Facebook tutorijal, kako krenuti od 0 i korištenje istog

I mislim da je moja prva kampanja neslavno prosla :smiley:
0 page likeova
10 rekacija
154 reach
1$ potroseno
USA, Canada i Australia
Slike sve govore…

Screenshot_3

!

moje skromno mišljenje je da je previše teksta i da su male ikonice na slici … plus tamnija pozadina, tamna slova gore … opet ne znam, i ja počinjem uskoro pa ne znam šta me čeka :smiley:

jesi li malo proučavao tu publiku u audience insights … tu imaš dosta stvari korisnih … koliko je vjerovatno da će lajkovati, dijeliti, komentarisati itd. itd.

Tekst ti zauzima vise od 20% slike samim tim i FB reze objavu nacisto. Ovo sve sto ti je @korisnik9758789 rekao stoji i treba da se ispravi. Generalno ne moze ta prica (srce, lajk itd) da se iskoristi za svaku nichu. Ja za ribolov to ne koristim uopste jer ne daje rezultate. Posle kad sednem za komp pokazacu vam rezultat prosle kampanje koja mi je donela 2,5k page lajkova i slika nema veze sa metodom sa pocetka teksta. Treba istrazivati i traziti sta daje rezultate a ne slepo drzati se jedne te iste stvari. Posle kad sednem za komp objasnicu i zasto.

1 Like

dakle losa slika lose targetiranje

pocetnicke greske bice bolje valjda heh

Evo kao sto sam obecao rezultati zadnje kampanje, potroseno je 6 ili 7 dolara. Lajkova stranice je bilo preko 3k.
Screenshot_3

Slika je bila u kategoriji “memes” ali dosta zanimljiva. Kad se tek krece sa stranicom malo je teze naci odgovarajucu sliku da provereno znas da ce da ode daleko, ali i za to ima resenja.

Ukoliko stranica vec ima neku publiku

U toj varijanti je vec sve dosta jednostavni, sve sto treba da se uradi je da se testiraju potencijalne slike za reklame. Popstavis na stranicu “kandidate” i ispratis kako vec ljudi reaguju (gde ces bolji uzorak od onih koji su vec lajkovali stranicu, relevantnost 8+ provereno. Uglavnom 10 ali da se ogradim uvek malo).
E sad sto se tice targetiranja u tom slucaju, krece se sa opstim stvarima. Npr ako je stranica iz fudbal/nogomet niche kreces sa opstim, tipa “football” za EU ili “Soccer” za US. Ako je vec na slici nesto sto moze da ti da vise informacija (tipa odredjeni igrac, fudbalski klub itd) onda pratis i to u targetiranju. Obavezno ukoliko je klub/igrac u pitanju, targetiras i onu drugu skupinu koja je “protiv” “glavnog lika” sa slike kako bi izazvao i negativne komentare.
E sad sto se tice godina, najaktivniji su oni od 13-17 i sigurno ce da bude najniza cena engagmenta ali to je vec malo mac sa dve ostrice. Takva publika je “jeftina” jer nije “buying” publika, ali moze da se iskoristi za pocetni zamah stranice, kasnije bih ja to izbegavao jer obaraju CPM. To bi bilo to ukratko za stranice koje vec imaju neku publiku a ne znate sta da gurate na reklamu.

Ukoliko stranica krece od nule

Sto se tice targetiranja sve je isto u principu kao i sa prvim primerom. Ovde najveci problem predstavlja to sto nemate uzorak. E u toj varijanti treba otici na konkurentsku stranicu i baciti pogled sta i kako oni rade.
Lepo se vide slike koje su najbolje prosle kod njih, kad nadjete ono sto ide odmah “desni klik itd” :smiley:
U ovoj varijanti bih krenuo sa varijantom od 13-17 godina da stranica dobije zamah, kasnije samo preko, tj ako hocete veci CPM onda se gadja skuplja publika.

Valjda napisah sve sto sam hteo… U principu, sve je ovo jako prosto, samo treba pratiti, gledati, razmisljati. Najgora je varijanta kad se mozak “uljuljka” pa prestane sam da smislja nacine vec se bavi samo plagijatom i gotovim proizvodima. Ne podcenjujte sebe vec radite na sebi i ucite, gledajte, osluskujte.

P.S. posto sam vec dobio 5-6 pitanja na pp, mrzi me da svima pisem isto. Ako sta ko ima da pita neka pita ovde. Nisam strucnjak, ali ponesto i znam, a mozda se ukljuci jos ko.

