Call of war browser igra

Izludit ću, ili već jesam!

Hebenih 6 dana se ne mogu odljepit od ove igre (Call of war), a inače jako rijeko igram igrice. Čak sam i parsto kuna utuko u zlato da brže napreduje. Spavam minimalno, jedem na brzaka i ratujem, i tako već 6 dana. Izgleda da sam prolupao :smiley: Sad je dosta.

Vodim Yugu, najjača sam država i osvojio pola svijeta, ali stalno mi neka nova država objavljuje rat, taman kad sredim onu prethodnu :slight_smile: Ne mogu više, trebam se vratit u normalu :smiley:

Jel netko zna jel se trguje sa accountima na ovoj igri?

Moram jurit, napadaju sa svim strana :smiley:

4 Likeova

Evo je, velika Jugoslavija :smiley:

Druge zemlje ne ratuju s nikim ili ratuju s jednom, ja sa Njemačkom, Francuskom, Italijom, Rumunjskom i Poljskom. Niti jednu od njih nisam prvi napao nego su mi objavile rat. Taman sam pokorio Tursku i nekako trpio napade ovih koje su mi objavile rat (i naravno uzvratio pa im uzimao teritorij), ali onda se namrgodila i Poljska, a Egipat zadnji u nizu mi uveo sankcije pa mi hrana na marketu poskupila i to je me otrijeznilo :smiley: Da nije bilo toga valjda bih utukao još parsto dolara na zlato jer je igra nevjerojatno zarazna, u rangu CM-a, ali moraš stalno biti online. Eto programeri, tko zna ovako nešto napraviti može i na besplatnoj igri jako dobro zaraditi jer nisam jedina budala koja plaća za gluposti u igri :wink:

Prije cca 15 godina sam na Imperiji znao usred noćnog izlaska otići doma na kratko (jer nisam imao smartphone) poslati nekud vojsku da je netko ne stuče u bazi dok nisam online, i tad rekao nikad više. Pih, i sad pokleknuo :slight_smile:

Inače, ova igra je genijalna! Prava strategija, a muzika savršeno pogođena da drži napetost i neda ti prestat igrat :slight_smile: Ovo je u rangu CM-a, ali drugi žanr i moraš se baš posvetiti jer nema predaha.

Jel netko možda zna da li postoji baš ova igra u offline verziji, sa opcijom “Save” kad ti je dosta i da je moguće voditi i stvaran život uz igranje ove igre? :smiley:

Pogledaj Hearts of Iron IV, Civilization VI ili Anno 1800.

Ne huškaj :smiley:

A Civilization je na neki način slična ovoj, ali je bila offline pa uz nju možeš imat i život :slight_smile: . Nju (valjda jedinicu) sam derao još na 386-ici (za klince, to je komp, a moj je bio DX40 i imao je 4MB RAM-a, pa je bio donekle DOBAR u to vrijeme :smiley: ) prije nekih 25+ godina :slight_smile:

Nisam ni ja ljubitelj igrica, ali u zadnje vrijeme na mobitelu svakodnevno igram War Machines (tenkovi). Baš me lagano igrica navukla…

Nekada davno sam igrao neku online browser igricu (ne sjećam se ni imena više), ali znam da sam se budio kada je trebalo, slao letjelice u druge galaksije i osvajao planete. Totalno glupa i grafika i doživljaj igre, ali ima ono nešto u sebi (kokainsko)…

+
Cities: Skylines

I ja sam se budio kad je trebalo dok sam igrao Imeria Online prije cca 15 godina. Sada sa ovom prokletom Call of war se ne budim kada treba, nego odem spavat malo odspavat kad mi se počne vrtit u glavi :smiley: A naišao sam na nju tako što mi se prije 6 dana negdje pojavila kao oglas i pisalo je da je jako zarazna igra. Inače ne krećem igrat te igrice, ali privukao me foršpan pa mislio probat desetak minuta tek toliko. Ma prokleta je to igra!

Evo zatvorio sam tab u kojem je igrica i silim se već sat vremena ne otvorit opet, ali muči me što mi sada tuku po carstvu koje sam neprekidno stvarao punih 6 dana i noći :smiley:

Da nije OGame? Znam da je to jedno vrijeme bilo popularno kod nas.
Samo mislim da je bilo na nekoj drugoj domeni, a ne na ovoj sto je sad.

update: cini se da se i trgovalo kod nas nekoc s tim… https://www.njuskalo.hr/pc-igre/ogame-oglas-12913115 :slight_smile:

Cities: Skylines je jedina koju igram od nabrojanih. Ali nisam siguran da ću mu se ona svidjeti :smiley:

Ne igram ništa bar 10 godina.
A vidim da ljudi predlažu Eve Online, Pillars of Eternity, Star Citizen il’ Disco Elysium.
Meni se svidjela Frostpunk al’ nemam ni mašinu ni vremena nešto.

Disclaimer: koristiti samo ako treba za navlaku.

Jeste, bravo :smiley:

Da, bilo je dobro imati jaki acc.

Ogame je bila odlicna igra dok nisu uveli onu crnu materiju za kupit. Star Citizen izbjegavati u sirokom luku.

Do tell.

1 Like

Odakle da pocnem?

Poceli su raditi na igri prije kickstartera, onda su izbacili igru na kickstarer i to 2013 godine. Prema obecanjima igra je trebala izaci prije nekoliko godina, ali nije. Igra je trenutno u nekoj XY fazi, za koju nitko, a ni oni sami ne znaju jeli alpha ili beta, cak su i nedavno promjenili verzije sto igra jako malu ulogu. Igra kao igra je neigriva i obecanja nisu ispunjena, stovise mnogo stvari koje su obecali su maknuli.

Ljude je unistilo to sto se cak i nakon kickstartera otvorila njihova stranica tj shop gdje su prodavali brodove, ali to nije sve, isli su jos dalje da su prodavali brodove i po nekoliko tisuca dolara. Odmah su ljudi pomislili p2w (pay to win), ali su odgovorili ljudima da igra nije p2w te da nece ljudi odmah moci sjesti u kupljene brodove (pokusaj ovo shvatiti jer nitko ne shvaca). A da ne govorim da su prodavali brodove 2013 koji jos nisu bili izradeni tj bili u toj “igri”, a vecina tih brodova nema ni dan danas u 2020oj…

Amo dalje, igra u sadasnjem stanju je ne igriva, pogledaj neki video prije nekoliko godina i sada, isti bugovi, gameplay na skoroj nuli itd.

Refund, mnogo ljudi ima problema sa refundom, to su poceli zafrkavati prije nekih godinu dana jer su vidili da je jako puno ljudi pocelo raditi refund, tuzbe sa crytekom, tj crytek koji je napravio cryengine, koji je i potpisao ugovor sa star citizenom da ce koristiti samo njihov engine, na kraju su tuzili star citizen jer su modificirali engine i stavili neko svoje ime, ne znam kako je zavrsilo.

Samo baci oko:

Prije 3 godine: https://www.reddit.com/r/starcitizen_refunds/comments/593nng/star_citizen_missing_features_and_broken_promises/

Trenutacna situacija: https://starcitizentracker.github.io/

Cijela stvar oko fundinga, tj da star citizen zaraduje milione svaki mjesec od kupnje igre (moze se viditi na njihovoj sluzbenoj stranici) je tako lazno da je to za nevjerovat. Mogu shvatiti kada je bio hype jer sam i sam bio kupio, cak napravio i fan stranicu, medutim nakon godina i godina da dan danas recimo u 12 mjesecu 2019 godine da su ljudi potrosili na igru (nije to igra, to je cisti bug) preko 11 000 000$ nakon svih losih vijesti na svakom mogucem portalu je za nevjerovat.

Ima jos toga jako puno za napisati, ali dosadilo mi… trebao bi izbaciti knjigu u nekoliko djelova da se opise cijeli fail ove “igre”.

