Domaci Web Developeri = Ludnica

Ma nista ti ne razumes nego pricas neku pricu ,

Business razumijem jako dobro.

Pa to ti kažem, odradio sam desetak možda narudžbi koje su upravo ovakvog tipa i obožavam ih:

  • wordpress custom bez child teme
  • woocomerce na verziji od prije 3 godine
  • server, dns, mx zapleti
  • prijelaz na https
  • nema google business a prodaje (ZATO TI TREBA PRIJAVA NA GOOGLE RECIMO. HALO :thinking: !!!)
  • 30+ pluginova
  • uključiš debug, stranica ti počinje 3 metra ispod monitora

E to je cifra ali i rad.!!! Pa se ti boj reći svoju cijenu klijentu, kad je ni sam ne znaš skroz unaprijed što te čeka.

2 Likeova

Ti si u Srbiji. Kod mene u HR u gradu od 9000 stanovnika normalno musko sisanje kosta 40 kn (cca 650 dinara).

Nemre mi biti toliko sila za lovu da radim site za 30€, radije odem kopati u polje za tu lovu.

1 Like

Problem je sta ja ponudim web nekome za 5000 kn i naravno trudim se dostavit rjesenje koje opravdava cijenu a ti isto ponudis web za 700 kn makar to tvoje rjesenje nece ni izbliza biti kao ovo za 5000kn klijent ce otici tebi jer oba dva nudimo web stranicu a on ne zna razliku. Realno ovo sta ti nudis za 700 kn to si svako moze i sam napravit samo ljudi to ne razumiju jer gledaju proizvod generalno kao web stranicu.

Radit webove po 200-300-700 kn je dugorocno samounistavanje i minus u poslovanju i o tome je ova tema. Nacin tvog razmisljanja je ogranicen jer ne uzimas sve ostale stvari u obzir poput troskova i kolicine takvih ugovorenih poslova.

Za nalaženje/cugu sam uvijek.
Analytics - tko će ga pratiti? Osoba koja želi web samo da ima šta staviti na vizitku i poslati mail gostu gdje može vidjeti fotke, lokaciju i pročitati više o smještaju? Stvarno misliš da se zamaraju time? :smiley:
Prvo, miješate web koji direktno donosi zaradu i web koji služi kao “vizit karta” (ili reklamni listić, kako hoćeš). Nije isto kao niti pisanje i izdavanje mjesečnog časopisa i pisanje i izdavanje cjenika za svoj kafić.
I tu brkate pojmove.
Kad vas čitam, zvuči mi ovako: “Zašto netko naplaćuje jabuke po 3 kune kad ja naplaćujem svoj kivi po 18 kuna! Kako mogu, gdje im je zarada, potkopavaju nas uzgajivače tropskog voća!”
Jesam li sad bio jasniji? :slight_smile:

3 Likeova

Pa to je tvoj stav ,moj je daj 30 za par sati pa odoh na sport i sex,

Ma jednostavno je treba ponuditi više ponuda, više opcija. No nije se sjetio.

Da imas za platit dami kavu i za taj dan za kladionicu :grin: i mozda nesto dobijes na obadvije strane. Dama i sport.:grin::grin::grin:

Zar treba vise od kahve kladionice i pice, za nas obicne smrtnike,…

Normalno da je to moj stav, pa nece valjda frizer, ispod prosjecan mehanicar ili konobar zaradivati vise nego ja koji se cijeli zivot obrazujem i idem uz tehnologiju. Pa frizer u manjem gradu dnevno zaradi 100-150€ ciste love, oko blagdana i duplo, o mehanicarima da ne govorim, a sad vec i konobari kod nas zaraduji cca 700€/mj.

Naravno, sto vise radit i zaraditi, sto vise mozes.