3 Likeova

eh ovako meni nešto treba :smiley: kada bih 3-4 takva posta ubo ufff :smiley:

Ja za 9e dobio 6 lajkova na page :slight_smile:

Morat ću da mijenjam taktiku

ha-ha

(isprika Komentaru) :o:

nisi trebao pustiti, cim posle prvog-drugog eura vidis da ne ide gasi i pravi druge, ja sam sinoc pustio 7 oglasa … jutros sam 4 ugasio, tri se nekako drze, u medjuvremenu sam napravio jos dva pa cu vidjet sutra kako ce proci preko noci … ako ne znas nisu moras testirati, gledati sta prolazi sta ne

daj mi reci, gdje pogledam koliko će mi se ukupno naplatiti ovaj mjesec? Ni sam ne znam koja cifra je Total… imao sam par reklama, neki limit, pa sad ne znam što ću zapravo platiti

https://www.facebook.com/ads/manager/account_settings/account_billing/

dole piše Amount Spent:

Jeste vidjeli na nekim stranicama da izbacuju Story? Znaci koliko sam skuzia sad postoji Story na Facebook Stranicama. Da li je jos to netko vidia i da li netko od vas ima/koristi tu funkciju?

Na kojoj si to stranici vidio? :open_mouth: Ja znam samo za ono da se može staviti video umjesto cover slike, za story nisam znao.

Hvala na djeljenju. Imam par pitanja ako mozes dat savjet.
Kad usporedi brojke imam identicne statse. Znaci na opceniti reach cc 5.5% angažman na objavu. Dali je to tvoje USA?

Publika su možda i najvrjednije iz USA - žene od 27 do 50 godina.
Na objavi reach 3300 za sad - 130 lajkova, 45 share, 13 komentara + 25 lajkova na moj page. Potroseno 3 $ za test. Sad me zanima kako ti dobis takav zamah, koliki ti je paid reach na toj objavi? Koliki ti je dnevni buđet. Jer stavis sve na jedan dan ili kroz par dana? Dali sa vremenom pocne padati cijena na 1000 reacha? Ima tu više tih finesa da to uspije.

Ja sam planirao stavit tipa 50 $ i na 1 dan da cim više ljudi pokupim kako bi postalo viralno a ovo su detalji publike koju sam targetirao:
Odabir vaše publike je odlično!
Veličina potencijalne publike: 16.499.000 ljudi

2 Likeova

@petarcro Da se ubacim i ja, ja sam pokusao to viralno, stavio sam 300 eura na 18 dana, sto ti dodje oko 15 eura dnevno. Rezultati su sledeci. Nakon 5 dana, 15k lajkova na slici, 350 komentara, 120 deljenja. Dospreo sam do 110 000 ljudi od toga 22 000 prirodno. Trenutni broj lajkova na stranici je 1000+. Za 5 dana ja sam zadovoljan. Dakle isplati se ici na viralno ko ima love, moja kampanja ce trajati jos 13 dana, pa cemo videti kako ce to sve izgledati. Napominjem da je Publika samo iz USA,UK, Australija,Canada i New Zeland. :slight_smile:

1 Like

Dali si prvo radio kakav kratak test da vidis dali je kampanja dobra?

evo mene nesto sam pokusavao haha jutros ustadoh vidim ovo

moram mijenjati i content i definisati nišu, ovo ne valja ništa :smiley:

@petarcro Bas tako, prvo sam postavio jednu sliku da biraju lajk ili srce, za 30 eura dobio sam 1000 lajkova na slici, ja sav srecan. Zatim za 10 eura stavim ovu moju sliku i vidim da dobijam jos bolje rezultate nego na prvu i onda lupim 300 eura na 18 dana i eto super ide. Nisam ciljao nisu, jednostavno oznacio moje 5 zemlje, godine od 13-40 i to je to nista vise. :slight_smile:

Evo jutros lupio sam par video na svaki video po 10 eura, rezultati su odlicni, primetio sam da kad stavim 10 eura dnevno daje bolje rezultate nego kad tih istih 10 eura razvuces na 10 dana. :slight_smile:

1 Like

Ja se prihvatila ovog boosta iz znatiželje, ali i u nadi da ću ušićariti pokoji lajk :slight_smile:

Nikakva velika lova … 1 ili 2 $.

Prvih dva tri pokušaja čisti promašaj, a fotke tipa; izbor ovog ili onog tj. srce ili lajk…

I skoro odustah, ali onda sam iskopala iz osobne galerije neku fotku koju sam slikala prije 5-6 godina i stavih ju uz nekih par riječi … …evo rezultata za nepunih 2$ …što mislite je li to dobro prošlo, da li da povećam budžet?

Lajkova na fotku je točno 1335, a na stranicu oko 170, nešto prirodnih a nešto onih sa invite … pozvala sam do sada oko 350 … bojim se više od 200 pozivati dnevno da me ne opali neki ban. Ali s obziirom kako reagiraju na invite mislim da na ovih 1335 mogu dobiti još puno više od ovih 170.

01

1 Like

Ovo su ti odlicni rezultati za 2$ samo. Lupi ti tu 10$ podhitno. :smiley: Kad vidis da nesto ide ne ostavljaj ga, nego dodaj budzet. :wink:

Update: Ja dnevno saljem 490 poziva sa 6 profila sto ti dodje oko 3000 poziva dnevno. I nema bana, vec tako 5 dana radim. :smiley:

1 Like