Anđeli, svjetlosna bića i glasovi u glavi

Zašto bi pucao?

Većina ljudi na svijetu je manjeg kvocijenta inteligencije i ne može razumjeti malo napradnije stvari.

Ne mogu razumjeti religiju, anđele, demone, a isto tako ne mogu razmumjeti da nismo sami u svemiru. To mogu samo pojedinci i odabrani.

Imam par metara drva za nacijepat i posložit u šupu. Dobrovoljaca ne bi trebalo manjkati :joy:

6 Likeova

mene motiviraju gole žene :slight_smile:

pam-anderson-mwc-GC-option-2

1 Like

Po tome sto pokusavate objasniti definiciju simptoma bolesti, i da je to nesto normalno… Nije.

Nisam primjetio da si sa dozom ozbiljnosti priono odgovoriti na pitanja koja bi morala biti objašnjiva ako sam ja sve umislio :wink:

$40 eura po satu. :grinning::grinning::grinning::grinning:
Toliko love me motivira.:smile::smile::smile:

Click.

ljudska psiha je slična i ljudski mozak izbacuje slike i misli kod ljudi koji su se i u drugim glavama rađali. tako npr kad su “otkrivali” evropljani ostatak svijeta i neka najizolovanija područja svijeta su vidjeli da i te zemlje (npr malih izolovanih ostrva iz tihog okeana i neke izolovane afričke oblasti) imaju stare izvorne njihove priče bajke koje se skoro u svemu podudaraju sa bajkama iz evrope, ne mogu se sjetit koje su bajke u pitanju, uglavno solidna količina bajki, dal pepeljuga ili ivica i marica ili neke druge nebitno je. tako i zmaj postoji u mnogim kulturama u kojim nisu imali doticaja sa drugim kulturama ili neka verzija babaroge i mnoge slične stvari se javljaju u različitim oblastima i glavama koje nikakav kontakt nisu mogli imati sa drugim udaljenim kulturama koje iste priče, bajke, vjerovanja imaju. sad može se tu postavljati više filozofsko nego racionalno pitanje, a kako znaš da nisu imali kontakta, ko to može da tvrdi i slične stvari…

@bozoou ajmo ozbiljno, čime će se tvoj d.o.o. baviti?

Dajte broj od dilera, vidim da ima brutalno dobru robu.

2 Likeova

To što pričaš je samo po sebi zagonetno, a mislim da se možemo složiti da kao rješenje jedne zagonetke ne možeš ponuditi drugu zagonetku. Time nisi ništa rješio, samo potvrdio da postoji zagonetka.

Inače što se tiče toga što spominješ, to je poznat problem i seže i dalje od bajki. Naučnici ne da ne znaju čemu služe piramide, nego ih dodatno muči zašto su ih različite kulture pravile.

Dalje od toga, arheološki pronalasci nam ukazuju da su različite kulture u slična vremena imale iste izume. Koliko to arheologija može precizno odrediti, ispada da su se ta vremena izuma poprilično blisko podudarala.

I to sve spada pod enigmu koju i sam spominješ. Bajke su poput izuma također nečim inspirirane i to im je zajednička točka. I to je ključ odgovora, inspiracija. To je zajednički objekt promatranja kojega su imale različite kulture i prema tome su navedene na iste izume.

Anđeli su mi govorili o tome, tako da znam pokoju više.
Poanta je da ideje uopće nisu “naše” kako to volimo misliti…bez obzira što pojedinac tu i tamo iznjedri neku genijalnu ideju.

Zamislimo drvo koje treba izrasti. To drvo će rađati cvjetove, a ideja o cvjetu postoji još dok je drvo sjemenka. (A i puno prije toga)
Drvo kako raste razvija mnogo stanica od kojih je svaka individua i nije predodređena što će biti. Kada se neke od tih stanica nađu u prilici da se razvijaju dalje u cvijet, one dobivaju taj poriv istovremeno iznutra i izvana. Izvana taj poriv dobivaju kroz dobre okolnosti da na tom djelu drveta nastane cvijet… a iznutra taj poriv dobivaju kroz biokemijske procese koje ih navode da se dalje razvijaju u cvijet. Te stanice nesvjesne cijelog drveta, čega su samo mali dio…mogle bi misliti kako su imale genijalnu ideju da kreiraju cvijet. No istovremeno tu genijalnu ideju da nastane cvijet je imalo mnoštvo stanica na različitom mjestu na drvetu. Zapravo svi oni koji su zbog okolnosti imali priliku postati cvijet, ali ideja o cvijetu je postojala puno prije njih.