Ma nije problem nikada u tvom stavu :stuck_out_tongue: nego u celom zivotu je problem sa JA jer JA ■■■■ celi sistem ,ja ovo ja ono ja ovako ja onako…i sve sto nije kao ja to je pogresno, TAJ STAV ■■■■ CEO BALKAN , ja pa ja,

Griješiš. Jako griješiš. Zadnji webshop sam naplatio (NAPLATIO) 20.000 kuna, izrađen u Magentu. Platio sam dizajnera, složio site, predao ga klijentu.
Site koji bi ti naplatio klijentu 5000, vjerojatno bih ga i ja naplatio 5000 (možda i više).
Ali, radim i jeftine siteove i to su baš takvi kako si ih ti i opisao - mogli bi i sami da znaju barem osnove. To nisu nikakvi “high-end” webovi, niti trebaju biti takvi, niti klijenti imaju želju ili potrebu da su takvi. Ja im nudim ono što vi nećete - jeftin i jednostavan site.
I izvrsno zarađujem na njima. Više nego na skupljim stranicama, i sa daleko manje briga i stresa.

4 Likeova

Ne zaraditi dovoljno da uzivas u onome sto volis,e sada neko voli skupe nedostupne stvari,pa se nervira i skupo bi naplacivao ,a neko voli jeftne lako dostupne zivotne radosti,

Kako ne, ja npr volim putovati. Ove godine sam preletio nekih 50ak tisuca km i vozio nekih 15ak tisuca km, pritom proputovao 12 drzava, a to sigurno nisam platio sajtovima od 30 €.

2 Likeova

Dobro ali zar nebi neka realna granica weba trebala bit barem 2000kn. Nek imas 700 kn troskova za predlozak/pokoji plugin/server/oglasavanje i da ga radis 2 dana tj. 16 sati da ti ispadne oko 1300 kn zarade. I opet bi bilo posla i ljudi bi placali tih 2000 kn a dobivali bi kvalitetniji web pa nebitno koliko im je firma mala opet znaci nest dali se netko potrudio ili napravio shit za 3 sata. I opet odgovorno tvrdim dobar web za 2 sata se ne moze napravit a da nije full copy paste a onda im ti ni ne trebas jer si sami mogu nac neko besplatno rjesenje poput gogle siteova, wixa itd.

Poanta je da je trziste unisteno upravo radi takvih ko sto si ti jer ne cjene svoj rad i sad ides van radit za druge (ali ne radi novaca nego radi banana i ostalog voca).

1 Like

Zaključak kao i prije4 godine isti, svatko ima svoje cijene i to je ured. Ali slažemo se svi da su neke preniske.
I to je to.

Signing OUT :wave:

1 Like

A dal mislis dal si srecniji od mene koji sam napravio 7.5 sajtova :stuck_out_tongue: i otisao na kavu sa 8.5 domacica, percepcija je cudo,svako ima svoj stav o sreci i zadovoljstvu ,otputovati 20.000 km
za 5000 eura da bi bio sa filipinkom ili tajladjankom ili otici u Segedin i biti sa madzaricom…
ako si ti nervozan da moras mnogo zaraditi da bi putovao i trosio ,veruj mi to je tvoj problem,
a ne ovih koji rade sajt za 100 eura …

Ovak, sve mogu sami. Da imaju vremena i volje to raditi. Pa čak i tvoj web od 5000 kuna. Jel tako? Imam i ja znanja kako ispeći kruh doma (što povremeno i napravim) ali svejedno ga platim više u trgovini jer mi štedi vrijeme.
Jeftin web je jeftin web. Točka. Ako želi nešto više - plaća.
Ne znm što ti znači copy/paste u ovom kontekstu pa ti ne mogu odgovoriti, međutim jeftin web ne može biti na unikatnoj ili premium temi (to je svima jasno). Što se sadržaja tiče - to šalje kupac, isto kao i slike. Meni ostaje da kopiram tekst zaprimljen mailom i paste-am u post (ili stranicu).
Za web kojeg postavim za 2 sata, satnica mi je 300-350 kuna. Čim je web složeniji satnica mi pada do 150-180 kuna (govorimo o wordpressu), ali je krajnji iznos veći.
Osobno, gledam što mi je isplativije. Te jeftine stranice funkcioniraju, rade, čitke su i nude ono što je naručitelju potrebno i što je platio. I svi su responzivni. Kad web zastari (izgled) ponudim im redizajn (novu temu), naplatim 500 kuna i idemo dalje. Vjerojatno smo na “istoj strani”, samo što sam naveo vaš bijes na sebe jer sam se drznuo izjaviti da radim i jeftine webove :smiley:

5 Likeova