oko $30 dolara. Naravno, nisam stručnjak i još učim, vjerujem da ću jednog dana moći ostvarivati $50+, što bi bilo idealno.

A bannere ću pustiti još mjesec dva, jer svakako ne planiram još stavljati oglase dok ne dobijem više pageviewsa mjesečno.

Hvala ti na savjetima :smiley:

Sjedoh sad malo da sredim linkove…pocinjem opet da radim na stranicama.
Elem da ti javim, da je skimlinks s konverzijom ispao bas los. Posto linkove ni raspolozivost produkata nisam nit gledala nit provjeravala mjesecima, lezi dobar dio na tome da robe nema. Ali bojim se d nije samo to u pitanju.

Vid ovo:

Ovaj Walmart mu ga dodje kao overperformer .

WayFair naprotiv je i dalje bolji od Amazona. On ide preko CJ.

Kako ide kod tebe Etsy i Awin? Vidim sad da mi je Awin, na kom sam imala par linkova i to za UK, zaradio vise para od skimlinksa. Postavicu linkove za Etsy, do sad nisam. Etsyju zarada raste, akcija Etsyja ne ide lose, ocito da sa malim proizvodjacima imaju manje problema sa lancom nabavke.

1 Like

Ja sam etsy koristio samo na onom prvom sajtu sa poklonima koji sam davno prodao. Odokativno je zarađivao procentualno srazmjerno kolko i amazon, s tim da sam imao otprilike 80% amazon, 20% etsy. Može se vrlo zanimljivih i kreativnih stvari nać na etsiju pa je za neke niše odličan. Meni ovako gledajući smeta što je i etsy preplavljen stvarima masovne produkcije

1 Like

Aha, jest, steta…ali ima i nekih unikata koje ne mos nacu ni na Amazonu ni na Wayfair.
Ja sam prije uvijek stavljala link na produkt. Sad pocinjem neke da stavljam na search. Jer gomila produkata nestaje.

Zabolila me i ledja i glava od sredjivanja linkova, preforsirah se danas, bokte nista nema od robe vise. Sreca pa imam onaj Thirsty Affiliates. Sljedeci sajt iz pocetka vec stavljam TA za linkove, puno ih je lakse poslije apdejtovati.

Da, ima zanimljivih stvari. A ja nikad nisam sređivao svoje linkove nit gledao šta je dostupno/nedostupno. Možda ne bi loše bilo al mi se na da. A mase stvari nema na amazonu, baš masa stvari. A nekako ne volim linkovat na srč rezultate na amazonu

No mogla si neki izvještaj kako ide napisat ođe il na onoj amazon temi, nema te dugo sa skrinšotovima