Gdje su silni online prosvjednici?

nemam ja tebi sta dokazivati ili bilo kome, ti svima dokazujes da si kao sto sam vec gore naveo idiot. Ajd valjda ce te ubrzo netko i banati pa ti skratiti muke ovdje…

Kako je krenulo uskoro će biti zabranjeno prošetati ulicom noseći hrvatsku zastavu…

[quote=“Sljaker”]Da, ali u okvirima zakona. Ovdje je prekršena jedna od temeljnih vrijednosnica Ustava - ugroženo je pravo na slobodu mišljenja i govora.
[/quote]

Banac se u vrijeme dok je Thompson bio aktualan postavljao pitanje dali se protiv netolerantnih treba boriti tolerantno?
Odlično filozofsko pitanje.

No država (vlast) je demonstrirala svoju moć, moć koju ima u rukama i isto tako se mogu pozvati na Ustav.
Recimo država je prešutjela situaciju u kojoj je jedan mljekar najavio da su 90-ih primili oružje u ruke pa da će ga i sada ako se stvari ne srede. To je prošlo ispod radara. Izjava je bila u afektu, no opet.

Ono što mene više smeta od zabrane ovog skupa, jer vlast se tu ipak može opravdati ili barem opravdati pred svojim biračkim tijelom jest političko nasilje nad Zdravkom Mamićem.
Divljak, temperamentan, no ništa mu se nemože prišiti. Institucije rade svoj posao a on ostaje čist.
Njegov povijesni interview gdje se ponašao pristojno postavio pitanje zašto političari imaju firme prepisane na odvjetnike koje surađuju sa državom a njega se proziva za sukob interesa. Dali je to licemjerno?
Zatim je otišao korak dalje i rekao da njegovo sin nikad u životu nije obavio niti jedan posao kao nogometni menađer u RH. Pa da mu netko objasni kako je on u sukobu interesa. I ne samo da nije obavio posao u RH već da niti nemože to odraditi jer nema licencu za hrvatsko tržište.
Odgovor od one druge političe strane nije stigao već su samo poručili da Mamić možda radi po zakonu ali je moralno odgovoran.
Sad kad se bliži europsko, kad se vide da ključnih igrača možda nebi ni bilo bez Mamića, a ne Bobana, Štimca i sl. sad se novinarska kola polagano okreću na mlin Mamića a ministar sve rijeđe napada.

Ako se može takvo političko nasilje vršiti nad jednim poduzetnikom, može se nad bilo kime.

Dobro zapažanje, Gorrc.
Oba slučaja su proizvod iste vlasti, premda je i to nebitno…

Ti si ponašanje grupe sveo na ponašanje pojedinica (što je lako oborivo sa mojim primjerima), vlada je ponašanje pojedinca svela na ponašanje grupe (što je puno teže oborivo).

Bravo Šljaker !

Što se vlade tiče, EU pijuni, grupica beskičmenjaka i ispljuvaka bolesnih svjetonazora… ne donose oni nikakve odluke bez EU direktive.

Treba srat po njima, kao i po prošlima, kolko god i kad se može. S mozgom i pravdom veze nema ni to što se uopće mogu baviti javnim djelatnostima.

Da se njih pitalo nebi Hrvatske niti bilo.

A tebi svaka čast što ti se dade prepucavat tu s klinčadijom kojoj su valjda nova tv i soraja mjerilo svih istina i vrijednosti.

Lakrdija…

Jedan od govornika na zabranjenom skupu je trebao biti i Zagyva Gy. Gyula zastupnik Jobbika u mađarskom parlamentu. Za one koji ne znaju koje teze zastupa dotični Jobbik postoji mnoštvo informacija na guglu.
Evo jednog od njihovih promotivnih plakata pa bacite pogled na sjenu sadašnje Mađarske i preko toga one za koju se Jobbik zalaže:
[attachment=1]20090604_jobbik_4d6a7733df315.jpg[/attachment]

