Domaci Web Developeri = Ludnica

@brane333 = free wp tema

:joy:
Je, u pravu si što se tiče da možeš ključ u bravu ako ovisiš o cijenama ispod 2000 kuna po webu. (nije sarkazam, ozbiljno mislim)

Zato vrijedi pravilo: “Ne drži sva jaja u jednoj košari” (prenesno: ne baziraj posao samo na jednom izvoru prometa)

Niti bravari rade samo ograde, niti mehaničari rade samo zamjene dijelova (rade i zamjene ulja i brisača,a sve češće imaju i vulkanizersku opremu)

2 Likeova

Primjer: Javi mi se jedan covjek trazi web stranicu da sve bude tip top, responsive, novi logo, sustav rezervacije termina za vise prostorija i povremena nedostupnost…+ ovo ono - ja idem ispod svake cijene i kazem 7500kn i

mozda je ovo sajt za rezervaciju nerasta za oplodnju krmace,

@brane333 = free wp tema

ne vredi vise trositi pricu na tebe majstore petarcro …

mozda je ovo sajt za rezervaciju nerasta za oplodnju krmace,

Ne drzim sva jaja u jednoj kosari, hvala bogu imam stabilne prihode iz drugih izvora i to dugogodisnje i podosta nadprosjecne u odnosu na HR jedino ove ne kuzim sa tom pricom o 300kn site a to im je core biznis barem sudeci po njihovim webovima… i desava se onda da ljudi ocekuju nerealne cijene kad traze neke naprednije stvari jer misle da je sve to par klikova.

1 Like

@brane333 = free wp tema :rofl:

Primjer: Javi mi se jedan covjek trazi web stranicu da sve bude tip top, responsive, novi logo, sustav rezervacije termina za vise prostorija i povremena nedostupnost…+ ovo ono - ja idem ispod svake cijene i kazem 7500kn

pa ko je lud da tebi plati 1000 eura za to alo spusti se na zemlju sidji sa marsa

Zanima me racunica ljudi koji se bave izradom webova od 300 i 500 kn. Koliko mjesecno napravite takvih webova da pokrijete davanja drzavi, pdv, troskove poslovanja i ostaloga da mozete zaraditi barem prosjecnu drzavnu placu.

Nije ista stvar raditi negdje i pod fus raditi webove pa onda tih 500 kn dobro dode.

Volio bih da mi @brane333 da detalje oko toga, mozda i ja onda pocnem raditi takve webove…

Makar ne zasluzujes odgovor. Covjek je zahtjevao komplicirano rjesenje jer se ponavljam ne radi o apartmanima nego se radi o sistemu kao neka klinika di su prostorije + u kombinaciji sa nekoliko parametra poput odabira doktora itd. i za to plugin NE postoji tj ne postoji koji bi sve obuhvatio. Nekoliko developera je reklo da bi to kostalo minimalno 20 000 kn. eto brane free wp tema

Naravno da placam. Jedino pdv vise ne jer sam poslovanje prebacio sa firme na obrt pa je lakse.

evo na bazi ovog medicinskog portala napravis to sto ti treba plus dodas 5 6 7 10 statickih stranica o klinici o svakom lekaru o osoblju gde nalazi, nema mnogo tu pameti sve je gotovo

Ma placa on znas sta, nebi se cudio da prima socijalnu pomoc.

Vidi ne razumem ove tvoje price i naravno od prvog posta omalozavanje ljudi koji jeftinje od tebe rade stvari ,kako dalje ide diskusija vidim da tebi treba neka pomoc, medicinska,

Ma instaliras free wp temu i to je to.

Pa daj nam neku konkretnu racunicu
X webova * 300 kn
Cca 9000-10000 prometa treba da bi neto ostalo 5500kn. Znaci treba 30-33 webova mjesecno napraviti da se to zaradi.

Ajde nek se javi jedna osoba koja je u stanju iskomunicirati i sastati se s 30 klijenata, izraditi 30 webova, unesti makar i gotov sadrzaj i zadovoljiti sve njih u mjesec dana.

Nisi uracunao da nekako treba doc do tih ljudi = placanje oglasa znaci neto je jos jos nize. I znas kako onda ide, otvrois obrt dobis poticaj od drzave godinu dana radis ovako i onda ide kljuc u bravu kad treba pocet placat troskove i onda su krivi drzava narod i sve. A kad dignete cijenu onda vam kazu pa ima ova firma/obrt koja radi za 300kn kako to da je kod vas tako skupo 2000kn i to je proces koji nema kraja.

Ispod 2000 kn se nemaš šta nalaziti sa naručiteljem. A što se tiče mini webova, evo ja ti se javljam, za 750 kuna (prije nekih 5 godina) u jednom mjesecu (siječanj) napravio sam ih 20 komada. Bez nalaženja sa ijednim naručiteljem, većina tih webova i danas je aktivna. Naknadno sam napravio još 50-ak, ali se razvuklo na cijelu godinu (4-5 mjesečno). Svima sam predložio redizajn svaki puta kada bi produljivali hosting i domenu, samo neki su pristali, drugi nisu jer im se baš tako sviđa kako jest (ili ne žele dodatno plaćati).
Sastanke radim samo za skuplje i kompleksnije webove (bilo na WP ili da se radi custom web aplikacija od nule).
Kada netko traži sastanak za web ispod 2000 kuna jednostavno kažem da nemam vremena i da se sve može riješiti telefonom. Kad se izrađuje web, dobije link od servera gdje vidi kako se web razvija (domenu ne indexiraju crawleri) i u svakom trenutku može naručitelj reagirati i zatražiti izmjenu. Kada se naručitelj složi sa izgledom i funkcionalnosti - web ide live na njegovu domenu. Sastanak uživo potpuno nebitan i nepotreban. Ponavljam - osim ako je web kompleksan, pa treba razjasniti funkcionalnosti, što je ponekad jedino moguće susretom.

1 Like

JEDAN mjesec unutar 5 godina, upravo o tome pricamo da se od toga ne moze zivjeti. Ja se sa svakim klijentom nalazim na sastanku i jedino tako zelim funkcionirati. Dobije uvijek 2-3 opcije i svaku od njih detaljno obrazlozenu.

Imam situacija iz bivse firme da dolaze narucitelji ljutiti jer im njihov web od 1000 kn nije na prvom mjestu na googlu… Zato treba sve detaljno objasniti i opravdati svaki iznos, onda mozes naplatiti i 10 000 kad klijent zna sta ce dobiti i kad izvodac stoji iza svoga rada.

1 Like

Mislim da nismo svi na istoj frekvenciji.

@brane333

Takvi kao ti, niste strucnjaci, a to sto radite spada u poslove koje moze raditi svatko, sve dok ne treba cackati ispod haube.

Postoje gotove stvari, samo ne zadovoljavaju 100 % sve korisnike.

Sto mislis zasto ima firmi koje traze da im se napravi custom crm od 0 i to su spremne masno platiti?

Za ekipu kao sto je brane da prodaje klepane site-ova, u njima ne vidim konkurenciju.
A nije odgovorio nista konkretno.

@brane333, znas li koliko se naplacuje satnica konzultanata za erp ili BI ?