Da li ste, za ovaj mjesec, dobili isplatu od Adsense?

Moram i ja zatvoriti račun u Rajfajzen, džaba stoji, ne znam da li naplaćuje neku mjesečnu naknadu.

Što se ovako banke tiče, jedini plus je što nikad gužve nije bilo kad sam išao nešto platiti. Sve ostalo je lošije nego npr u Sberbank. Veće provizije, internet bankarstvo kao iz prošlog vijeka, problemi sa blokiranjem kartica kao što Hellas reče, itd …

Ne moze to biti povezano sa porezom jer prvo primis pare pa onda platis porez, ne platis prvo porez pa onda primis. Znaci sta god da ja njima posaljem kao osnova placanja, kad oni puste uplatu, ja mogu odluciti da odem u prekrsaj i ne platim porez.

Mislio sam danas da otvorim račun, al gužva, pa rekoše da dođem poslije praznika. Imam preporuku da otvorim u SBERBANK, kažu ne treba mi ni CIPS da priložim a račun gotov za 10 min.

Onda im je trebalo tako reci, to vec nisam znao. Jer su prvo trazili da se plati pa da odobre uplatu.

Ma to uvode radi prevencije financiranja terorizma, tj. na to se barem izvlače.

Pa bolje da su neki drugi razlog smislili, ovako im je glup argument da google finansira terorizam.

Ma nije to zbog Google-a, nego ja mislim na općenite “česte” uplate izvana… tko će ih znati… vjerojatno se pozadina bazira na tome da ih država “forsira” kako bi ubrala što više poreza

Evo meni javili da su odbili uplatu na RF :slight_smile:

Dobro došao u klub. :grinning:

Momci prelazite na Ezoic i lagano primajte uplate na PayPal i sve ste riješili :wink:

1 Like

Fascinantno mi je da banke odbijaju uplate. Pa valjda je u interesu drzave da novac iz inozemstva udje u zemlju jer tamo ce se vjerojatno i potrositi.

Sto se utvrdjivanja obveze poreza tice i eventualnih prekrsaja, to bi valjda porezna inspekcija trebala raditi, a ne banka odbijanjem uplata.

6 Likeova

hahahha ne moze ni to…jer odbijaju i paypal uplate, a samo neke banke uopste i dozvoljavaju povlacanje sa banke…BiH zemlja apsurda i jada.

Meni nisu dali obrazlozenje. Povucene pare sa poslovnog Payoneera i kazu da nemaju uvid u Payoneer izvode, znači ne djeluje mi da je porez u pitanju, pogotovu jer ga plaćam, prije bih rekao da se brinu oko pranja i porijekla novca.

Sad sam otključao Adsense isplate jer su mi bile na onhold preko pola godine, pa da vidim šta će reći za to.

Ne vjerujem da je to jer od googla imaju jasno ko salje novac, ali opet odbijaju ako nije porez placen.
A sto si sa Payoneer radio preko banke a ne preko njihove kartice?

Ne mogu platiti porez ako povucem kes sa kartice. Povucem sa Payoneera na racun firme pa platim porez.

1 Like

Raiffeisen mi je zaustavio Adsense isplatu takodje sa racuna pravnog lica na racun pravnog lica :face_with_symbols_over_mouth:

Poslao sam im opet gomilu dokumenata. Nece ici ovo poslovanje vise preko njih imam osjecaj.

Što prije odeš od njih, bolje. Ja sam se zeznuo što nisam zatvorio kod njih račun još u avgustu.
Nevjerovatna stvar je koliko ljudi sami sebi u stomak skaču. Stičem dojam kao da namjerno to rade da otjeraju korisnike od sebe.

Jedna zanimljivost. Kada sam gasio racun u RF banci, nisu me pitali razlog, samo su ugasili.

Kada sam prije par godina gasio racun u Novoj banci, pitali su me za razlog (ako zelim reci), kako bi poradili na tome, da isprave a moj razlog je bio jer nisu tada imali mobilno bankarstvo.

Dakle, RF je totalno nezainteresovan za svoje korisnike i treba ih u sirem luku zaobici.

@jovan Zasto si ugasio u Novoj? Vidim na Facebooku kazu da u Novoj ne prave probleme za priliv, jos im skoro uvijek dobar kurs dolara.

Ma da skontao sam ja da me RF ne zarezuje 1%. Na proslo odbijanje nikakve komunikacije sa mnom. Probacu im poslati jos iz poreske obavijest da nemam dugovanja.

Neka, nek se gone od mene, daleko im lijepa kuca. :slight_smile:

Meni da odbiju uplatu, ne da bi ugasio račun, nego me više nikad vidjeli nebi… nebi ušao više ni račun da platim.

Mene u Sberbank ne cimaju a nemam registrovanu firmu. Moderno i brzo bankarstvo, provizije male, nema gužve, uvijek išao na poseban šalter kad sam imao registrovanu firmu prije. 4 KM platio proviziju po računu u Rajfajzen kad sam plaćao nešto prije koji mjesec, 4 KM. :roll_eyes:

1 Like