Google adsense problem sa reklamama

Pogledaj odakle ti dolazi saobraćaj na sajt možda su botovi sa neta ,manipulacija prikakza oglasa Ima milion stvari (razloga)koje ti mogu stvarati problem kod nedozvoljeniog prometa Na kraju postavi link( ako ti se da ) od sajta pa da vidimo ovako ko baba vanga nagađamo

Pa da . Poslacu vam podatke pa da se možemo čuti .
Zna li ko kakva je ova Propeller Ads mreža ? I dali redovno isplaćuju ?

odlična, svakog četvrta stižu pare

1 Like

svako dva mjeseca isti problem ograničenja reklama na ad sensu ,kaO NEVAZECNI PORMET a iskreno nemvjerujem da je to,to. sad da ja zaradujem velike novce vec 300 eura mahimalno …stvarno ne znam sta je ?


imal neka preporuka mreze ili
?

i šta kažu u centru za pravila…? (ako naravno išta piše).

Majke mi meni odobrili 24 sajta adsense. I kontam da ga ne koristim. Toliko su smiješne zarade da direktnom prodajom zaradiš za dan kao ovdje za mjesec.

1 Like

Što se tiče zarade za adsense i jeste tačno i nije… zavisi kakav sajt imaš.
Ako imaš sajt sa posetom od nekoliko hiljada posetilaca dnevno direktna prodaja je odličan način da unovčiš sajt i zaradiš od njega . A ako je u pitanju srednje ili mali sajt (sa malim ili srednjim brojem posetilaca dnevno) adsense je O.K. imati ga na sajtu.

Mada i neki veći sajtovi (portali) ga imaju i vidim lepe pare uzimaju i od adsense-a
Na kraju stvar što bi narod rekao stvar “ukusa” ko šta voli.

2 Likeova

Koliko se sećam kolega, ti kombinujes Adsense sa još dve mreže, kakvo je stanje trenutno? Funkcioniše li to još uvek dobro? :blush:

1 Like

Nama su sajtovi dodatna djelatnost taj da imamo od ranije bazu veliku klijenata i uspijevamo dosta toga direktni prodati. Nisha sajtovi nam idu mnogo bolje i lokalni sajtovi. Odustali smo od “vrlikih” portala. A kontam sta ne prodamo pozicija to promovišemo naše ostale usluge. Upravu si ipak je lakše kada si 25 godina u poslu :sunglasses:

1 Like

Ma sitno. Bezvezne kvarimo ux i nerviramo ljude.
Nije sad da je 10ak eura dnevno malo. Ali ipak usluge koje nisu display banneri donose mnogo vise

1 Like

da ne kreiram novu temu…
dosad su mi inače dolazile ponekada obavijesti u "Poteškoće na razini stranica " i radilo se o linkovima koji su “frisško” objavljeni i pisalo je Mora se ispraviti: NE

sad piše DA, a radi se o linkovima koji su objavljeni prije 4-9mjeseci … razlog piše
Neprirodno privlačenje pažnje na oglase

3 takava linka su mi poslali u 2 dana…
obrisao sam te objave, je li to sada OK?

i ne razumijem, šta je problem, nije se niš mjenjalo od dizajna položaja itd već jako dugo…

evo link
https://support.google.com/adsense/answer/1346295?hl=hr#Unnatural_attention_to_ads&zippy=
da ti bude malo jasnije šta je u pitanju.
Tako da da ako imaš tkave stranice još na sajtu da možes eventualno da popravis

1 Like

inače stavim pogledajte video ispod… a sad hoće li ispod doći reklama ili yt video tu nisam odgovoran :thinking:
dok ova preostala dva linka bio sasvim normalan članak sa slikama, pa mi nije ništa povezivo s kršenjem pravila… imam preko 3k takvih članaka :shushing_face:

Možda imaš u desktop verziji sajta padajući glavni meni (sa podmenijima) koji prekriva oglas. Vidiš u linku koji sam ti pustio da i im je i to neprirodno privlačenje pažnje na oglase

wtf?
pa tko to nema???

Znamo svi jbg… ima skoro svaki sajt sa više rublika podmenije (podkategorije). E…sad moguće da su tebi gogole adsense roboti skontali da možda tu imaš dosta klikova u tom predelu pa su ti zato to poslali

dns opet, sada 2 link :slight_smile:
jučer sam ukinuo te padajuće na meniu…
što sada učiniti ?
od ona 3 linka od prije neki dan, u centru za pravila stoji idalje jedan, iako sam taj članak obrisao :frowning_face:

Možda da baciš ili ovde u post ili kako sam ti tražio u PP link od sajta da se pogleda Mnogo ti imaš tih “Neprirodno privlačenje pažnje na oglase” što je čudno :thinking:

Pozdrav,

ograničio mi je Ad Sense račun zbog nevažećeg prometa. Nemam pojma šta sam uradio.
U junu su mi poslali ono upozorenje da mi se račun provjerava zbog nevažećeg prometa i da je ograničen ali nije se ništa mijenjalo i neki ovde na forumu su mi rekli da je to uobičajno. Sad mi je račun ograničen i prikazuje se puno manje oglasa. RMP spao na 0,02 :smiley:

Pokušavam shvatiti šta sam uradio. Pozivao sam čitatelje portala na drugim mrežama da prate moj youtube kanal. Neposredno prije ove odluke povezao sam youtube i ad sense jer sam ispunio onaj idiotski uslov i stekao 1000 subscribera. Nikad u životu ništa teže nisam skupio. Ipak aplikacija mi je za yt mi je odbijena jer ima nekog reused contenta tako da kanal nikad nije profunkcionisao ali je povezan na ad sense. Nakon ovoga uslijedila je i suspenzija cijelog račina iako mi youtube nikad nije ni bio aktivan niti sam šta zaradio na njemu. Druga pravila koja čitam nisam prekršio a za ovo pozivanje da vas prate na youtube kanalu nisam siguran da je zabranjeno.
Koristim pored njega i MGID od januara pa ne znam da li on možda uzrokuje neki problem sa ad sense.

danteAj ti nama pojasni (razjasni) šta kod tebe na adsesne ne štima :thinking: Da li ne važeći saobraćaj ili ti je suspendovan adsense račun(nalog) ceo?

Što se tiče nevažećeg traffica (prometa) dao sam ti odgovor u f postu gde si postavio pitanje pre par minuta