Meni je presmiješno da netko ide braniti zabranu nastupa ovoga tipa i pritom se još proglašava i domoljubom! :rotfl:

kako su me određeni članovi u ovoj temi nasmijali to nije za povjeravati ! hahahaahah pre smješno
možete si okačit mačku o rep o tim teorijama…
uostalom baš je zanimljivo kako se uglavnom samo piše o komunistima, ljevičarima itd. itd…
a ništ konkretno o ustašama i njihovim djelima.
a najzanimljivije je od svega toga kaj su trebali doći istomišljenici iz Mađarske na prosvjed koji inače
prema svojim teorijama smatraju međimurje svojim teritorijem. kako zanimljivo. kaj imaju na to reći
međimurci ??? jesu oni hrvati ili mađari hahaha
i zadnje zašto hčsp ima u sebi naziv čista ? od čega je čista ???
inače ovakve teme izbjegavam jer uglavnom nastane svađa međusobo na forumu…

[quote=“iggysick”]Jedan od govornika na zabranjenom skupu je trebao biti i Zagyva Gy. Gyula zastupnik Jobbika u mađarskom parlamentu. Za one koji ne znaju koje teze zastupa dotični Jobbik postoji mnoštvo informacija na guglu.
Evo jednog od njihovih promotivnih plakata pa bacite pogled na sjenu sadašnje Mađarske i preko toga one za koju se Jobbik zalaže:
[ATTACH=CONFIG]2196[/ATTACH]

Meni je presmiješno da netko ide braniti zabranu nastupa ovoga tipa i pritom se još proglašava i domoljubom! :rotfl:[/quote]

bravo !!! točno to. navedeni mađari smatraju međimurje svojim teritorijem i tko zna što još ??? ali bitno da naši domoljubi
ih zovu da dođu na prosvjed. pa nek zovu i talijane na prosvjed koji su bili zauzeli pola istre i dalmacije… nažalost ima previše ljudi koji su neinformirani i neznaju pravu povijest te stime šire netočne informacije i gluposti…

[quote=“chief_wolfinjo”]bravo !!! točno to. navedeni mađari smatraju međimurje svojim teritorijem i tko zna što još ??? ali bitno da naši domoljubi
ih zovu da dođu na prosvjed. pa nek zovu i talijane na prosvjed koji su bili zauzeli pola istre i dalmacije… nažalost ima previše ljudi koji su neinformirani i neznaju pravu povijest te stime šire netočne informacije i gluposti…[/quote]

Ne znam kako im je promaklo da pozovu i talijansku iredentu pa da nam u srcu Hrvatske pričaju o tome kako je cijela Dalmacija zapravo njihova. To su valjda ostavili za neku buduću konferenciju. :student:

No zato je zanimljiv još jedan govornik koji je trebao nastupiti na toj konferenciji:Toroczkai László, predsjednik mađarskog Omladinskog pokreta „64 županije“ (HVIM).
Za one neupućene evo i slike te 64 županije za koje se govornik zalaže:
[attachment=1]64zupanijeti7.jpg[/attachment]
Zbog ovih valjda i nisu zvali talijane da se ne bi potukli oko Rijeke na konferenciji. :zub:

[quote=“iggysick”]Ne znam kako im je promaklo da pozovu i talijansku iredentu pa da nam u srcu Hrvatske pričaju o tome kako je cijela Dalmacija zapravo njihova. To su valjda ostavili za neku buduću konferenciju. :student:

No zato je zanimljiv još jedan govornik koji je trebao nastupiti na toj konferenciji:Toroczkai László, predsjednik mađarskog Omladinskog pokreta „64 županije“ (HVIM).
Za one neupućene evo i slike te 64 županije za koje se govornik zalaže:
[ATTACH=CONFIG]2197[/ATTACH]
Zbog ovih valjda i nisu zvali talijane da se ne bi potukli oko Rijeke na konferenciji. :zub:[/quote]

nastala bi opća makljaža :smiley:

[quote=“Sljaker”]Ti si za mir i ljubav kad ti to odgovara. Inače, stalno zagovaraš najcrvenije protuprirodne bludne ideologije.
Jesi li bio za mir i ljubav kad si izjavio da pedere treba pepeljarom u glavu?[/quote]
Nisam reka da ih treba pepeljaron u glavu nego da razumin da neko isprovociran to može napraviti. Štaviše napisa san da se pederišu u svojim sobama al nek ne provociraju po ulicama.
A Mir i Ljubav… naravno, al ima okolnosti i kad su neprimjereni, kad treba biti čvršći.