Isto je sa nama ljudima.
Poriv izvana za neki izum je potreba sama po sebi. Svima je bio potreban kotač…svima je potrebno suđe…itd. Ili gledano u kontesktu nečega modernijega, “svima” je potrebna novčana transakcija sa jednog kraja planeta na drugi bez velike provizije. Svi smo znači uronjeni u istu potrebu…u iste probleme. A za rješenje tih problema je potrebna neka ideja. A ideje nam dolaze također iz vanjske inspiracije. Gdje smo svi opet bombadirani tim istim inspiracijama. Netko ovim, netko onim…kako se čiji život već kreće i kuda teži sa svojim fokusom.

I u određenom momentu pojedinac povezuje A+B = C, ili ti ga problem + insipracija = izum.
Za sam čin povezivanja A+B mu je potreban i taj unutarnji poriv da to zbroji…što će reći da se i unutar čovjeka trebaju pokrenuti određeni biokemijski procesi da mu kliker proradi u momentu kada već ima izvana servirane povoljne uvjete za nešto shvatiti.

I problem i inspiracija su dio okoline…tako da osoba koja je to povezala u izum je samo kanal unutar kojega se ta ideja manifestirala. A takvih kanala je uvijek puno i zato je nerijetko da upravo izum o kojem trenutno maštamo izumi tamo neka osoba na drugom kraju planete. (Pa si mi mislimo kako nam je ćopio genijalnu ideju pred nosom.)

I zato, to što si napisao ide u prilog svjetlosnim bićima. Jer primjeti, da bi nastale iste ideje, moraju postojati i zajednički objekti promatranja koji su vodili ka tim idejama.

E sad, kao što postoji plan o cvijetu prije same sjemenke drveta…tako postoji i plan razvoja našeg društva prije nego li je nas. Tu već igraju ulogu anđeli koji nas vode, koji su ključ spomenute inspiracije naših ideja. I naravno sam Bog koji je kreator svega pa i tih Anđela.
Mi nikada bez te sile vodilje nebi od kamena napravili tehnološka čuda koja imamo danas.
Isto tako, bez te sile vodilje se nikada nebi atomi grupirali i posložili u živu tvar. Šanse tome su ravne da grom pogodi smetlište i da iz smetlišta nikne ganc novi jumbo jet.

To je ujedno problem koji muči i nauku…jer znanstveno je jasno da sistem koji je prepušten sam sebi, da mu raste entropija. (Neuređenost)
Ili ti ga, to bi značilo ako pustimo stakleni prozor da se tumba bespućima servira, ono se može samo pri svakom kontaktu razbijati i s vremenom tvoriti sve manje i manje uređenu strukturu. Obratno ne ide…tj. ne možemo pustiti bespućima svemira krhotine prozora i očekivati da će se svremenom samo od sebe poslagivati u uređenu strukturu.

A svima je jasno da atomi koji se tumbaju svemirom da ih nešto konstantno uređuje, gdje smo i mi međuostalim posljedica toga uređivanja. “Nikli iz čistog kaosa bez ičije pomoći”, kako da ne.

I da se vratim. Poanta je da ideje nisu naše. Ideje su dio većeg plana. I zato se ideje rađaju paralelno u glavama različitih pojedinaca onda kada je stiglo njihovo vrijeme.
Jer kada je vrijeme da krenu rasti cvijetovi na drvetu, oni će rasti. Nisu tome samo zaslužne stanice koje se transformiraju u cvijeće.

