Facebook tutorijal, kako krenuti od 0 i korištenje istog

pa koja je tvoja slika iz arhive, koja vrsta slike? :smiley: koja niša?

Da, mislim da hoću…
Pa ja ne znam da li to može budući da ti u biti pozivaš ljude kao stranica a ne kao profil …ne znam…

1 Like

niša je pets

1 Like

Inace moja slika koja je dobila 15k lajkova za 5 dana je takodje Pets. Da biraju sta vise vole macku ili psa. Lajk ili srce. Tako da, bacite se na Pets da privucete Publiku na stranicu a posle cime ce da se bavite lako cete to odluciti. :slight_smile:

Ma imala sam ja u prva tri pokušaja po meni puno zanimljivije slike, ali nisu imale ovakav odaziv. Očito se baš mora pogoditi na što masa reagira a ne ono što se nekome osobno čini kul :slight_smile:

2 Likeova

@mikica Nisam procitao nigde mozda si napisala ali nema veze, jel radis sa nasom Publikom ili stranom ? :slight_smile:

Pozivas kao profil a ne kao stranica.

1 Like

@Edis_Alic Tacno tako. :slight_smile:

Ima li netko od vas da će napokon postaviti primjer svoje slike i ostalog… :smiley:

@Aleksandar95 nažalost stranica je domaća.

Uhh… ja imam dva profila i sama sebe sam pozvala da lajkam :smiley: …tek toliko da provjerim da li će se moje pravo ime ljudima prikazivati i pisalo mi je da me poziva stranica XX a ne moj orginalni profil … ne znam…

2 Likeova

@mikica Ja koristim kupljeni Auto Invite, dakle skripta sama poziva do 490 pozivnica. Imas i besplatne verzije toga, pa ako ne koristis kreni da koristis to, ja stavim da poziva odem da rucam i kad se vratim pozvano 490 osobe. :smiley: Takodje imam skriptu koja poziva ljude koji su nesto komentarisali na stranicu. :slight_smile:

Update: Evo besplatne verzije:

ma ja ti se bojim tih skripti k’o vrag tamjana … ne volim ban… ako dobijem neko upozorenje već samu banani, a o banu da i ne govorim :smiley:

1 Like

Ja kad sam je kupio pisalo je da je FB odobrio tu skriptu i skripta radi do 490 poziva, dokle je FB dozvolio. Dakle skripta je nastelovana po FB pravilima. :slight_smile:

Skripte mozete kupiti na ovoj stranici, tu sam ja kupio moje dve: www.fblikeinviter.com

upravo to, ja se borim sam sa sobom hahaha

1 Like

Pa hajde mogla bih probati budući da ću ovu fotku ostaviti jo neko vrijeme, a žao mi ne iskoristiti sve ove lajkove dok su barem donekle “friški”.
Naime ja sam primjetila da ovi što friško lajkaju fotku puno prije prihvate invite nego oni koji su lajkali prije nekoliko sati ili prošli dan.
Zato sada visim pred laptopom i svako malo invajtam nove friške lajkove :smiley:

2 Likeova

@mikica Udji na sajt koji sam napisao gore, imas besplatnu verziju skripte, ali preporucujem da kupis jer 10$ nije nista a PRO skripta je mnogo mnogo bolja. :slight_smile:

Evo ti jedan tip kako da znas da li da pustas reklamu da ide danima ili ne. Pustis reklamu i nakon 500 impresija FB ti ocenjuje da li je slika relativna za targetiranu publiku. Ako je 10 (sto je ujedno i najvisa ocena) nastavljas sa reklamom, ako nije gasis i ides novi boost. Ako ubodes to onda ide i veliki organski reach sto svakako ako je specificna nicha kao sto je npr ribolov (ili su ljudi zaludjeni ili ne mogu da se nacude kako “budale” zevaju u plovak ceo dan :smiley: ) onda se ne izvlaci mnogo iz tog velikog organskog reacha, ali verujem da ukoliko su komercijalnije teme da moze itekako da se dobro prodje. Da publika je US, CA, Au, NZ i UK.

Sto se tice ulaganja preko 1$ to je za mene budalastina, guranje necega na silu. Post ako je dobar dovoljan mu je 1$ da napravi rezultate (sto se vidi iz xz postova koje sam kacio) tako da nema potrebe rasipati se. Ja bi sa 300 dolara napravio stranicu od 50k ljudi minimum …

Evo jedne kampanje koja je u toku.
Screenshot_2
Evo koliko je potroseno

A zemlje

Zato se ne zanosite nekim silnim parama, nego radite na optimizaciji. Bolje potrosite 50$ da vidite sta prolazi u vasoj nichi nego silovati nesto i vestacki dobijati reach bez povrata novca.

6 Likeova

Kod mene je za 95% oglasa ocjena 10 tako da ne mislim bas da je to neki pokazatelj.
Mislim da i ovisi dosta o niši i publici. Danas cu stavit 30-50 $ pa da vidim kako ce se razvijat. 1 % od reacha mi lajkaju direktno page pa me bas zanima. Objavit cu kroz dan dva rezultate.

Zasto bi bacao toliko para? Opet ti kazem, to je vestacki paid reach. Da je post dobar ljudi bi reagovali, ocito da nije dobar ukoliko nemas engagment. Menjaj post, bolje napravi 10 razlicitih postova i na svaki stavi po dolar nego sto ces da stucas 50$ za jedan dan. Toliko se ulaze kad imas povrat kroz prodaje (dropshipping) a ne na gradjenje stranica.

Sve preko 0.0005$ po engagmentu je previse. Trazi post, kad ubodes pravi post dovoljno ti je 5-6 takvih postova da dignes stranicu na veliki broj. Ono sto je isto jako bitno, to je sadrzaj na samoj stranici. Znaci i na stranici mora da bude kvalitetan sadrzaj, jer uglavnom pre nego sto stisnu lajk dodju na stranicu pa malo pogledaju pa tek onda ide LIKE. To vidim po tome gde mi dodje najvise lajkova.

EDIT: I ne drzite se kao pijan plota za “srca” like itd. Video i slike obicne tipa “memes” u nichi znaju da naprave daleko bolji rezultat u pojedinim situacijama.

2 Likeova

Engagment je odlican ali je ciljana publika ocito skupa. Kazem ti imam ukupan postotak engagmenta na oglas isto kao i ovaj tvoj gore sta imas milijun za 7 $. Nije bas to tako sve crno na bijelo kako mi mislimo da face funckinoira. Moguce da je u tvojoj nishi i puno manje oglasivaca pa zato tako jeftino prolazis.

Znaci Paid reach 1200/ organic 2400 - 180 angažmana( cak 45 share i 25 lajkova na page) - oko 3 $ potrošeno. Cudno mi je kako mi ne prolazi pa sam mislio mozda treba veci pocetni zamah s tim da mi page ima 200 lajkova…