Ja sam vas shvaćao za ozbiljno s obzirom na godine, a ovakva izjava za Ustaše je ona čista propaganda bivšeg režima a sve se svodi na rekla / kazala.

Da to znam iz pričanja. Nema dokumenata.

Vezano uz to, mene najviše smeta što su novine, tv i svi ostali prestali pljuvati po vladi… Došla je nova sad je sve idealno, da ih se nastavi i dalje opasno kritizirati i otkrivati sve spačke, shvatili bi da nisu sigurni i možda se popravili…
Kad je HDZ digao 1% PDV želi se državni udar napraviti, Milanović ga digne puno više, ali kao da se ništa nije dogodilo…
Treba ih nastaviti udarat gdje god se stigne i lijeve i desne, i crvene i plave…

Moram dodati, i među Ustašama i među Partizanima bilo je poštenih i časnih ljudi. Također među jednima i drugima je bilo ratnih zločinaca. Partizani su prava strana jer su se borili protiv okupatora. Ustaše su kriva strana jer su služili okupatoru. I to je sva mudrost oko toga. I naravno da ti ne moraš misliti isto šta i ja.

Susjede, nema razlike između HDZ-a i SDP-a. Jako su srodni. Jedina oporba su narod i radnici. Šta ne vidiš da sve vladr od samostalnosti uključujući i ovi samo radi u interesu krupnog kapitala, a protiv svojih građana? Sve te vlade su protunarodne!

Ama ljudi, pa kako netko može tražiti opravdanje za suspendiranje Ustava od strane vlasti?
Uopće nije bitno tko je to trebao doći niti tko je organizirao. Bitno je da nisu napravili ništa protiv zakona, a skup je preventivno zabranjen. Da su se okupili pa napravili bilo kakvo sreanje, onda je to nešto drugo.

Problem je u tome što netko procjenjuje što je “ispravno”, a što nije. Zatim, u suglasju sa tom procjenom, primjenjuje ili ne primjenjuje osnovne zakone. To se inače zove diktatura, a možete to zvati i fašizam ili komunizam. Jedino strašnije od toga su pokušaji da se takav gnjusan čin opravda.

Gledaj, ta će današnja klinčadija sutra biti nositelji društva. Osim toga, i ta je klinčadija dala glas na izborima. Ta klinčadija treba shvatiti da nisu odgovorni Kosor, Sanader, Linić, Čačić, Jovanović. Oni rade ono što hoće samo zato jer ih je netko (pa i ta klinčadija) doveo u takvu poziciju. Dovoljno da samo jedan mladi čovjek promisli o odgovornosti svog glasa na ovoj temi i ja ću biti presretan.

[quote=“Sljaker”]Ama ljudi, pa kako netko može tražiti opravdanje za suspendiranje Ustava od strane vlasti?
Uopće nije bitno tko je to trebao doći niti tko je organizirao. Bitno je da nisu napravili ništa protiv zakona, a skup je preventivno zabranjen. Da su se okupili pa napravili bilo kakvo sreanje, onda je to nešto drugo.

Problem je u tome što netko procjenjuje što je “ispravno”, a što nije. Zatim, u suglasju sa tom procjenom, primjenjuje ili ne primjenjuje osnovne zakone. To se inače zove diktatura, a možete to zvati i fašizam ili komunizam. Jedino strašnije od toga su pokušaji da se takav gnjusan čin opravda.[/quote]

Jebo ja tu državu koja bi dozvolila skup na kojem bi nastupali govornici koji se zalažu za rasparčavanje te države.