Ako izostavim trenutne projekte koji su tu prvenstveno u svrhu prikupljanja kapitala i podizanja firme na stabilne noge…

onda nam dalje slijedi:

  • tehnološki proboji na području programiranja od čega bi istaknuo razvoj:

    • normJS
    • glasovno programiranje i općenito uključivanje umjetne inteligencije u alate namjenjene programiranju.
      (U budućnosti će se pričati sa računalima ravnopravno kao sa ljudima, a aplikacije će se više “odgajati” nego programirati. Koliko ću moći biti dio toga razvoja, pokušat ću.)
  • primjena umjetne inteligencije na autonomnost dronova. Pod ovo spada svašta, zato jer sa napretkom upravljanja/autonomije dronova će rasti i njihova primjena u raznim granama. (Npr. kao što danas imamo autonomni usisavač koji zuja po sobama, danas sutra imaš mali dron doma koji ti kao pčelica zaljeva cvijeće. Iako šaljiva ideja, nimalo nevažna za osobe koje relativno često izbivaju, a vole i imaju biljke. itd.itd. primjene dronova su zaista neograničene i imam ih nekoliko na umu, da ne nabrajam sad. Jedna od zanimljivijih je dron sa integriranim vatrogasnim crijevom koji se može spojiti na postojeće vatrogasne kamione i pomoći u gašenju požara na nepristupačnim mjestima u zgradama.)

  • i generalno imam mnoštvo konkretnih aplikacija koje će biti distribuirane po principu SAAS. (Software as a Service). Da ih sada ne nabrajam, pošto zaista nije problem u idejama takvih aplikacija nego u realizaciji. Ali naravno, kvalitetne ideje su bitan temelj i mislim da im kvaliteta ne izostaje.

  • proizvodnja kreativnih igračaka - heh, ovo prvenstveno zato jer je proizvodnju najlakše skalirati i na taj način osigurati financiranje drugih projekata. A kreativnih, zato jer treba raditi tamo gdje nam je srce…a ne samo trčati u smjeru gdje je najveći profit.

To bi bilo ukratko. :stuck_out_tongue:

I da ne zaboravim, radit ću sigurno i nekoliko youtube kanala. Neke za guranje filozofije i blistavih misli Anđela, druge za promociju tehnoloških napravica kroz prank-filmiće. Ujedno mi je to baš zabavno prankanje ljudi, pa me to i motivira da radim/učim tehnologiju. Jer ako želim gađati nekoga sa neba laserom dok igra navečer košarku, nema druge nego sam razviti daljinsku kontrolu lasera, spojiti to nekako na dron …pa onda napraviti i gimbal za usmjeravanje lasera za precizno gađanje…itd.
Što je očigledan primjer kako nas zabava/ljubav gura da napravimo neke stvari…koje u konačnici mogu pronaći i neku svoju korisnu primjenu.

1 Like

@bozoou, ukoliko se sutra odlucis i otides kod strucne osobe, isti se ne slozi sa tvojim vidanjem. Hoces li mu vjerovati ?

1 Like

Vjerovao bi mu ako bi imao logična objašnjenja za moja opažanja. Jer vjerujem u logiku, ne u ljude.
Da bi vjerovao čovjeku čiju logiku ne razumijem, isti mora prvo zaslužiti taj autoritet.

P.S. hehe …vidim da mislite da svjedočite live prijenosu čovjeka kako “puca po šavovima”.
Moram priznati, ovo je jako zabavno. :smiley: :smiley: , tim više će istina biti slađa kada se pokaže u svoj svojoj raskoši.

Mene jedino muči što će biti kada se ispuni predviđanje koje sam gore dao za technoangels. A znam što će biti…sve sam već čitao na temi o Mate Rimac. xd xd.

Bit će tako isprazne floskule da si nametnete “neko prihvatljivo obajšnjenje” razvoja događaja.

Ne mislim da pucas po savovima…prosao sam neke stvari i tvoje videnje me vraca u proslost. Rado bi se nasao na picu i porazgovarao. Lp

Ovo je meni prejako!!!

PS. Citam od pocetka evo dva puta jer volim gledati psihologiju razliciti ljudi to me je nekako uvijek palilo… Vidim da od pocetka pricas o nekom savrsenstvu a realnost je zapravo mnogo drugacija… toliki ratovi, tolika glad u svijetu, 100-njak ljudi iz sjene upravlja citavom planetom te kreiraju katastrofe sirom globala iskljucivo radi profita, ponekad cak mislim i iz zabave… tako da reci ti svojim andjelima nek malo posjete kojeg lidera nek njega preobrate a ti drug posjeti psihologa pomozi si na vrijeme :wink:

1 Like

Samo ću ti reći da si otvorio kompleksnu temu kojoj ovdje baš i nema mjesta.
Razumjeti tako nešto je daleko teže od svega napisanoga ovdje dosad. I iako ponešto razumijem o tome…ne mogu tvrditi da mi je skroz jasno. Ali svakako imam puno dublje uvide od mnogih.

