Google algoritam apdejtovi

Jedino od backlinkova su bili manual outreach guest postovi koje sam osobno radia samo na stranicama unutar iste niche i na stranicama koje imaju preko 10,000 organic traffica misecno. Mozda je do toga, ali stvarno ne virujen

Jel ovo nesto opet bilo…novi mi sajt koji je imao tridesetak posjeta, danas 1 :joy:

Drma li kod vas sta? :rofl:

2 Likeova

Kod mene je onako, sta znam, okej, dosta sporo raste poseta, ali raste uglavnom.

Primetio sam isto da su mi skinuti neki clanci, a rangirani su okej tipa 3-4 pozicija.

1 Like

@DusanCvetkovic i ja se vodim istim misljenjem, ali oboje smo dosta daleko od nasih iskusnijih kolega sto se rangiranja tice. Ja sav traffic vucem sa Facebooka gde imam oko 1M fanova. Prema tome ja bih pitao iskusnije kolege ukratko par stvari:

  1. Ukoliko nam se kw rangira dobro a ima mesecno 12-15k pretrazivanja (Srbija), vredi li se boriti za takav kw da dodjemo na prvu stranu Googla?

  2. Kako poboljsavamo vec dobro rangirane kw, pravimo novi clanak i gadjamo taj kw ili preuredjujemo postojeci? Ili je bolje gadjati veci kw.

@petarvu @Jeronimo034 kolege voleo bih da cujem vasa misljenja…
Hvala vam. :slight_smile:

Screenshot_3

Ja to nista ne ganjam. Prije sam stavljala oznake, tagove itd. onda mi sve dodijalo. Inace kod mene sve sto dođe pretragom je zbog samo jedne objave ( tipa… da li mu se sviđam itd) :joy: Eto mozda nekome dobra ideja za par objava. Evo SS sta obicno pretrazuju


1 Like
  1. Ako glavni ima toliko, sporedni koji se ticu tog KWa imaju bar jos toliko, tako da svakako vredi boriti se.
  2. Apdejtovanje clanka plus linkovi. Ali apdejt koji ima smisla, ne samo da bi imao 500 reci vise. Nekad dodavanje videa, jos koje slike, interno linkanje (sa relevantnih tema) znaju da poguraju.

Naravno da se vrijedi boriti. Uvijek ti i cilj treba biti prve 3 pozicije na Google. Nemoj nikada pisati eto samo da dođeš na 1. stranicu pretraživanja.

Što se tiče poboljšavanja već dobro rangiranih keyworda (članaka), primjetit ćeš sigurno da ti se nekad članak odlično rangira za neki keyword koji nisi imao u prvom planu za taj članak. U tom slučaju, mogao bi napisati novi članak i bazirati se baš za taj keyword. U svim ostalim slučajevima, poboljšavaj taj postojeći članak, samo ga redovno ažurirati, ako dođe do promjena informacija itd…

Evo malo i mojih rezultata, CTR mi baš nije najbolji, a to se veže na prosječnu poziciju koja bi isto trebala biti bolja haha… Uglavnom, zadovoljan sam zasad, raste polako. Jako sam sporo radio, zato sporo i raste. Novi sajt kad budem pravio, u prvih 6 mjeseci ću pokušati objaviti 100 članaka. čisto za usporedbu, na ovom sajtu sam 100 članaka pisao godinu i pol haha.

1 Like

Pa kolko sam pratio tvoj rad do sada, tebi je samo aktivnost i problem :stuck_out_tongue:

1 Like

Domaci ili strani sajt?

A jebiga, znaš kako je, radiš nešto, pa gubiš strpljenje, pa gubiš vjeru u to… Onda krene, pa vidiš da ipak vrijedi i tako u krug hahaha…

@simeon Strani sajt.

1 Like

Možda ja to malo i puno naglašavam, ali to je nekako više iz razloga da dam savjet drugima, da treba raditi bez stajanja i što je više moguće, da se vjeruje u sebe i u ovaj sistem online zarade.

1 Like

Imao sam i ja slican problem sa pisanjem i aktivnoscu, mada znas kako, ja to volim da dam piscima da odrade i resen problem. Mozda ti i nije lose naci nekog da ti pise clanke, pogotovo ako imas vise sajtova.

1 Like

@petarvu radiš li beklinkove? kupuješ li? kakvi su generalno beklinkovi koje imaš na tom sajtu što je slika iz wmt


Mislia sam odustat od ovog sajta nakon sto ga je Google udria, al evo odjednom se pocea sam od sebe oporavljat

2 Likeova

nijedan apdejt me nije pokosio što ne znači da neće

1 Like

Ne radim backlinkove.

1 Like

Ovo nas pocastio sve :joy:

Ne moze dva dobra sastavit :joy:

Glupost je odustajati od sajta kada ga veliki G jedan mjesec stavi na hide :smiley:

Predpostavljam da je mlad sajt i da su ga malo nadgledali :slight_smile:

Da da mladi je sajt ali sam ga napravia na expired domeni, vidit cemo sto ce se dalje dogadat s njime😁