Domaci Web Developeri = Ludnica

Trenuto je 55000 kn ako otvoris obrt ili jdoo i onda s tim placas doprinose, kupis laptop itd moras potrosit sa opravdanim troskovima ali tj je zapravo prva godina poslovanja prema drzavi besplatna.

Da ali kako mi moze trazit 8000 eura ako je prosjecna placa na ovim prostorima 300-400 eura? Oke materijal je 3000 eura i nek mi rade dva majstora za 400 eura mjesecno mjesec dana. Znaci to je 3800 eura i nek budu sretni dobit ce prosjecnu placu

imas sda eu poticaje za izradu webova, mislim da ide do cak 15k kuna, na to sam mislio da se dogovaraju s klijentom o podjeli

Materijal, njegovo radno vrijeme, radno vrijeme drugog majstora i pomoćnih radnika.

Ovo ja sasvim druga priča, i to si trebao staviti u uvodnom postu (da se reklamiraju/plaćaju reklame za izradu po toj cijeni). Cijela tema bi otišla u drugom smjeru (a i je se ne bih niti javio jer bih te u potpunosti podržavao u stavovima).

1 Like

Smatram da je besmislena bilo kakva usporedba s majstorima za gradnju. Nema ih ni za lijek, što valja je davno odlepršalo, a ovi što su ostali nakrcali su si toliko posla da majstora za nadstrešnicu čekam već godinu dana. Cijena 2k ojra, izgleda da je preuzeo puno većih poslova.

Da ja počinjem od nule, radio bih webove i za 100 kuna, da pokrijem osnovne troškove. Kasnije bi cijena rasla.

3 Likeova

Ne, nego njemu ostane 3000 eura i boli njega koliko ti imas placu, tvoja zena i koliko imas djece, i naravno oni svi drze jedinstvenu cijenu izrade a to je u hr trenutno oko 30 eura za 10 cm stiropor fasade.

pročitaj trncev post, on ti je odgovorio vezano za cijenu :slight_smile: slaba konkurencija

Ima smisla itekako jer kako onda ima smisla govorit o prosjecnim primanjima kad je u pitanju izrada internet stranica?

Gle pises stvari koje ne mozes poduprijet svojim rijecima pa sad tu se lovis na odgovorima drugih.

Tvoji odgovori su već prešli u trollanje. Ne, nego jednostavno porediti trenutnu temu i bilo koju drugu je totalno besmisleno, imaš toliko različitih odgovora da ni sam ja ne mogu ih nabrojati.

Ajde da te pitam ovako - kada si počinjao raditi, koliko si naplaćivao svoje usluge? Početnik kada si bio? 1000€ po sajtu? Pusti više bilo kakve diskusije i zamolio bih te da spustiš malo loptu, jer si već krenuo da napadaš, što nije daleko od vrijeđanja…

Prva stvar ovdje se govori o situaciji u HR i legalnom poslovanju. Koliko vidim po pisanju ti si iz neke susjedne zemlje? Srbija /Bosna je za HR financijski duplo gora u vecini slucajeva i kod vas je i tih 300 kn valjda previse. U okolici Zagreba su dobre place vecina ljudi koje znam a imaju gram mozga u glavi ili znaju nesto radit imaju 800eura + i to su neke minimalne cifre. Naravno prodaja u butiku gdje je placa 400 eura to je druga stvar.

Pa nekoliko puta sam ti pisao stavke koje treba uzet u obzir. Napisao sam troskove oglasavanja barem 5 puta ako ne i vise i jos sam ti napisao da je 700kn donekle oke ako ti klijent sam dode , neam nikakva ocekivanja i sve ti dostavi uz minimalne napore oko komunikacije.

1 Like

Upravu si, odjavljujem se…

Meni su sada stavovi @petarcro daleko jasniji i držim da ima pravo u svom negodovanju.
Prije par mjeseci naletio sam na par takvih oglasa na fejsu (besplatna izrada stranica za tvrtke, udruge…) i kliknuo da vidim gdje je tu računica.
Dakle, dobiješ stranicu u wp-u džabe, plaćaš godišnji hosting od 300-450 kn (ovisno o “tvrtki”). U principu ti prodaju godišnji hosting. Kako ide sama izrada kod njih i što to uključuje - nisam gledao.

2 Likeova

Jesi, ali to nisam pročitao u tom kontekstu, sad je savršeno jasno. Ok, moja greška :slight_smile:

1 Like

Ima dosta izjava s kojima bi se složio (načelno).
Jedino što bi’ mog’o savjetovati @petarcro (zaboravio sam to u svom prethodnom postu) je da promijeni tržište i klijentelu i ne bori protiv vjetrenjača.
Ne znam tačno, ali imam osjećaj da je na Zapadu (US, DE…) još gora situacija po ovom pitanju, tj. da su veće razlike u cijenama medju kategorijama kako ih klasifikova @mrcina.

1 Like

Ja se ne bi složio s tobom.
Ja kao laik i netko kome treba neki popravak u stanu/kući kada bi naišao na ovakav web na tražilici bio bi sasvim zadovoljan. Upravo ono što korisnik traži. Kratko jasno i sažeto za sve dalje telefon i e-mail. Responsive za mob i što još reći.

E da slažem se sa @mitok (da sam ja vlasnik ovakve firme i da ja radim web ja ne bi dao više od 300-500 kn (sa unaprijed pripremljenim mojim sadržajem na gotovs) samo za izradu web stranice u WP koju stvarno iskusan webmaster može složiti za 3-5 sati. (jedino ne znam je li tema kupljena ili je free).

2 Likeova

malo predaha old fisherman pub Budva sada kafica sa klijenticom web za apartmane

Logicno je da svako zeli da naplati sto vise moze. Posve normalno, i tako bi svako trebao da radi- platiti sto manje, za sebe uzeti sto vise.

Samo glupo je kad pljujete “konkurenciju” zato sto ne mozete da se borite s njima kad je cijena u pitanju. Ako mislite da trebate naplatiti vise od njih- pokazite to kvalitetom. Ako trziste kaze da mozete uzeti satnicu 100e- super za vas. Nekome odgovara da radi i za 5e- al opet, necete raditi za iste ljudi, pa sto vas onda briga sto on radi za 5e/h?