Ako te stvarno zanimaju odgovori, tragaj. Čak i u knjizi Koliba se to pitanje dosta provlači, jer je glavnog lika prilikom susreta s Bogom užasno zanimalo upravo to pitanje…zašto je Bog tako pokvaren da dopušta to sve… (Btw. knjiga je pisana po istinitom događaju, barem bi trebala biti. Ja vjerujem da je, a ukoliko i nije, ono što govori ima puno smisla)

Možda par hintova kroz asocijacije:

  • da li je lav zao zato što hvata srnu?
  • da li je čovjek zao zato što sa svakim udahom pobije milijone kojekakvih bićenaca
  • da li zlo postoji onda samo kao relativano u odnosu na nešto, ili možemo zaključiti da je u svemiru nešto apsolutno zle-naravi?
  • ako je zlo relativne naravi, tko će biti taj koji će suditi što je zlo, a što dobro? Po kome ćemo se ravnati?

Naravno, svatko bi to htio prema sebi…a Bog na taj način ne može udovoljiti svima. :wink: (Jedini način za to je da ništa ne postoji)

Zlo iz perspektive apsolutnog savršenstva ne postoji ni na kakav način…stvari samo jesu takve kakve jesu. Time nisu niti dobre niti zle. Kao što rekoh…sve je fluktuacija energije…i nema tu nečega što dobro vibrira i što loše vibrira. Samo različite vibracije…

Iz neke druge perspektive, recimo ljudske…kada želiš postići neko stanje, a netko drugi te spriječava da to postigneš…onda se iz te perspektive to može manifestirati kao zlo. Znači zlo je odsutnost da budeš negdje gdje želiš biti. No zato postoji Bog koji je beskonačnost sam po sebi…pa je tako i beskonačna mudrost. Stoga uz Boga se može premostiti taj jazz između onoga gdje jesmo i gdje želimo biti. (Taj process vidimo kroz evoluciju, kroz kreativnost…kroz svaki misaoni napor da nešto postignemo / promjenimo). Ta beskonačnost nam nudi neograničen broj načina da postignemo što god želimo, a na svakome od nas je na koji način će to u svom životu koristiti i kuda će se kretati.

Stoga Bog nije nametnuo zlo takvo kakvo mi vidimo / doživljavamo…on je samo dao slobodu svakom biću da bude štogod poželi biti.

Netko tko trpi zlo, mogli bi reći da ne koristi svoju Božansku prirodu da bude što god želi biti…a ne da mu je Bog turnuo zlo pod noge.

Zlo je u tom smislu odsutnost Boga, a ne nešto što je Bog kreirao.

I zato će vas mnogi (vjero)učitelji sugerirati da pronađete Boga u sebi. Ne zato jer je to na Božju radost, nego zato jer je na vašu. Onaj tko luta bez “Božjeg vođenja” je izgubljen, dok onaj tko zna slušati svoj unutarnji kompas, može stići gdje god poželi.

i ludjaci su u svojim ocima genijalci :slight_smile:

Istina, kao što rekoh nitko ne može znati da nije ludjak. (Spram nekog zajedničkog prosječnog referentnog sustava mjerila)

A ono još zanimljivije je da biti ludjak je takodjer relativno, tj. u odnosu na nešto.
Što znači da smo svi zapravo ludjaci u određenom sustavu mjerila.

Prosjak koji nema krov nad glavom, smatrat će poprilično ludu osobu koja se sikira jer nema bolji mobitel.

Što tek ako pomaknemo točku gledišta na osobu koja skapava od gladi ili žeđi.

Ili ako pomaknemo točku gledišta na drugu vrstu, koja je imperiornija ili superiornija od nas.

Tako da su stvari poprilično relativne, i donesti zaključak da je netko lud možemo prvenstveno iz svoje točke gledišta.