Dolazi kriza - ja očekujem 2019. godine

Nesto mi je trebalo u svezi citus db(jedna od komercijalnih verzija postgresqla) i imam sto za vidjeti.

Ms kupio :smile:, vjerojatno sve velike firme kupuju sakom i kapom.

Sta ih je onda sprjecavalo da prenapuhaju brojke 80’s tih? U svakom slucaju da nije 84 na 10, i da je 84 na 30 (ti procjeni da li danas 400 miliona kineza zivi sa manje od 1,25$ ) opet je svakako velik napredak.

I da puknu i bude im duplo gore- opet su napravili ogroman napredak od trenutka kad su se odmicali od “jednakosti” i okretali ka imoralnom kapitalizmu…

Al kad vec pricamo o Kini, mogli bi pricati i o originalnoj Kini. Dve identicne drzave, jedna kaze okrenucemo se trzistima, druga kaze- svi smo mi djeca komunizma svi smo mi jednaki… Ova druga Kina (za koju kazes da preuvelicava brojke za sta postoji dobra sansa) i sa preuvelicavanjem ima gdp ppp per capita oko 16k… A ona prva kina ima 52000$ ppp :smiley:

Ma to sve stoji progres se ne može poreći… samo je sad Xi Winnie The Pooh stegnu kontrolu i omču svima… čak se i Jack Alibaba u partiju učlanio… pa će biti zanimljivo vidit koja će Kina prevladat…

ima jedna poučna knjiga čito je prije par god “How Asia Works” gdje je jako dobro opisano i analizirano na koji način su poslje 2 svj. rata ekonomiju digle J. Korea, Japan i Kina i zašto su postali jaki i sa manjim postotkom siromaštva… i nasuprot njima kojim putem korupcije su išle Malezija, Filipini, Tajland…

Ja ipak mislim da je on oduvijek bio clan partije jer je to preduslov za bilo kakav biznis ako si Kinez :smiley:

1 Like

Još jedan od brojnih pokazatelja da dolazi kriza.

To je točno, plus još silne milijarde koje su umjesto u realnom sektoru završavale na burzama. Eurozona je dobar primjer, a US i EU su kao prst i nokat u trgovinskoj razmjeni. Ovo neće puknut nego će biti eksplozija. Ja neću reći da sigurno dolazi, ali se ne zna kad točno, jer to znaju svi. Ja kažem da dolazi ove godine i 2019. spominjem već nekoliko godina. Samo gledajte…

1 Like

Da, možemo gledati na taj način da su prije radili za 100$ mjesečno a sad rade za 300$ i to je i više nego veliki skok naprijed no i dalje većina kine živi u siromaštvu iako se slažem da je kina zadnje desetljeće doživjela ogroman rast i razvoj samo je pitanje na kakvim temeljima.

Rusija: Moskva priča za sebe, veliki ostatak rusije jad i bijeda …

1 Like

Ostatak Rusije je siromasniji, ali cijene su prilagodene placama. Npr u Rostovu je puno manja placa nego u Moskvi, ali kod njih kruh kosta 30 rubalja (3 kn ili 40 centi), a kod nas 6-10 kn. Kaj se tice hrane, odjece, obuce i sveg ostalog osim stanarine (jos malo) smo najskuplja zemlja na svijetu. Pa ne moze npr kila piletine ili pivo u limenci biti jeftinije u Londonu, Barceloni, Bratislavi, Pragu, Becu, Budimpesti, Moskvi itd itd. nego u Zagrebu.

2 Likeova

Da, apsolutno se slažem s ovime. Na naš standard je to pretjerano i totalno neprilagođen našoj situaciji u državi.

Vrlo zanimljiv osvrt na ovu temu.

Zato je ovo sve neodrziv sistem i kad tad ce da se urusi

Baš gledam live na CNBC: “FED signals no more rate increases this year”.
Dolar odmah reagira.

Ranije danas negdje čujem ili čitam da se smanjila prognoza rasta njemačkog BDP-a sa 1.X na 0.X

ne razumijem se u te termine, interesuje me da li je dolar ojačao ili se meni čini?

1 Like

Čitam ovaj casopis u zadnje vrijeme. Ljudi imaju genijalne tekstove.

P.S. članak i cijela kategorija “miran san” analizira potencijalni dolazak krize.

Pao…

Gledam pressicu Powella, ali sam se vratio za komp jer sam dosta vidio čim je počeo pressicu sa time da je općenito stanje SAD-a “in a good place” i ubrzo nakon toga mu u izvješću prevladavaju riječi poput “remains” i “decrese” :smiley: Uz to, to što nisu povećali kamatne stope je meni dovoljan znak da su se malo ustrtarili i da im treba velika novčana masa u opticaju da se ne bi raspali.

Dug im je sad preko 22 trilijuna dolara, izvješća su im “remains” i “decrease”, znači ne cveta cveće u SAD preduzeće nego se ispuhao zamah i sada je na “remains” prije nego grene epic fall, EU je u ■■■■■, Njemačka usporava itd itd.

Dolazi kriza ove godine!

P.S. Upravo je rekao da ne vidi da dolazi recesija. Ili je glup ili laže :wink:

ne znam po čemu je u eu u ■■■■■ … u UK se bore da izvuku što bolji sporazum sa EU a najrađe ne bi nikako izašli, frajer koji se najviše zalagao za referendum se povuko iz politike …

ne znam ni kako njemačka usporava … ekonomija im se tako brzo razvija da nemaju dovoljno radnika da pokriju tu ekonomiju, u korist im ne ide ni slab natalitet

Prema podacima koji su svima dostupni i koji puno govore svakome tko zna čitati između redaka.

Službeni podatak je da usporava…a radnici na minimalcu koji se dovlače da rade poslove koje drugi ne žele raditi nisu nikakva garancija ekonomskog blagostanja

Oslabio je i to je nama najveca muka koji zaradjujemo preko neta.Ne znam ni zasto smo uopste i vezani za tu valutu!?

1 Like

Zato što smo orijentirani na to tržište. Moje mišljenje je da je dolar jedan od najvećih balona ikad viđenih, ali mi itekako odgovara jak dolar jer zarađujem u USD.

Dolar je bio oko 6.56 ovih dana, danas je bio 6.53 prije objave i u ovom trenu je 6.47

Naravno da odgovara jak dolar ali on uvek najslabiji.Svi koji primamo zaradu salju dolare pa onda mora konverzija u evre i tu gubimo.