Facebook - Instant articles

znam da ja sada upadam kao sa Plutona…
ali ako bi mogo neko da pojasni šta je FB IA ?
koliki cpc, način implementacije…?
ja koristim Adsense, Lupon, Nativ…

Doci ce oko 8-10-og u mjesecu

1 Like

Ako imate adsense bolje nemojte IA ubacivat, mali je cpc cpm, 100 hiljada impresija je potrebno za 30 dolara Za Srbiju, Bosnu, za HR 40dolara na 100 k impresija

kad bi ja vama rekao da mi je Lupon na 100k impresija dao 7€ onda mi se tih IA 30dolara čini svemirski iznos… ako nije problem da malo pojasnite… HVALA

Treba vam FB stranica da je starija od 3 mjeseca. Sa profila na kojem ste admin na stranici otižite na ovaj link i Sign Up (https://www.facebook.com/facebookmedia/solutions/instant-articles ) Izbacit ce vam vase stranice ispod, oznacite da prihvatate njihove uslove i odaberite stranicu na kojoj hocete da imate IA. Dobit cete na stranici novi Alat za objavljivanje.


Onda u konfiguaciji kopirajte Meta tag pa zaljepite u >head> na vasem webu, zatim dodajte vas url u konfiguraci pa posaljite na pregled da prihvate. Mozda budete cekali sat , a mozda 2 dana. U međuvremenu u konfiguraciji idite na Styles podesavanja, pod Default je standardno i tu samo morate ubacit vas logo. Nakon sto vam bude odobren sajt u production articles ukucate vas url od RSS-a, https://imeweba/feed/instant-articles/, trebat ce vam 10 objava koje cete im poslati na pregled da bi odobrili IA, znaci azurirate neke od starih objava koje mislite da odgovaraju njihovom standardu( ne smije biti crna hronika, erotika itd. mada kod njih se nikad ne zna, poceli su i vremeske prognoze da flaguju kao nezeljen sadrzaj :)) Kad azurirate objave pojavit ce se u Production articles na vasoj stranici, ako budu imale objave error bit ce globus pored njih pa ih samo izbrisite i azurirajte druge, kad budete imali 10 validnih objava u konfiguraciji kliknite na Submit for review ( nikad ne klikajte na SAVE u production articles). Eeeeeeeeh kad posaljete na pregled cekat cete od 2 dana pa cak do mjesec, zbog korone sporo pregledavaju. Nakon sto vam odobre trebat ce vam App u Bussines manageru, ako imate vec neki napravljen, ili i nemorate, nego samo idite na Audience network(ispod konfiguracije) cim se prijavite za AN oni ce vam ponudit opciju da odma napravite App, samo mu dadnete ime. Za App izradite Placement u bussines manageru, na webu instalirajte FB plugin za Instant articles, u njega ubacite kod stranice, ID App-a i Secret broj od App-a, i broj placementa od Audience network. ( ID App i secret je u Postavkama Appa u bussines manageru). EEEee da ja vama vise ne mrljavim, ko zna da l sam sta propustil, a jesam garant, evo link s kojeg sam ja pratila upustva, lakse ce vam biti. https://www.wpbeginner.com/wp-tutorials/how-to-setup-facebook-instant-articles-for-wordpress-step-by-step/

3 Likeova

I ako vam bude sve u redu, u taj FB plugin za IA, ubacite ovaj embed code

Samo umjesto UA-XXXXXX-1 ubacite vas analytic kod, to je za pracenje prometa na GA.

I ovaj za tranformer rules, isto u FB pluginu

{ “rules” : [
{
“class” : “IgnoreRule”,
“selector” : “meta”
}
] }

Za instagram nemam kod, tako da linkove od instagrama ne stavljam u IA jer mi bude error

1 Like

Uhhm ne vidi se kod za G analytic, nema veze ako bude trebalo ima negdje na forumu
nije tesko naci

Ko moze da napravi racun na moju stranicu placanje po dogovoru …hvala

@Dali HVALA na jako dobrom pojašnjenju!
e evo šta mi kaže fb “This Page is ineligible for Instant Articles.” fali mi još 10 dana za 3mj ,

2 Likeova

Ma brzo ce to :blush: :blush: :blush:

Za Instant articles? Ma ne treba vam niko, polako sjednete i napravite, svakako ne prihvataju odma tako da cete imati vremena sve pohvatati

Ima nekad ranije i nisam radio…oni maknu i sad ne mogu da napravim nikako :astonished:

a zašto ne prihvataju crnu hroniku ? ja sam news i imam toga normalno…

A sta raditi ako se ne moze izabrati stranica, This Page is ineligible for Instant Articles.

Imam stranicu staru 5 godina, 30k.

Danas su svima ukinuli zabrane, provjerite na stranici, trebalo bi da nemate restrikciju. A ako nije posaljete zalbu, link je na tom upozorenju crvenom kad otvorite konfiguraciju. Posaljete im screenshot od te restrikcije, posaljete url od stranice, kliknete Partner i posaljete. Ipak provjerite da l je uklonjena restrikcija

A moze se pisat, najbitniji je naslov, da nema nekih bas bas rijeci tipa silovao, ubio i sl. Ko zna kako njihov algoritam radi ajjajaj, zato sam rekla neka i na vremenskoj prognozi pise error. Na primjer ne daju da se monetizju objave gdje u tekstu ima Corona virus, pandemija… , koronavirus prolazi, pišao ne prolazi, urinirao prolazi. Ma vidjet cete, sve je igra rijeci. Ali su dosta rigorozni, pa uklone IA kako im cefne. Danas su imali neke update pa mozda i poprave. Nego napravite za svaki slucaj jos stranica, nek stoje, bitno da budu stare 3mj, da ako vam nekad obustave ia da se mozete prebacit na drugu str.

Ne znam zasto tek sad vidim pitanje. Mozda stranica ima restrikciju? Inace sve prihvataju koje su starije od 3mjeseca, da nemaju restrikciju i morate biti admin, ako ima vise admina nek jedan od njih pokusa

Koliko sam svatio Srbija je na crnoj listi i nemoguce je prjaviti stranicu za instant article, da li neko od poseduje neki profil ili neku stranicu koja je odobrena na instant article, da zeli da je proda?

Koliko ja znam, nije na crnoj listi. Isto tako ne znam šta stranica treba da ispunjava kao uslov da se kvalifikuje za dobijanje IA.

Samo treba da je 3 mjeseca stara stranica, ne treba imatri pratitelje uopste