Facebook tutorijal, kako krenuti od 0 i korištenje istog

hahaha ratnik Jerinimo bi da se bije, sjedi jedan.

Sta kazes? Kompromitovan ti rad, nemoj zajebavati, na koji nacin?

A nisi morao stranicu postaviti, postavio sam ja vec :smile:

Ja nisam pomagao? @bugi @mago @petarcro @themisheman @start77 jel vam nisam pomogao i objasnio na pp?
Ma bre uostalom zabole me bre, iskljucujem se a vi nastavite sa vasim isfrustriranim zivotima!

A sorry pogresno sam protumacio post, ja sam mislio da si ti rekao da ne postavljas slike u postove a ti si pricao nesto potpuno drugo, izvini jos jednom :slight_smile:

1 Like

Jedino kome slabo ulazi u glavu si ti.

evo ovako cu samo reci, @amg kad sam tebe pitao odg je bio provaj pa ces viditi kako ide

nakon toga sam @Jeronimo034 pitao odgovor je bio doslovno ovakav: moja stranica ti je ta, slika je ta i boostao sam to to i to, znaci cak i sliku mi je poslao tocno targeta i svega. Identicnu sliku sam iza njega boostao vec 2 put jer mi on kaze boostaj je…nakon toga otkrije nesto kolega jeronimo i odma mi salje u inbox da probam i ja…

Btw istu ali istu njegovi sliku koju sam ja boostao dobio sam like za 0.0002.

Eto toliko o pomoci sa od @amg i pomoci od @Jeronimo034

2 Likeova

Pa sta si ocekivao? Imao si citav tutorijal sta i kako u vidu ove teme?

Evo tvog odgovora putem poruka koje smo razmjenjivali nakon sto si me nesto pitao cak se i sam zahvaljujes na kako sam kazes ovako razradjenom odgovoru a sad odjednom nesto ne odgovara.

inace to se zove kurtuazija, ako ti neko napise tj ponovi nesto a ti ga zamolis primjer da ti pokaze i on te odjebe jer ipak da se razumimo teorijetski je jedno a prakticno znat drugo drugo. to ti je ka kad zavrsis fakultet, sve znas o necemu (npr gradjevini) a onda dodjes na gradiliste i neznas apsolutno nista, jer niko nije nista pokaza nego su ti samo objasnjavali u teoriji sve a nista na primjerima

“Hvala na detaljnom i razradjenom odgovoru” bgt. nemoj biti dvolican, prvo jedno a sad drugo. Pa tvoj je problem ako tebi poslije tutorijala u vidu ove teme i odgovora u poruci nije nesto jasno :smile:

1 Like

Istina

dragi ako nekuzis ironiju to nije moj problem, ali neda mi se zamarat sa tobom nebitan si ko snig u maju kojeg je severina vidila

1 Like

Hvala na detaljnom i razradjenom odgovoru :slight_smile:

1 Like

Drugari pustite ga neka zivi u svom ubedjenju, nije vredan rasprave.

Lol :joy::joy:

kakva je to svađa bez mene, pravite račun bez krčmara

picke ste svi

hahahahahhahahhahahahah

2 Likeova

Interesantno neko je prijavio dva videa sa moje stranice :joy:

Ja sam se sad uključio i bolji Facebook tutorijal, kako krenuti od 0 u ovim zadnjim topic-ima nisam do sad pročitao :grin:. Ovo mi više liči na scenario filma “ko je prvi počeo rat” :confused:.
Moje mišljenje je da svako ima parvo da donosi samostalno odluke I on lično odgovara za te odluke, a isto tako svako će sam proceniti ko mu je prijatelj i da li je neko nekome pomogao ili ga je nešto zajebao.
Ne želim pričati o bilo kome, nego samo želim u svoje ime da se zahvalim svakome ko mi je odgovorio na moje postavljeno pitanje. Da li sam ja kome to pružio? znaće oni koji su dobili odgovor od mene.

1 Like

Evo da ja dam neke informacije na koje sam naletio.
Znaci za sad najbolje funkcionira neka vrsta rivalstva, tj ponudite 2-4-6 opcija i da ljudi “odluce” koja je najbolja. Za EU(Portugal, španjolska,) je lagano mozda cak i lakse nego za HR. Koliko sam skuzio bitno je da dobro ciljate opcije koje ste ponudili u interesima i da je postotak lajkova od ljudi koji su vidjeli objavu iznad 10 %.

