Facebook tutorijal, kako krenuti od 0 i korištenje istog

Hmm… bas cudno da stranica ima 1000+ lajkova a slika samo 100, mora da je neka greska do facebooka.
a o cemu je slika ako mozes reci :slight_smile:

Molim odgovor na ovo pitanje.
Prema goo.gl danas sam imao 1900 klikova, prema Face adsu 198 Klikovi linka + drugi oglas 506 Post Engagements a kako se radi o linku moraju biti klikovi barem 90% dakle oko 700 klikova.

Dakle goo.gl kaže 2000, Face 700 a anayltics kaže 200.
Tko je tu lud?

Nije greska trenutno 1227 like stranice.

A slika je vezana za stranicu, logicno :slight_smile:

Mozda je shejrao’ na druge pejdzeve jače :smiley:

e i meni nesto nije jasno, prijatelj mi ima stranicu od 6k lajkova i na jednoj objavi 12 lajkova i 12k reach? kaze on da ga mozda nije stavilo u ono trending sta je njemu izbacilo na iphoneu? meni na androidu toga jos nema

1838
Ja nisam nigdje share, sve samo dolazi :smile:

Ode mi ovo na 3.300 ludiloo…

Danas se zavrsila promocija, targetirane su zemlje zapadne Evrope (Nemacka, Spanija, Francuska, Britanija, Svedska, Svajcarska, Italija), ukupno potroseno 2$, mislim da je ovo dobro?

Sa istim targetiranjem i potrosenim sredstvima sam dobio mnogo manje kod nas. A bukvalno sve isto.
Manje reakcija je bilo a veci reach.

Dw samo iz ads managera presjek po drzavama da vidim gdje je najvise odvuklo.

Ja ne vidim gde je to…Vidim samo opciju po godinama a ne i po drzavama…
Ipak sam se zeznuo, potroseno je 2.5$ na ovo.

A i na ovom izvestaju mi fale GB i SWE…

EDIT: Nasao sam :slight_smile:

A ti stipso jedna daj vise tu sliku da vidim koja ti je otisla viralno :slight_smile: Ako neces ovde javno daj bar na pp :stuck_out_tongue:

A dobro je to. Douse ako ti je nisa fudbal kao ona stranica za Balkan uvijek ce te zemlje dobro reagovati, targetiraj ih pojedinacno za jos bolje rezultate.

GB, Swis, Sweden je druga prica. Jer to me samo zanimalo kako si pomjesao zemlje gdje je odvuklo reklamu.

Mnogi su na jednoj drugoj temi popljuvali AMG-a, medjutim ja sam takodjer slijedeci njegove savjete uspio u odlicnoj promociji za malo para, doduse za nase trziste pa je upitno koliko je tu bilo koristi, ali ok, to je manje bitno.
Hvala AMG :slight_smile:

2 Likeova

Jedno pitanje za vas koji dobijete veliki rich na sliku. Kakva je korist od toga konkretno, dobiješ sad 10 000 likova na sliku, pozivaš ljude, dobivaš likove na page i kako sad to monetizirati? Staviš link objavu i što dobiješ? Doseg opet skoro nula pretpostavljam.

Druga stvar jer kada uspiješ takav doseg imati za link na članak pa u članku oglase i odmah monetizacija, alii ovo se meni sve čini uspjeh bez uspjeha, ako nisam u pravu demantirajte me.

1 Like

Loše pretpostavljaš…

Eto npr. slike su dobar put za kvalitetan reach kasnije potreban da bi i linkovi imali solidnu dostupnost.

Lik je tu prodavao Page (necu ga imenovati) od sada vec 100K fanova, sve su same slike u Objavama bile i tek je odnedavno počeo stavljati Linkove za IA i vidim da mu dobro ide, bar po broju javno vidljivih Lajkova po link-objavi…

Znaci, nemoze sve preko noci, treba vremena nakupiti raju i kasnije to unovciti… ukoliko mislite s nule fanova odmah zaradjivati… tesko do nikako!

Samo od tebe zavisi kako ćeš tu stranicu posle unovčiti, slike su samo jedna “mala” odskočna daska, a sve drugo je umeće kako i na koji način želiš da stranice dalje ide i kojim putem. Da li je to npr: affiliate (Amazon, Rakuten, CJ, ClickBank, ShareASale), onda kreiranje sadržaja za stranicu, a posle kroz IA unovčavanje, onda klasični blog sa savetima, premium članstvo itd… jako širok spektar mogućnosti imaš, a sve ostalo je na vlasniku stranice i njegovom umeću…

Konkretan primer: Oprema za kampovanje, smisliš neku foru sa slikom ili video materijalom kamperu medved odneo šator (zanimljivo i dopadljivo, nije samo sukob između dve ili više grupa koje se raspravljaju), ako imaš sreće ode viralno, pozoveš ljude da lajkuju stranicu, a za to vreme pripremiš blog i uradiš recenzije proizvoda. Nastaviš u istom stilu zanimljivog i dopadljivog ali ovaj put sa svojim blogom, posle od kupovine %%%% koji dobiješ reinvestiraš u dalje oglašavanje (zanimljiv naslov (može biti drugačiji od naslova na WP) + slika za FB (to je slika koja je različita od one koju postaviš u WP kao standardnu) od prilike jedna od varijacija na temu unovčavanja, ima ih jako dosta…

Za sve ovo je potrebno vreme i novac koji ulažeš, nema ništa od 0$ do milionera, bez ulaganja u oglašavanje i promocije FB stranice, bloga, proizvoda, itd… kreiranja sadržaja, video recenzija, podcast + još affiliate stranica (stranice koje još uže gađaju primarnu nišu) ukratko :slight_smile: to je to, široko - knjiga

1 Like

Može se i bez ulaganja doći do novca i onda taj zarađeni novac uložiti u reklame ali svaka ti objava mora otići VIRAL što nije lahko, ali ako trenutno nemaš novca a imaš slobodnog vremena, guglaj, čitaj, pitaj i vremenom ćeš stići potrebno znanje.

Evo konkretno, obrazloži ovu tvoju rečenicu “Može se i bez ulaganja doći do novca” svaki korisnik ovog foruma postavlja pitanje "Kako da dođe do zarade bez ulaganja, ne mora da postavi pitanje, nego da misli o tome.

Ako već ulazite u konverzaciju i govorite nešto da je to moguće, onda ide obrazloženje zašto ste to rekli, nije ni čudo što svaka diskusija ode u raspad, jer eto svako se uključi sa “teorijom” može i to je to… Niko ne traži “žvakanje” materije uz odgovor, nego konkretan primer za ono što kažete, jer to pomaže ljudima.

PS. Evo za 48 časova samo uz ovaj kuhinjski set možete zaraditi i do 300KN dnevno.

2 Likeova

Napisao sam gore, gotovo svaki sadržaj koji objaviš mora biti viralan.
Eh sada dolazi pitanje kako napraviti viralan sadržaj? To ti niko ne može odgovoriti na ovo pitanje. Tu je potrebno puno sreće i iskustva. Ono što može pomoći pri stvaranju jeste pratiti trend i stalno izbacivati kvalitetan sadržaj koji će probuditi neku emociju. Objava ako na kraju neće probudit emociju, neće biti ni share-ovanja a tako ni viralnog sadržaja.

guten morgen guten morgen hejters kiss my polni orgen


EU zemlje, Svajcarska, Svedska, Nemacka, Engleska, Francuska, Danska i Norveska. Dugo nisam nista pustao pa reko ajd da se poigram malo. A ovo invajtovanje je Tantalova muka…

1 Like