Evo jos slika, da se vidi o kakvom se hypu radilo, znaci nevidenih razmjera:

Izgleda si se reinkarnirao u Aleksandra velikog iliti Sulejmana velicanstvenog hihihiihi. Igrice su cudo, ja igram PWI skoro 10 god, s pauzama, pa sam igrala druge igrice… WOW, Path of exile,Fortnite itd itd- Sve je pocelo od Farmvilla :joy: :ox: :cow2: :unicorn: :sheep: :goat: :otter: :rooster: :chicken: :hatching_chick: :baby_chick:

1 Like

Hvala na tom postu.
Zanimalo me jer je već ulupano $250m
A svojevremeno sam igr’o Freelancer, to je valjda isti fazon.

Evo i ja da se priključim :slight_smile:
Ja igram Europe Universalis 4 sa Srbijom već neko vreme.

Europa universalis bey modova je krs :smiley: Skini sebi M&T mod… potpuno promjenili igricu i napravili da igrica “zivi”. Npr u vanilla eu4 ako provincije imaju visoku autonomiju novac jednostavno nestaje, a u M&T novac odlazi direktno provinciji i estate-u koji ju kontrolise, pa onda oni mogu sami pravit sebi zgrade, dizat zidove itd Postoje prava populacija, ne ovej glupi dev :smiley: uglavnom mnostvo izmjena i ako bas cokas eu4 dosta, svidjece ti se, a i prednost je sto pocinje od 1356 pa mozes igrat s onim sto je ostalo od Dusanovog carstva

Kad ovako nešto pročitam, dođe mi da zaigram. Sram me napisati da su zadnje igre na kojima sam visio satima; PES 2011 i Hogs of War ( ako je uopće netko čuo, igra je mrak “bila” ) tako da mi ovo zvuči zaista zanimljivo

Ja bi zaigrao rado, ali navucu se…

Inace igre koje su mi se svidile ili imaju dobar potencijal, sve upropastene ili se ceka neki “update”.

Fortnite - kada gledas 1 dan, previse stvari dodali tj gluposti

Smite - odlicna moba igra, ali nekad su serveri u qurcu, ping preko 100-200, a i trebali bi uraditi jos bolju grafiku

Atlas - mmo igra, predobra, samo trebaju optimizirati igru i nastaviti sa updejtima sto i rade, ali od optimizacije ni O

Blocks n Load - Predobra igra, neki ce reci djecija kao i fortnite, ali igra je VRH, pucacina 5v5, gradi se itd, ali su igru unistili citeri, dobra vijest je da su developeri odustali od te igre skroz i rade na Block n Load 2

H1Z1 Just survive - odlicna igra koja je unistena od citera, na kraju su odustali od igre i maknuli je sa steama

Realpolitiks - Upravljate drzavom, uglavnom sve se vrti oko politike, ratovi, embargo, sklapanje saveznistva, ali nakon nekog vremena postane dosadna

Crossout - od gaijina tvorci warthundera, odlicna igra, unistena grindanjem i glupim balance updejtima

Black desert - lopovi, lazovi itd uglavnom sve lose

archeage - predobra igra, ali je p2w

archeage unchained - trebala je biti totalna suprotnost archeagea, ali je zavrsilo sa nevjerojatnim failom i to prve sekunde nakon sto je izisao

Da je obnoviti neke stare igre tipa Voyage century online sa novim enginom to bi bila prava mmo igra, nazalost nista od toga :frowning:

Od igara sto cekam je cyberpunk 2077 iako ne volim sto nema puno informacija, tipa mapa je puno manja nego od gta 5, i bojim se da ce biti isto kao gta 5, zavrsis s misijama i to je to -.- nakon izlaska izlazi multiplayer, ali kao sto sam rekao to ce vjerojatno biti kao gta 5… onda cekam block n load 2 i od amazona new world koji ni sami ne znaju jeli pvp ili pve ili oboje :slight_smile: