Facebookov izlaz na burzu bi mogao uzrokovati novo "puknuće balona"?

zato sto nije groupon. Fb je mrtav, upravo se odrzava misa zadusnica,
kad ga gurnu u jarak treba iskoristiti priliku

Isto tako, Google search je sve lošiji i lošiji. Također, pokušava biti sve više social tako da će i rezultati pretraživanja biti sve više social (odnosno gori, jer ćeš teže naći stvarno nešto organsko, a ne nešto što je tvoj prijatelj lajkao, G+ i tako dalje).

Po meni stvar će se sve više i više izjednjačavati, a u tom scenariju osim ako G+ procvate, Facebook ide u plus, a Google u minus.

Baš sam se pratio ovih dva dana, oglase više ne primječujem, oni su tamo negdje u desnoj strani i moje vidno područje tamo ne ide.
Pretpostavljam da fejsbukovi stručnjaci rade na rješavanju ovog problema:)
Dok google oglasi iskaču na svakoj stranici drugačije.

Neznam otkud toliki optimizan ako svaka socijalna mreža ima istih problema i ako fejsbuk koji ima silne milijune nemože naći rješenje…

I baš nedavno pročitao neki članak ako sam dobro shvatio, preko neke kompanije fejsbuk insiders (to su vjerovatno ljudi u fejsu) su prodali dionica u vrijednosti 9 milijardi dolara, kupili niti jednu.
Prosječna vrijednost zarade i vrijednsti dionica je 1-10 dok kod fejsa 1-60, kod amazona je 1-160 što je još luđe.
Neznam ako može amazon zašto nebi mogao fejsbuk.

Facebook “ima nešto”. Očigledno, to nešto nije malo - ima hrpu korisnika i sve što treba činiti, to je zadržati ih. I to će biti dovoljno da ljudi, kada se cijena dionica stabilizira, parkiraju svoje viškove kapitala tamo.

Najrazličitiji mediji koje danas koristimo (televizija, telefon, radio, pošta, novine, …) - sve to konvergira ka nekom budućem uni-mediju. Kako će taj medij izgledati u kući - možda će imati oblik uređaja najergonomičnijih i najjednostavnijih za korištenje (velikih zaslona sa zvučnicima u dnevnoj sobi, malih zaslona na hladnjacima, “pločica” kakve su sada popularne po torbama i džepovima), nečega u automobilu itd. a možda će imati oblik jedno “čipa v glavi” – nije bitno. Bitno je da će taj unimedij imati niz logičkih, arhitekturalnih slojeva koji će biti skriveniji ili vidljiviji korisniku (npr. danas su “Odašiljači i veze” primjer operatera jednog takvog sloja, mobilni operateri drugog, hosting-kompanije trećeg, operateri kabelske TV). “Operateri” na tim slojevima imatju svoj izvor prihoda. Daljnjom konvergencijom medija će se pojavljivati i nekakvi novi slojevi koji su do jučer bili “proizvodi”, ali su procesom konvergencije postali dio infrastrukture. Primjerice, CEZIH kojeg mi radimo (i slični javnozdravstveni integracijski okviri kakve rade druge države) će sutra postati dio infrastrukture kojeg više nećemo niti primjećivati koristeći zdravstvene značajke tog unimedija na sličan način na koji danas smatramo SMS-iranje aspektom telefoniranja. U tome smislu, kao što danas postoji Facebook kao društvena mreža koja je “aplikacija”, tako sutra može postati očigledno da nam u cjelokupnoj arhitekturi unimedija treba i nekakav “socijalni” sloj sa svojim protokolima za međusobno povezivanje. A tada će se javiti i operateri tog sloja.

[quote=“tsereg”]Facebook “ima nešto”. Očigledno, to nešto nije malo - ima hrpu korisnika i sve što treba činiti, to je zadržati ih. I to će biti dovoljno da ljudi, kada se cijena dionica stabilizira, parkiraju svoje viškove kapitala tamo.

Najrazličitiji mediji koje danas koristimo (televizija, telefon, radio, pošta, novine, …) - sve to konvergira ka nekom budućem uni-mediju. Kako će taj medij izgledati u kući - možda će imati oblik uređaja najergonomičnijih i najjednostavnijih za korištenje (velikih zaslona sa zvučnicima u dnevnoj sobi, malih zaslona na hladnjacima, “pločica” kakve su sada popularne po torbama i džepovima), nečega u automobilu itd. a možda će imati oblik jedno “čipa v glavi” – nije bitno. Bitno je da će taj unimedij imati niz logičkih, arhitekturalnih slojeva koji će biti skriveniji ili vidljiviji korisniku (npr. danas su “Odašiljači i veze” primjer operatera jednog takvog sloja, mobilni operateri drugog, hosting-kompanije trećeg, operateri kabelske TV). “Operateri” na tim slojevima imatju svoj izvor prihoda. Daljnjom konvergencijom medija će se pojavljivati i nekakvi novi slojevi koji su do jučer bili “proizvodi”, ali su procesom konvergencije postali dio infrastrukture. Primjerice, CEZIH kojeg mi radimo (i slični javnozdravstveni integracijski okviri kakve rade druge države) će sutra postati dio infrastrukture kojeg više nećemo niti primjećivati koristeći zdravstvene značajke tog unimedija na sličan način na koji danas smatramo SMS-iranje aspektom telefoniranja. U tome smislu, kao što danas postoji Facebook kao društvena mreža koja je “aplikacija”, tako sutra može postati očigledno da nam u cjelokupnoj arhitekturi unimedija treba i nekakav “socijalni” sloj sa svojim protokolima za međusobno povezivanje. A tada će se javiti i operateri tog sloja.[/quote]

mrak. Jedini problem je da facebook kao koncept i domena nema sto raditi u
tom i takvom svijetu obzirom da ce isti izgledat da babe cetaju o rucku
otvara se 1721 prozor sa receptima proicirajuci njihov trenutan izbor :slight_smile: a
uz to im hladnjak salje narudjbu za 12.792 proizvoda koji su nuzni za
pripremu svih ovih gozbi ili se decki cuju preko teveja, dogovore i kupe
ulaznicu za nesto i istovremeno rezerviraju stol broj 432 sa jastozima
koji jos plivaju negdje u latinskoj americi neznajuci da ce u roku 24 sata
biti ulovljeni, exspresnim dhl.om dopremljeni i aldente pripremljeni dok
jos trzaju svojim nozicama i gledaju okicama

sve se ovo naravno dogadja u virtualnom svijetu jer u stvarnom hiberniraju
na glukozi i virtualgeneratorworld im vrti film kak su jako vazni i poznati :slight_smile:

PREVARA STOLJEĆA OsnivaÄŤ “Facebooka” “izvukao” 174 miliona dolara prije pada dionica - Dnevni Avaz - Uvijek prvi!

hihi :smiley:

Ma da.
Da su na brzinu uduplali lovu bili bi genijalci, a sada kada nije prošlo prevareni su.
Pada mi par narodnih napamet, ali rađe ne! :slight_smile:

Mislim da se cijena dionice održava umjetno, tokom srijede i četvrtka je bio rast i sad opet prije vikenda pad. Sutra se ne trguje.

Korporacije koje su imale interes debelo financirati fejs sa suldo velikim novcima (i medijskim prostorom) i to se sve pakira pod prihode.
Nitko ne očekuje da će korporacije prestati ulagati novac (a zašto bi dalje ulagali, fino su se naplatili!). General Motors prvi povukao novce. Neka povuku još 5-6 klijenta ranga General Motors i fejsbuk gubi i preko $500 milijuna prihoda. Nije baš sitniš u igri.

Ukoliko i drugi to počnu činiti nebi se začudio da fejs uskoro postane kao i svaka druga socijalna mreža neprofitabilan ili na granici profitabilnosti.
E to bi onda bio hardcore slom.

[quote=“iNtuitive”]hihi :D[/quote]Da sam ja imao sreću da budem zaposlenik Facebooka, svoje bih dionice prodao prije nego bi ono zvono na burzi prestalo odzvanjati. I onda fiju kupiti neki otok - neki od onih što će uskoro potonuti, taman da traje koliko treba da se čovjek nauživa. :slight_smile:

Podsjećaš me na scenu kad Homer Simpson kupi Kubu :smiley:

To nisam gledao, moram!

Eto je, trenunto je na $28.84. Nije dugo trebalo čekati da se obistini moja prognoza.

A eto i vlasnik je izgubio neke $2 milijarde

Da sam Zukerberg, mijenjao bi se s Grcima “FB za Grčku”

Istjerao bi sve Grke i hodao gol Grčkom do kraja života.

Najveća ruska socijalna mreža odustala od IPO u nedogled. Kao razlog naveli Fejsuk debakl.
Vlasnicima dionica će podjeliti i upravljačka prava iako neće biti IPO.
Vjerovatno su računali na uspjeh fejsbuka pa su imali namjeru oni prošvercati na fejsbuk hypu.

[quote=“gorrc”]Najveća ruska socijalna mreža odustala od IPO u nedogled. Kao razlog naveli Fejsuk debakl.
Vlasnicima dionica će podjeliti i upravljačka prava iako neće biti IPO.
Vjerovatno su računali na uspjeh fejsbuka pa su imali namjeru oni prošvercati na fejsbuk hypu.[/quote]

Misliš na Badoo?

Vjerojatnije misli na ВКонтакте vk.com

ako je facebook zastitio svoj brend sa nekim kljucnim rijecima, kako npr fejs.mk opstaje ? Ja sam ubjedjen da sam procitao da su zastitili i “fejs”

Vkontakte, piše po novinama.
Trebao bi se tamo registrirati možda naiđem na neku ruskinju koja želi postati članica europske unije sljedeće godine:D

Odi u ukrajnu na EP i mozes ih cijeli kamion dovest :slight_smile:

Naći će se koja i za tebe. Možda i sa vlastitim kamionom :zub: