Black Friday - Gdje cete kupovati?

Pogledao sam ovu superpower2, ali čitam na steamu mnogima crasha igrica svakih 10 min. - možda jer je zastarila za novije OS? Koji je u tebe OS i kad si zadnji put igrao, preko steama ili?

Windows 7. I zna se nekad desit, ali ima nekih caka pa se izbjegne to, ugase se neke opcije, mjenjanje dan noć i sl i ako ni to ne pomaže onda u window mod (ne ful skrin) se prebaci. ja sam je igrao u window modu i navikao brzo, možda nekom smeta, meni ne. otkako sam prebacio u window mod nema kraševa.

Gledam sve ovo, ova sniženja ( blek frajdej, sajber mandej) i kao štediš nešto, i onda odeš i platiš striptizeti 4 boce šampanjca. vjerujem da masi ođe ne znači par dolara a svi opet nešto traže kupuju, štede. na primjer cimaju se ljudi sat vremena za jednu dvije com domene (možda) po nižoj cijeni, pa onda provedeš 3-4 dana tražeći i gledajući gluposti na sniženjima koje ti ne trebaju ili ti trebaju onako pa ik kupiš pa ih baciš u špajz za par dana, a većina je mogla za to vrijeme napraviti više para no što je uštedila. ja bukvalno otkad sam kupio laptop, a tad sam mnogo manje zarađivao, ne mogu navest više od deset korisnih stvari koje sam kupio, a kupio sam tonu stvari.

4 Likeova

AOE2 je 5€ sada na steamu. FIFU i ja volim ali je preskupa.

Edit: Takođe neki Assassins Creedovi su po 11€.

Kupio sam je pa ćemo vidjeti :).

kad usavršiš malo možemo onlajn zajedno igrat nekad, nemoj da ti država bankrotira :slight_smile: nadam se da će ti se svidjet

Važi, hvala, nadam se da nije previše komplikovana jer ne volim takve.

Isto svima preporučam Witcher 3 Wild Hunt - najbolja igra koju sam ikad igrao. Ako imate dobar wireless joystick i kauč, utuko sam samo u nju preko 100 sati, a da ekspanzije još nisam ni taknuo. 10/10

Ode ova tema u gaming sekciju,…

@ dadaas
Pa uglavnom sam dajes i odgovore na svoja pitanja.
Matoriji si, znaci zivotno iskusniji, ali i umorniji, i normalno je da te ne rade iste igre kao ranije niti da ti nove izgledaju originalno, zanimljivo,…
Novim klincima sve izgleda novo i drzi im paznju, a posto naravno nece krenuti sa najstarijim nego najnovijim igrama na trzistu, ne kapiraju da je to sve vec vidjeno.
Niti ih narocito zanima cak i ako im objasnis.
Na to dodaj jos i prezasicenje game industrije koja samo stancuje igre, vise nego ikad ranije, pojavilo se brdo novih “casual games” igraca sa pojavom mobilnih telefona pa sve izgleda prenaglaseno.
Dobra stvar je da mehur polako puca, tj pada sve upravo zbog svih ovih razloga pa ce se u sledecih par godina mozda i pojaviti neka nova, pristojna i drugacija igra jer ce jednostavno morati tako da privuku nove igrace.
Velike nade se ulazu u AR i VR, ali i to je i dalje vise reklamiranje nego praksa jbg.

Slicno je u bilo kojoj industriji zabave, film, web,…
Probaj da smislis nesto originalno, neku ideju za igru, nebitno koliko bi kostala njena realizacija, samo da stavis na papir ideju, razradis,…, prosto je nemoguce, tj mnogo mnogo tesko.
Posto znam koliko izrada igara kosta i koliko razlicitih profesija ukljucuje meni je npr mnogo cudnije i smesnije sto je stanje na web-u jos ludje i grdje.
Prakticno copy/paste ideja, UI, UX, i to tako u beskraj svi sajtovi ko sa trake pokretne da izlaze.
X puta je manje love i znanja potrebno napraviti neki sajt nego igru, program, film,… pa opet, ljudi nista novo ne prave, niti cak eksperimentisu.
Tako da to sto ti igre nemaju smisla, ima smisla, haha, pozz.

1 Like

Evo nešto zanimljivo, a svima dostupno; :slight_smile:

Ti pametni satovi i narukvice izgledaju interesantno, ali u praksi i nisu pretjerano od koristi.Imam Apple Watch, ok je stvar, puno nekih opcija ali kad se sagleda cijela situacija, zapitam se da li mi je to uopste potrebno :smiley:

Uglavnom konstantno me smara sa notifikacijama, da ustanem hodati, da disem, da idem na spavanje i masa drugih stvari :smiley:

Ako tko to kupi nek napise review, osobno mislim da ta plastika nije vrijedna ni 1$.

Imam Xiaomi Miband ili kako se vec zove i to je onak donekle tocno jer ipak ima opticki senzor dok na ovom vidim da nema nikakav opticki senzor.

Sta je prednost ako uzmes kod domaceg dilera jer vidim da je dosta jeftinije ako uzmes direktno od Adobea?

https://creative.adobe.com/plans

Prednost je dostupnija podrška i eventualne reklamacije nakon kupnje. Iz tog ću razloga osobno kupiti Video kameru koja će mi stići iz Zagreba (bez popusta), a ne iz Kine. :slight_smile:

Uzeo mi je prijatelj i fura se misli da je faca, meni lično izgleda kao dijete iz O.Š. Plastični digitalni sat - smiješno.

Kako da ubijem korupciju u BiH? :smiley:

Haha, sto vise izdvojis budzeta za gavrment prije ces iskorijenit korupciju

Mislio sam da je obrnuto, da ako im ništa ne dajem, hvala na info. :smiley:

Kako mislis reklamacije, nisam skonto? Imas trial verziju valjda da isprobas prvo. A uostalom kako radis reklamaciju softvera? Ako je i moguce lakse ju je uraditi online nego sa domacim dilerom softvera.

Pardon Hellas, :slight_smile:
Mislio sam na svoj slučaj, gdje kupujem elektronsku napravu i fizički ću je preuzeti. :sunny:
Za software je skroz drugačije, istina. :slight_smile:

1 Like