Facebook tutorijal, kako krenuti od 0 i korištenje istog

Stranica juce napravljena, resio sam da idem worldwide pa sta bude. Naravno kao i uvek ide 1$ dnevno, a ovo su rezultati za malo vise od 24h. Bez invajtovanja (mrzi me :smiley: )

Screenshot_2
Screenshot_3

Pa kako, mozes li reci bar koja je nitche-a?

Nasao sam post koji mi se svidja, opste targetiranje i pustio boost :slight_smile: Nikakva filozofija.

1 Like

Koliko page like si dobio od tog posta?

Pa imas na slici.

Gle stvarno. Nisam obratio pažnju :slight_smile:

sry zbog slike u linku, nisam mogao drugacije…
Da li je probao ovo iko? Ta osoba vjerovatno treba dodati payment details i pustiti kampanju ili?

To ti je ako neko od ponudjenih prijatelja nikada do sada nije koristio bustovanje, svako ko prihvati dobijas 10$.

Inace ono sto je prekljuce pusteno raste ko blesavo, presao sam preko 1k lajkova i 1.2k followera. Definitivno treba gradidi stranice na ovaj nacin, ono moze da bude i kao posao, ulois 100$ i dobijes brdo lajkova i posle zalivadis po dosta vecoj ceni :smiley:

Screenshot_1
Screenshot_2

Nego oce li neko da kaze kakav mu je eCPM za ove zemlje druge i trece kategorije?

Od kud je vecina like-ova?

Pravo da ti kazem i ja jedva cekam da se statistika ucita za to, nova je stranica i za taj segment statistike kasni nekoliko dana. Po Ads menageru vidim da je bar 30% ako ne i vise otisao na top tier 1 zemlje, tako da se nadam najboljem. Ali videcemo kad se sve ucita da ne pricam napamet.
Iskreno, bas me briga odakle su. Neka oni budu aktivni i neka ulaze na clanke, donosice sigurno nesto. E sad dal to bilo 1-2-3-7$ na 1k prikaza, manje je bitno, bitno je da bude aktivno.
|Dosta puta mi se desi npr. da za US mi bude nesto preko 2 eCPM, tako da nece mnogo da se gubi.

EDIT: Evo po reachu moze da se pretpostavi kako ce da izgleda odnos lajkova. U principu nije lose.
Screenshot_3

Pazi ja tipa u pet nichi, imam 4k lajkova po svakom boostu, nikako da predjem 950 lajkova vec 2 nedelje… A boostao sam mozda 5 posta za to vreme, invite ih ja sve ali uopste ljudi ne lajkuju… a share,lajkovi, komentari, kao ludo… jesi li imao takav problem nekad?

Imao sam u ribolovu. I uzasno me iznerviraju :smiley:
Provalio sam da ne treba da ih covek zove da lajkuju stranicu u postu. Mislim na ono iznad posta “like @ime stranice for more”, jer tako naslucuju podvalu sto u principu i jeste.
Post treba da bude prirodan, znaci bez tog napadno like for more. Prosecan FB korisnik ne obraca paznju na feed-u da li mu pise sponsored, suggested ili ne pise nista. To sto je to nama profesionalna deformacija pa sve vidimo to je druga stvar. Znaci treba im servirati prirodan post, i dolaze lajkovi. Evo bas vidim i na ribolovu danas sam pustio bez toga i doslo je oko 100 novih lajkova sa tog posta. Tu su mi samo US,CA, NZ i AU zemlje. Mislim na stranicu, a tu tek treba da invajtujem ljude.

Vecina ce biti te lijeve zemlje, ne isplati se tako ww bez samo targetiranja t1 i t2 zemalja.

Videcemo kad se ucita statistika, po ovom odnosu koji ljudi vide objavu ima razloga za optimizam :slight_smile:
Ako nije ocekivano, narokam 50k za 2 meseca i prodam :slight_smile:

Kako bi bilo dobro da su indijci dobro plaćeni, nema gdje ih nema čovječe…većinu ovih stranih poznatih stranica vidim da drze indijci, a i u komentarima većinom indijci…

1 Like

Pozdrav ljudi, kao prvo ovdje ste napisali hrpu korisnih savjeta, stvarno svaka čast.

I ja sam počeo sa građenjem stranice, vrsta je putovanja.

Uglavnom, nisam zadovoljan uspjehom, nadam se da ćete me moći savjetovati :slight_smile:

Ovo su primjeri oglasa, i ciljanje

Ciljao sam sve ljude iz Kanade, USA, Engleske i Australije, koji likeaju Backpacking, I love New York, Paris by night, I love Paris

Ciljao sam frequent travellers iz Los Angelesa i New Yorka

Ciljao sam žene od 18-34 kojim se sviđa backpacking i neke stranice kao moja.

Sve koji su likeali sam povao, ali nitko nije likeako stranicu. Pretpostavljam da je to zbog toga što Facebook više ne šalje notifikaciju da je korisnik pozvan na stranicu.

Napravio sam i jedan video, isto nije bio uspješan.

Koje su vaše strategije, s obzirom da više ne funkcionira pozivanje ljudi?

Što sam trebao bolje napraviti ?

Targettiras najskuplje moguće zemlje. Ne mogu ti konkretno govoriti sto da tocno ciljas jer se ne razumijem u taj niche ali mislim da bi ti bilo pametno istraziti npr neke pod-niche u tom nicheu i onda to targettiras

Zar nije najbolje ciljati skupe zemlje, jer ce se one poslije najvise isplatiti ?

Previše tražiš od ljudi, tražiš da tagaju frenda, lajkaju stranicu, dok oni vjerovatno hoće da lajkaju sliku i tu nastaje zbrka. To mora biti što jednostavnije. Da sam ja vidio ovu tvoju prvu sliku, samo bi prešao preko nje. Na slici su mi dva ista grada (barem po slici), tako da mi to nije probudilo neki osjećaj ili emociju. Na slici mora biti prikazana neka suprotnost, po čemu se jedan razlikuje od drugog.

Ako hoćeš na ovaj način imati dobar reach, ljude moraš navesti bukvalno da se udaraju čija će strana pobijediti.

Tražiš od ljudi iz Kanade, Eng i Australije da se takmiče između Pariza i NY-a :thinking:

Ovaj sistem koji sada svi masovno guraju je samo za publiku do 18 godina, preko toga to ne prolazi tako dobro, a da ne pricamo o najplacenijem starosnom dobu (30+).
Testirajte, trazite, spijunirajte pa to pustajte. Jbg sada svi oce da podele sliku na dva dela i ovamo srce ovamo lajk i teraj. Da to pravi stranice sada bi svi mi imali po 5 miliona ljudi.
To je samo za decu, pokusajte sa videom i prijatno cete da se iznenadite :wink:

2 Likeova