Kad je u pitanju USA tu nikako da shvatim kako napraviti dobru kampanju jer znao sam imati i po 20% reakcija - znaci 100 ljudi vidi objavu, 20 njih odreagira ali nikako da krene kao u europi i organich reach je jako ogranicen. 1000 ljudi placen - 100 ljudi organic dok je u EU 1000 ljudi placen - 1000 ljudi organic.

Na kraju se sve svede na pitanje isplativosti a po meni bez velikih ulaganja i jako kvalitetnog sadrzaja tesko da se moze veci uspjeh napravit.

Postotak invitea na pageove mi je 10-20 % od ljudi koji su lajkali objave. što u grubo znaci da za 100 000 pratitelja morate imati barem 500 000 razlicitih ljudi koji su lajkali vase objave a to u početku košta. Zatim treba pogoditi nišu na kojoj i možete nešto zaraditi jer realno ako odaberete preusku tesko cete nalaziti clanke sa kojima cete moci to iskorititi.

Ovo sa IA je odlicna metoda za one koji imaju od prije velike stranice a krenut sada od nule ne znam koliko je isplativo.

Ima i onda metoda sa sheranjem po grupama samo i tu postoji caka - treba nac dobre grupe, ako su pravila labava odaziv je nikakav jer svakih par minuta netko stavi novu objavu. Ako su pravila stroga treba prava kvaliteta i oprez da se ne pretjera da ne dobite ban koji je lako moguc kako iz grupe tako i cijelog accounta.

3 Likeova

Ja očito baš nemam sreće s tim FB. Probala sam ovu taktiku i čini mi se da bi dobro djelovala da me FB ne sabotira non stop.

Jučer sam napravila ful dobru grafiku da ljudi glasaju o mačkama, jer imam stranicu o ljubimcima i na početku se krenuo oglas prikazivat i imao je dobre rezultate, al pošto je bio dosta slab reach sam još dodala par država i taj put kad su mi reviewali sliku su zaključili da ima previše teksta i da će je kao manje prikazivati, ali nisu je uopće više prikazivali.

Danas sam napravila novu grafiku, isto za glasat za mačku ili psa baš kako je gore u tutorialu prikazano, stavila sam 15$ za 1 dan, targetirala USA, Kanadu, UK i pisalo je da će bit reach nekih 4000-6000 ali prolaze sati, a oglas nije prikazan niti jednom. Stavila sam zatim neke možda manje kompetitivne europske države no ni dalje se nije prikazivalo. Sad sam još dodala i Filipine od kud inače uvijek dobijem hrpu jeftinih lajkova, ako ni to ne upali onda stvarno ne znam.

Ja pokusavam ovo sa adult stranicom, evo tek iz cetvrtog puta su mi odobrili ad. Veoma su strogi sto se tice adult sadrzaja. Pise da su odobrili reklamu pa cemo videti.
Targetirao sam sve muskarce iz US, UK, Kanade i Australije.

Pa to je u principu to. Sve receno. Jedan savet za invajtovanje, napravite 6 opcija za glasanje zbog lakseg invajtovanja kasnije, jer ako imas samo dve uzasna je muka skrolovati 15k ljudi…Ovako ides po reakcijama i invajtujes.

@Monika.B
Za USA je malo slozenije, i ja jos ne mogu da provalim na koju foru FB nesto pusti a nesto ne. Neka objava mi ode daleko a neka ne, a u principu su iste. Za EU nije problem (mislim na sve zemlje) ali USA je nesto slozenije, ali i to ce da se provali :slight_smile:

Kod mene na onoj slici je sada situacija ovakva, odlucili smo jos malo da je pustimo, za sada je potroseno nesto malo manje od 5$.

Standardno da bi podstakli komentare, targetiramo npr ako je kao na ovoj slici Bayern Minhen, mi targetiramo i navijace Dortmunda da bi podstakli da komentarisu posto njihovog tima nema na slici a samim tim dobijamo i na besplatnoj vidljivosti.

1 Like